Profesor Kukui

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Profesor Kukui (jap. ククイ博士 Dr. Kukui)
Rodzinne miasto: Przedmieścia Hau’oli
Więzy rodzinne: Profesor Burnet (żona)
Klasa trenerska: Profesor, trener, Pro Wrestler

Profesor Kukui zadebiutował w serii Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawił się w swoim laboratorium, w którym testował ataki Rowleta i Popplio, wskutek czego został wystrzelony przez dach (robiąc w nim dziurę). W ten sposób poznał Moon.

Sun przedstawił dziewczynę, która wraz z Rotomem była przesyłką dla profesora. Człowiek wytłumaczył do jakich celów chciał użyć pokemona. Próbował zachęcić stworka do wejścia do specjalnie zaprojektowanego pokedexu, jednak pokemon odmówił, ponieważ sprzęt był zniszczony i śmierdział łajnem Mudstale, przez co pokemon uciekł w popłochu Wściekły profesor nakazał Sunowi odnalezienie pokemona a sam wziął się za czyszczenie uszkodzonej encyklopedii.

Następnego dnia (po tym, jak chłopiec odnalazł pokemona) Kukui wściekał się na Suna, ponieważ nie poinformował go o tym, że miał okazję walczyć z Tapu Koko. Mężczyzna miał za zadanie raportować Hali wszelkie przejawy działalności tych legendarnych strażników. Ponadto profesor wspomniał, że zapisał Suna na zawody Walki Pełnej Mocy w mieście Iki (Sun nie był z tego powodu zadowolony).

Kukui również wystąpił w zawodach, ale jako Królewska Maska, by nikt nie mógł go rozpoznać. Wylądował w pierwszej rundzie z Sunem. Chłopak jednak nie przykładał się do walki, dopóki Hala nie pokazał głównej nagrody – amuletu zmagań wysp. Kukui był zaskoczony nagrodą o tak wielkiej wadze. Taka motywacja zadziałała na chłopca i Królewska Maska, będący jednocześnie faworytem mieszkańców, został pokonany. Podczas obserwowania kolejnych walk, Kukui zapytał się o powód wystawienia amuletu zmagań wysp jako nagrody, jednak nie dostał odpowiedzi od Hali.

Następnego dnia, Profesor wziął nieprzytomnego Suna oraz Moon na łódź, która wypłynęła na wyspę Akala. Mężczyzna zlecił farmaceutce zadanie odnalezienia jagody mirażu, która miała uspokoić tapu, jednocześnie to jej podarował Rotomdexa.
Gdy dopłynęli na wyspę, profesor Kukui zostawił Suna i Moon, by skontaktować się ze swoją żoną (profesor Burnet) w celu omówienia kwestii innych wymiarów. To od niej dowiedział się, że Cosog jest legendantym pokemonem a Lillie próbuje chronić pokemona przed kimś. W tym celu kobieta zaproponowała, by Kukui przyjął dziewczynę, jako swoją asystentkę, by w ten sposób mogła się otworzyć.

Później, w restauracji Mallow Kukui wraz z boaterami przeprowadzili wideorozmowę z jego żoną. Rozmowa skupiała się na ultra bestiach. Doszli wtedy do wniosku, że wyrwy w niebie może tworzyć Nebby. Zastanawiając się, jak w tym przypadku chronić Lillie, Kukui zaproponował, by dziewczyna spotkała się z nim, Sunem i Moon na wyspie Ulaula.

Profesor wraz z bohaterami wypłynęli w stronę wyspy. Niedługo po tym na Mantine’u przypłynęła Burnet wraz z Lillie. Spotkanie nie trwało długo, ponieważ bohaterowie zostali zaatakowani przez Bruxisha. Atak zamieszania spowodował, że wszyscy stracili przytomność. Profesor został również rozdzielony od Suna i Lillie.

Mężczyzna, Moon i Burnet zostali uratowani przez fundację Aether. Wszyscy zostali zabrani do Raju Aether, gdzie zostali opatrzeni i oprowadzeni przez Fabę i Wicke.

Pokemony, które posiada:

Imię: ???
Gatunek:
Typ:
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis:
Share
Translate »