Profesor Burnet

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Profesor Burnet (jap. バーネット博士 Dr. Burnet)
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Profesor
Więzy rodzinne: profesor Kukui (mąż)

Profesor Burnet zadebiutowała w serii BW2. Pojawiła się we wspomnieniach Fennel, która przyznała, że Burnet pomogła jej w badaniu Sennej Mgły.

W serii Sun/Moon Burnet przeprowadziła się do regionu Alola i wyszła za mąż za profesora Kukui. To ona znalazła nieprzytomną Lillie na plaży.

Nie mogła wyruszyć na zawody w mieście Iki (jako widz), ponieważ pilnowała śpiącej Lillie, zamiast tego oglądała transmisje w telewizji. Przez cały czas kibicowała Królewskiej Masce, jednak mężczyzna odpadł w pierwszej rundzie.

Potem kobieta wysłała Kukui na wyspę Akala, by ten mógł wziąć z jej laboratorium kilka dokumentów. Podczas rozmowy stwierdziła, że Lillie skądś uciekła i ma przy sobie legendarnego pokemona – Cosmoga. Próbowała rozmawiać z dziewczyną na ten temat, jednak nigdy nie dostała odpowiedzi. Ku zaskoczeniu swojego męża, kobieta zaproponowała Lillie jako jego asystentkę, by w ten sposób lepiej chronić dziewczynę.

Później Burnet postanowiła wziąć Lillie na zakupy. Gdy dowiedziała się, że dziewczyna chce kupić nowe ubrania zaskoczyło ją to. Stwierdziła, że już ładnie wygląda w tym, co ma. Słowa te przywróciły dziewczynie przykre wspomnienia. W odpowiedzi na psychiczny ból dziewczyny Nebby próbował wydrapać w wyrwę w niebie. Gdy dziewczyna straciła przytomność, pokemon również się uspokoił a wyrwa zanikła.

Po tym incydencie Butnet skontaktowała się ze swoim mężem, by powiedzieć wszystkim o sytuacji. Kobieta wtedy oznajmiła wszystkim, że komuś jest potrzebny Nebby ze względu na jego moce. Profesor, dla dobra dziewczyny, poprosił Burnet by ta zabrała Lillie na wyspę Ulaula, by mogła spotkać się z nim, Moon i Sunem.

Profesor zabrała dziewczynę na serfującym Mantinie, który dopłynął do jachtu Profesora Kukui. Po krótkim spotkaniu bohaterów zaatakował Bruxish. Profesor Burnet, Kukui i Moon zostali oddzieleni od Suna i Lillie, którzy wpadli do morza. Sami zaś zostali uratowani przez pracowników Fundacji Aether. Tam, po opatrzeniu, zostali oprowadzeni po Raju Arther przez Fabę i Wicke.

Pokemony, które posiada:

Imię: ???
Gatunek:
Typ:
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis:
Share
Translate »