Profesor Cozmo

Wstępne informacjeOpis

cozmoImię: Profesor Cozmo/Starstone (jap. ソライシ博士 Dr. Soraishi)
Tytuł: Profesor od spraw zjawisk naturalnych
Dodatkowe informacje: Kiedyś był nauczycielem Roxanne

cozmoProfesor Cozmo jest badaczem oraz astrologiem. Ponadto jest nauczycielem oraz dobry znajomym Roxanny – liderki sali z miasta Rustboro.

Człowiek pojawił się w serii Ruby/Sapphire, gdy został oszukany przez zespół Aqua (organizacja zarzekała się, że chce zadbać o poprawę wodnego środowiska). Dzięki oszustwu człowiek przyczynił się do uśpienia wulkanu, który znajdował się w mieście Lavaridge.

Po zakończonej walce Groudona i Kyogre Flannery i Winona odkryły miejsce, w którym mężczyzna był przetrzymywany. Ostatecznie został przetransportowany na poduszkowiec Stowarzyszenia Pokemon.

W serii FireRed/LeafGreen w retrospekcji profesor zdradził, że zespół Aqua chciał wykorzystać meteoryt, który spadł. Mężczyzna odkrył na nim dwie formy życia, jednak zostały skradzione przez Zespół Rocket.

W serii ORAS, będąc w swoim biurze, w Fallabor, mężczyzna odkrył, że w kierunku ziemi zbliża się ogromny meteoryt, który po uderzeniu w ziemię mógł spowodować koniec życia na tej planecie. Poinformował o tym zdarzeniu korporację Devon, który skonstruował przesuwacz rzeczywistości.

W planetarium Mossdeep sprzęt został przyczepiony do rakiety, która miała uderzyć w meteoroid. Plan jednak się nie udał przez interrupcję Zinni.

Share

Translate »