Profesor Magnolia

Wstępne informacjeOpis

Imię:  Profesor Magnolia ( マグノリア博士 Dr. Magnolia)
Płeć: Kobieta
Rodzinne Miasto: Trasa nr 2 (Galar)
Rodzina: Sonia (prawnuczka)
Klasa trenerska: Profesor

Opis: Profesor Magnolia po raz pierwszy pojawiła się w rozdziale pierwszym serii Sw/Sh. Kobieta wraz z Shield badała zjawisko maksymalizowania Pokemonów na podstawie specjalnego hologramu.

W SwSh02 kobieta pomogła zarekomendować Sworda i Shield Leonowi. Rekomendacja ta była bardzo ważna, ponieważ bez tego bohaterowie nie mogliby przystąpić do Mistrzostw Pucharu w Galarze.

W rozdziale piątym profesor wyjaśniła Marvinowi, że pomogła w przystąpieniu do zawodów Swordowi i Shield z dwóch powodów. Pierwszym miało być zbadanie zjawiska gigantamaxu, a drugim odnalezienie pokemonów Shield, które zeszłego roku zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

W hotelu profesor przedstawiła swoją wnuczkę – Sonię. Dziewczyna by pokazać czego dowiedziała się podczas swoich badań, opowiedziała historię młodzieńca, który poskromił gigantyczne pokemony. Profesor nie była jednak zadowolona z tak skromnych wyników badań. Przy sprytnej intrydze Sworda, który uszkodził samochód, profesor wysłała wnuczkę wraz z bohaterami, by w mieście Turfield zbadała genezę geoglifu.

 

Share

Translate »