Pracownicy Fundacji Aether

Wstępne informacjeOpisPokemony

Praciownicy fundacji Aether (jap. エーテル財団 職員 Aether Foundation Staff)

Pracownicy swój debiut mieli w serii Pokemon Special Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawili się podczas kręcenia nowej reklamy dla Fundacji.

Następni, w samym Raju Aether, jeden z pracowników miał złożyć raport Fabie o uratowanych bohaterach, którzy wcześniej zostali zaatakowani przez Bruxisha. Został jednak ukarany przez Fabę, ponieważ nie zwracał się do mężczyzny per szefie.

Inni pracownicy fundacji Aether pojawili się wraz z Fabą w Wielkim Kanionie Poni. Tam zostali podzieleni na grupy. Pierwsza miała ruszyć z Fabą na Ołtarz Słońca, a kolejna odnaleźć Hapu, nową Kahunę wyspy Poni. Plan ten został pokrzyżowany wpierw przez Plumerię, a potem prze Moon i Anabel. Na rozkaz Faby postanowili walczyć z dziewczynami.

Pracownicy nie zdołali powstrzymać Moon i Anabel i musieli zmierzyć się z silnymi pokemonami kobiety. Z kolei druga grupa dotarła do Hapu. Nie udało im się jej pojmać, jednak zdobyli informacje na temat znaczenia roli dwóch fletów przy otwarciu Ołtarza Poni.

Pół roku później, po incydencie na wyspie Poni, Faba przejął kontrolę nad Fundacją Aether. Niektórzy pracownicy nie zgadzali się z polityką mężczyzny, wiec potajemnie postanowili działać przeciwko mężczyźnie. Gdy Lusamine zaginęła jedna z pracownic, która wcześniej była pod bezpośrednimi rozkazami Faby, ruszyła wraz z Wicke na wyspę Poni w celu odnalezienia Lusamine. Tam jednak zostały powstrzymane przez Ultra Bestie. Wtedy dziewczyna zwierzyła się, że dołączyła się do organizacji, by pomagać pokemonom a robiła coś zupełnie sprzecznego. Nawet, gdy sobie uświadomiła niesłuszność swoich czynów, przyczyniła się do uwolnienia Faby spod kajdanek Międzynarodowej Policji. Pół roku później postanowiła odpokutować swoje działania, zdradzając mężczyznę.
Kilkoro pracowników w skafandrach pojawiło się w mieście Ultra Megalopolis, w towarzystwie Lusaminy i kapitana Phyco.

Na wyspie Poni, jedna z pracownic Fudacji, pracująca pod dowództwem Wicke, miała przeszukać miejsce w celu odnalezienia Lusaminy i Ultra Bestii, jednak nikogo nie znalazła. Po spotkaniu półprzytomnego Guzmy przez Minę, wszyscy ruszyli na Wyspę Exeggutorów. Tam ona i pozostali wysłuchali mężczyzny, który opowiedział o konsekwencjach połączenia się człowieka i Nihilego.

Z kolei pracownicy znajdujący się w Ultra Megalopolis usiłowali złapać Necrozmę, jednak przeszkodził im w tym Sun.
Jeden z pracowników poinformował Fabę o tym, że Lusamine ma się pojawić na szczycie góry Lanakila.

Kilku z pracowników miało za zadanie złapanie Moon, która znajdowała się w Laboratorium B. Zostali jednak pokonani przez pokemony dziewczyny.

Pokemony, które posiada Fundacja:

 

 

 • Ledian (dwa)
 • Lileep,
 • Magneton,
 • ALolański Raticate,
 • Vanilluxe,
 • Sliggoo,
 • Lumineon

Opis: Pokemony te zostały użyte na Wyspie Poni przez podwładnych Faby. Lileep i Magneton ruszyli z grupą drugą na poszukiwania Kahuny, z kolei pozostałe miały walczyć z Moon i Anabel, które stały się niepożądanymi gośćmi dla Pracowników Fundacji.


Imię:
Gatunek: Parasect
Typ: Roślinny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Parasect towarzyszył pracownikom podczas próby pojmania Hapu.


Imię:
Gatunek: Houndoom
Typ: Ognisty/Mroczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Houndoom towarzyszył pracownikom podczas próby pojmania Hapu. Później został wykorzystany do walki przeciwko Moon i Anabel.


Imię:
Gatunek: Arbok
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arbok towarzyszył pracownikom podczas próby pojmania Hapu. Później został wykorzystany do walki przeciwko Moon i Anabel.


Imię:
Gatunek: Pupitar
Typ: Kamienny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pupitar towarzyszył pracownikom podczas próby pojmania Hapu.


Imię:
Gatunek: Naganadel (wiele)
Typ: Smoczy/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zostały wyłapane z ich gniazda przez członków fundacji.


Imię: –
Gatunek: Stoutland
Typ: Normalny
Poziom:???
Płeć: ???

Opis: Stoutland został użyty przez pracownicę fundacji jako jazdy w celu szybszego przeszukania terenu.


 • Gorebyss
 • Alolański Raticate
 • Sliggo
 • Huntail

Opis: Pokemony zostały użyte do zaatakowania Moon. Zostały pokonane przez pokemony Protagonistki.

Share

Translate »