Profesor Magnolia

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Profesor Magnolia ( マグノリア博士 Dr. Magnolia)
Płeć: Kobieta
Rodzinne Miasto: Trasa nr 2 (Galar)
Rodzina: Sonia (prawnuczka)
Klasa trenerska: Profesor

Opis: Profesor Magnolia po raz pierwszy pojawiła się w rozdziale pierwszym serii Sw/Sh. Kobieta wraz z Shield badała zjawisko maksymalizowania Pokemonów na podstawie specjalnego hologramu.

W SwSh02 kobieta pomogła zarekomendować Sworda i Shield Leonowi. Rekomendacja ta była bardzo ważna, ponieważ bez tego bohaterowie nie mogliby przystąpić do Mistrzostw Pucharu w Galarze.

W rozdziale piątym profesor wyjaśniła Marvinowi, że pomogła w przystąpieniu do zawodów Swordowi i Shield z dwóch powodów. Pierwszym miało być zbadanie zjawiska gigantamaxu, a drugim odnalezienie pokemonów Shield, które zeszłego roku zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

W hotelu profesor przedstawiła swoją wnuczkę – Sonię. Dziewczyna by pokazać czego dowiedziała się podczas swoich badań, opowiedziała historię młodzieńca, który poskromił gigantyczne pokemony. Profesor nie była jednak zadowolona z tak skromnych wyników badań. Przy sprytnej intrydze Sworda, który uszkodził samochód, profesor wysłała wnuczkę wraz z bohaterami, by w mieście Turfield zbadała genezę geoglifu.

W rozdziale SwSh13 Magnolia musiała odwieść Opal do miasta Ballonlea. Po drodze przygarnęła Sinsteę i Polteageista. Pokemony te zainteresowały Allistera, który włamał się kobiecie do kempingu w celu bliższego zobaczenia pokemonów.

Później profesor dowiedziała się z wiadomości na temat niekontrolowanych przypadków dynamaxowania w całym galarze, w tym celu wysłała Sworda i Marvina na trasę nr 9, by zbadali sprawę.
W SwSh19 odpoczywała w Łaźni Bohaterów.
W SwSh25 po tym, jak Leon i Sonia stwierdzili, że Rose chce zaszkodzić regionowi Galar, profesor postanowiła podwieźć bohaterów i przy okazji liderów do Hammerlocke, omijając przy tym przypadkowo dynamaxujące pokemony, które zareagowały na Najmroczniejszy Dzień.

Pokemony, które posiadają:

Imię:
Gatunek: Sinstea i Polteageist formy antyku
Typ: Duch
Płeć: –

Opis: Sinstea i Polteageist pojawiły się w kamperze profesor Magnolii gdy wracała z miasta Ballonlea i przywiązały się do kobiety.

 

Share

Translate »