Profesor Kukui

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Profesor Kukui (jap. ククイ博士 Dr. Kukui)
Rodzinne miasto: Przedmieścia Hau’oli
Więzy rodzinne: Profesor Burnet (żona)
Klasa trenerska: Profesor, trener, Pro Wrestler

Profesor Kukui zadebiutował w serii Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawił się w swoim laboratorium, w którym testował ataki Rowleta i Popplio, wskutek czego został wystrzelony przez dach (robiąc w nim dziurę). W ten sposób poznał Moon.

Sun przedstawił dziewczynę, która wraz z Rotomem była przesyłką dla profesora. Człowiek wytłumaczył do jakich celów chciał użyć pokemona. Próbował zachęcić stworka do wejścia do specjalnie zaprojektowanego pokedexu, jednak pokemon odmówił, ponieważ sprzęt był zniszczony i śmierdział łajnem Mudstale, przez co pokemon uciekł w popłochu Wściekły profesor nakazał Sunowi odnalezienie pokemona a sam wziął się za czyszczenie uszkodzonej encyklopedii.

Następnego dnia (po tym, jak chłopiec odnalazł pokemona) Kukui wściekał się na Suna, ponieważ nie poinformował go o tym, że miał okazję walczyć z Tapu Koko. Mężczyzna miał za zadanie raportować Hali wszelkie przejawy działalności tych legendarnych strażników. Ponadto profesor wspomniał, że zapisał Suna na zawody Walki Pełnej Mocy w mieście Iki (Sun nie był z tego powodu zadowolony).

Kukui również wystąpił w zawodach, ale jako Królewska Maska, by nikt nie mógł go rozpoznać. Wylądował w pierwszej rundzie z Sunem. Chłopak jednak nie przykładał się do walki, dopóki Hala nie pokazał głównej nagrody – amuletu zmagań wysp. Kukui był zaskoczony nagrodą o tak wielkiej wadze. Taka motywacja zadziałała na chłopca i Królewska Maska, będący jednocześnie faworytem mieszkańców, został pokonany. Podczas obserwowania kolejnych walk, Kukui zapytał się o powód wystawienia amuletu zmagań wysp jako nagrody, jednak nie dostał odpowiedzi od Hali.

Następnego dnia, Profesor wziął nieprzytomnego Suna oraz Moon na łódź, która wypłynęła na wyspę Akala. Mężczyzna zlecił farmaceutce zadanie odnalezienia jagody mirażu, która miała uspokoić tapu, jednocześnie to jej podarował Rotomdexa.
Gdy dopłynęli na wyspę, profesor Kukui zostawił Suna i Moon, by skontaktować się ze swoją żoną (profesor Burnet) w celu omówienia kwestii innych wymiarów. To od niej dowiedział się, że Cosog jest legendantym pokemonem a Lillie próbuje chronić pokemona przed kimś. W tym celu kobieta zaproponowała, by Kukui przyjął dziewczynę, jako swoją asystentkę, by w ten sposób mogła się otworzyć.

Później, w restauracji Mallow Kukui wraz z boaterami przeprowadzili wideorozmowę z jego żoną. Rozmowa skupiała się na ultra bestiach. Doszli wtedy do wniosku, że wyrwy w niebie może tworzyć Nebby. Zastanawiając się, jak w tym przypadku chronić Lillie, Kukui zaproponował, by dziewczyna spotkała się z nim, Sunem i Moon na wyspie Ulaula.

Profesor wraz z bohaterami wypłynęli w stronę wyspy. Niedługo po tym na Mantine’u przypłynęła Burnet wraz z Lillie. Spotkanie nie trwało długo, ponieważ bohaterowie zostali zaatakowani przez Bruxisha. Atak zamieszania spowodował, że wszyscy stracili przytomność. Profesor został również rozdzielony od Suna i Lillie.

Mężczyzna, Moon i Burnet zostali uratowani przez fundację Aether. Wszyscy zostali zabrani do Raju Aether, gdzie zostali opatrzeni i oprowadzeni przez Fabę i Wicke.

Później profesor Burnet i Kukui oraz Moon udali się na wyspę Ula’ula w stronę miasta Po, by porozmawiać z zespołem Skull.
Jednak dotarli na wyspę po konfrontacji. Cała trójka spotkała się z Sunem, by dać mu jagodę mirażu, by mógł dać ją Tapu Bulu.

Kolejno Kukui toczył walkę z Ultra Bestiami na trasie nr 10. Po walce wszyscy dowiedzieli się, że Lillie i Gladion są rodzeństwem, a ich głównym antagonistą jest Lusamine – prezes Fundacji Aether.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców wrócił do swoich obowiązków. Kilka miesięcy później wykonał telefon do, znajdującej się w Sinnoh, Moon. Cieszył się, że farmaceutka szykuje przeprowadzkę do Aloli. Opowiedział co się dzieje u wszystkich jej znajomych na wyspach. Okazało się również, że jego żona nakryła, że jest Królewską Maską, dlatego od tej pory występują w walkach jako Królewska Para.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Snorlax
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Snorlax jako Munchlax walczył z Enem Suna podczas festiwalu i zawodów walki Pełnej Mocy. Mimo że miał przewagę w walce, przegrał ponieważ został otoczony ognistymi kłaczkami Littena. Później był pokazany jako Snorlax, gdy walczył z Guzzlordem.


Imię:
Gatunek: Lycanroc
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Lycanroc jako Rockruff został użyty do walki podczas zawodów walki Pełnej Mocy – przegrał. Później został pokazany w formie Południowej, gdy walczył z Guzzlordem.

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Rowlet
Typ: Roślinny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Rowlet został podarowany Moon po tym, gdy uleczyła go i Pokémon polubił farmaceutkę.


Imię:
Gatunek: Litten
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Litten został podarowany Sunowi jako starter.


Imię:
Gatunek: Popplio
Typ: Wondy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Popplio podarował Pokémona Hau jako startera.


Imię:
Gatunek: Rotom
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Kukui chciał Rotoma, by użyć go do specjalnie stworzonego przez niego Pokédexu. Pierwotnie miał należeć do Suna, jednak przez nieodpowiedzialny stosunek do podarowanego sprzętu Rotom-Pokédex wylądował w ręce Moon,

Share

Translate »