Prezes Rose

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Prezes Rose (jap.ローズ Rose)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne Miasto: ???
Klasa trenerska: Trener, Macro Cosmos

 

Opis: Prezes Rose po raz pierwszy pojawił się w SwSh 02. Przeprowadził rozmowę telefoniczną z Leonem, który chciał zarekomendować dwóch trenerów (Sword i Shield), którzy mu zaimponowali.
Pojawił się w serii SwSh08. Zagadał do Sworda i Marvina, pokazując im spot telewizyjny z Nessą. Zaproponował też wspólny lunch po walce liderskiej, jednak został sprowadzony na ziemię przez Oleanę, która pokazała mężczyźnie jego napięty grafik.

W SwSh09 spotkał się z Sonią i Swordem (mężczyzna musiał wyprosić o to Oleanę). Razem przeprowadzili rozmowę na temat gigantamaxowania pokemonów a dziewczyna dostała prezesa pozwolenie na zbadanie grobowca Hammerlocke.

Prezes Rose pożyczył dla Bede swojego Copperajah, który miał chłopcu pomóc w poszukiwaniu spadających gwiazd. Bede jednak wykorzystał pokemona do zniszczenia zabytkowego muralu Stow-on-side, co nie zachwyciło prezesa. Człowiek w trybie natychmiastowym odebrał trenerowi prawo do uczestniczenia w lidze pokemon.

Później, podczas wykorzystania odłamków spedycjach gwiazd, które zebrał Bede stworzył eksplozję w elektrowni. Przyciągnęło to uwagę Raihana, który włamał się do budynku. Mężczyzna próbował uspokoić lidera historią o nieskończonej energii dla Galaru, nad którą pracuje. Nie powiedział jednak całkowitej prawdy, że w miejscu tym przetrzymuje legendarnego pokemona – Eternatusa, z którego postanowił zrobić źródło energii dla swojego regionu.

W SwSh25 prezesowi udało się wywołać najmroczniejszy dzień. Okazało się też, że współpracował z Sordwardem i Shielbertem, którzy mieli za zadanie pokonać Eternatusa za pomocą zardzewiałego miecza i zardzewiałej tarczy. Po szybkiej porażce braci prezes postanowił sam zmierzyć się z legendą, walcząc gigantamaxowanym Copperajahem.
Mężczyzna jednak przegrał z legendarnym pokemonem i został uratowany przez Bede, któremu podziękował i przyznał, że droczył się z nim przez cały czas.

Gdy Zamazenta i Zacian próbowały użyć zardzewiałej tarczy i zardzewiałego miecza (przedmiotów których nie chciał oddać Sword), Eternatus użył potężnego ataku, wskutek czego wszystkie legendarne pokemony oraz Sword zniknęły, a wszyscy walczący wylądowali do szpitala z powodu negatywnych skutków zetknięcia się z trucizną Eternatusa. Tego samego dnia Rose zrezygnował z funkcji prezesa.

W rozdziale zamykającym serię, po zatrzymaniu Najmroczniejszego Dnia i powstrzymaniu Eternatusa, Bede złożył wizytę dla Rose‘a, podczas jego pobytu w więzieniu. Rose przeprosił Bede za to, jak wcześniej go traktował, ujawniając że jego zdystansowana postawa miała zapobiec uznaniu chłopca za współwinnego jego zbrodni.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Copperajah
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Rose pożyczył Copperajaha dla Bede, by pokemon pomógł w poszukiwaniu spadających gwiazd. Chłopiec jednak użył stwora do zniszczenia zabytkowego muralu Stow-on-side, co nie zachwyciło prezesa.
Później został użyty na stadionie Hammerlocke do walki przeciwko Eternatusowi.

Przegrał z Eternatusem w rozdziale SwSh28.

Imię: –
Gatunek: Ferrothorn
Typ: Stalowy/Roślinny
Płeć: ???

Opis: Ferrothorn został użyty w celu uratowania Sordwarda i Shoelberra przed upadkiem do wody, po ich porażce w walce z Eternatusem.

 

Share

Translate »