Profesor Burnet

Wstępne informacjeOpis

Imię: Profesor Burnet (jap. バーネット博士 Dr. Burnet)
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Profesor
Więzy rodzinne: profesor Kukui (mąż)

Profesor Burnet zadebiutowała w serii BW2. Pojawiła się we wspomnieniach Fennel, która przyznała, że Burnet pomogła jej w badaniu Sennej Mgły.

W serii Sun/Moon Burnet przeprowadziła się do regionu Alola i wyszła za mąż za profesora Kukui. To ona znalazła nieprzytomną Lillie na plaży.

Nie mogła wyruszyć na zawody w mieście Iki (jako widz), ponieważ pilnowała śpiącej Lillie, zamiast tego oglądała transmisje w telewizji. Przez cały czas kibicowała Królewskiej Masce, jednak mężczyzna odpadł w pierwszej rundzie.

Potem kobieta wysłała Kukui na wyspę Akala, by ten mógł wziąć z jej laboratorium kilka dokumentów. Podczas rozmowy stwierdziła, że Lillie skądś uciekła i ma przy sobie legendarnego pokemona – Cosmoga. Próbowała rozmawiać z dziewczyną na ten temat, jednak nigdy nie dostała odpowiedzi. Ku zaskoczeniu swojego męża, kobieta zaproponowała Lillie jako jego asystentkę, by w ten sposób lepiej chronić dziewczynę.

Później Burnet postanowiła wziąć Lillie na zakupy. Gdy dowiedziała się, że dziewczyna chce kupić nowe ubrania zaskoczyło ją to. Stwierdziła, że już ładnie wygląda w tym, co ma. Słowa te przywróciły dziewczynie przykre wspomnienia. W odpowiedzi na psychiczny ból dziewczyny Nebby próbował wydrapać w wyrwę w niebie. Gdy dziewczyna straciła przytomność, pokemon również się uspokoił a wyrwa zanikła.

Po tym incydencie Butnet skontaktowała się ze swoim mężem, by powiedzieć wszystkim o sytuacji. Kobieta wtedy oznajmiła wszystkim, że komuś jest potrzebny Nebby ze względu na jego moce. Profesor, dla dobra dziewczyny, poprosił Burnet by ta zabrała Lillie na wyspę Ulaula, by mogła spotkać się z nim, Moon i Sunem.

Profesor zabrała dziewczynę na serfującym Mantinie, który dopłynął do jachtu Profesora Kukui. Po krótkim spotkaniu bohaterów zaatakował Bruxish. Profesor Burnet, Kukui i Moon zostali oddzieleni od Suna i Lillie, którzy wpadli do morza. Sami zaś zostali uratowani przez pracowników Fundacji Aether. Tam, po opatrzeniu, zostali oprowadzeni po Raju Arther przez Fabę i Wicke.

Później profesor Burnet i Kukui oraz Moon udali się na wyspę Ula’ula w stronę miasta Po, by porozmawiać z zespołem Skull.
Jednak dotarli na wyspę po konfrontacji. Cała trójka spotkała się z Sunem, by dać mu jagodę mirażu, by mógł dać ją Tapu Bulu.

Kolejno Burnet ruszyła do Domu Aether, by odebrać Lillie. Tam kontaktowała się z profesorem Kukui, który toczył walkę z Ultra Bestiami na trasie nr 10. Gdy Lillie zobaczyła przez wideo-rozmowę, że na polu bitwy znajduje się również jej brat postanowiła opuścić miejsce. Burnet nie miała wyboru i ruszyła za dziewczyną.

Na miejscu wszyscy dowiedzieli się, że Lillie i Gladion są rodzeństwem a ich głównym antagonistą jest Lusamine – prezes Fundacji Aether.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców wróciła do swoich obowiązków. Kilka miesięcy później dowiedziała się, że Kukui jest Królewską Maską. Mieli z tego powodu kilka sprzeczek, jednak ostatecznie postanowili walczyć wspólnie jako Królewska Para. Gdy Kukui dowiedział się o tym jak skutecznie przywrócić przytomność Lusamine – poprzez wysłanie jej do Kanto, do Billa, który raz dokonał fuzji z pokemonem – kobieta postanowiła wyruszyć do regionu wraz z Lillie.

Share

Translate »