Porucznik Surge

Wstępne informacjeOpisPokemony

surge i koga - KopiaImię: Surge (jap. マチス Matis)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Vermilion
Zawód: Porucznik
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Pioruna (Thunder badge)
Ekspert w typie: Elektrycznym

surge i koga - KopiaPorucznik Surge swój debiut miał w rozdziale “Kontra Voltorb”, jako podporucznik organizacji Rocket, jednocześnie będąc liderem sali gimnastycznej w Vermilion (pracę traktował jako podszewkę). Mężczyzna używał statku Świętej Anny do nielegalnego transportu skradzionych pokemonów. Usiłował zabić Reda wrzucając go do morza, dzięki czemu Poliwhirl trenera ewoluował z Poliwartha.

W serii RGB, na rozkaz Giovanniego, złapał w opuszczonejelektrowni legendarnego pokeptaka – Zapdosa. Mężczyzna zmierzył się z Redem w budynku korporacji Silph, gdzie używał swoich Electrode jako nabojów, a jego pozostałe pokemony były napędzane przez nieskończoną elektryczność generowaną przez Zapdosa. Człowiek został pokonany, kiedy jego odporne na elektryczność ubrania zostałynacięte przez “osty liść” Venusaura. Mężczyzna, nieświadomy w jakiej sytuacji się znalazł, rozkazał zaatakować Zapdosowi z “grzmotu”, przez co został porażony prądem i stracił przytomność. Red skorzystał z tej okazji i zabrał przeciwnikowi odznakę pioruna oraz odporne na elektryczność rękawice.

W serii Yellow Porucznik Surge pojawił się wraz z Sabriną i Kogą na wyspie Soli, gdzie chcieli powstrzymać Elitarną Czwórę przed wyeliminowaniem rasy ludzkiej. Człowiek i jego kompani połączyli siły z głównymi bohaterami. Podarowana przez Sabrinę łyżka przeznaczenia nie zareagował na żadną osobę, dlatego za swojego towarzysza w walce wybrał Billa, którego łyżka również nie chciała się zgiąć.
Wraz ze specem od komputerów porucznik zmierzył się z Bruno. Podczas walki obydwoje zastosowali taktykę opartą na wybuchowych atakach Exeggcute i Electrode’a. Po pojawieniu się Reda oraz zwycięskiej walce z Bruno Surge zepchnął Billa do trującej wody a sam zniknął (Bill został uratowany przez Reda). Na końcu serii porucznik i Sabrina spotkali się z Giovannim, który nakazał im zawieszenie działalności i zajęciem się obowiązkami liderów sal.

lt.surgeW serii Johto porucznik Surge (po zatonięciu Świętej Anny w serii Yellow) stał się właścicielem nowego statku – Aqua. Człowiek poszukiwał kryjówki Zamaskowanego Mężczyzny, który w oczach porucznika podszył się pod ich prawdziwego szefa. W tym celu szukał wskazówek zanurzając się w swojej wodzi podwodnej. Podczas badań człowiek nie zauważył, że jego Magneton przyniósł mu nieprzytomną Crystal, która wraz z nim wypłynęła w głębiny morskie. Porucznik został uratowany przez dziewczynę, gdy statek utknął w ławicy Corsoli, które zostały wyłapane przez trenerkę. W zamian mężczyzna podrzucił Crystal do miasta Olivine. Porucznik Surge odnalazł kryjówkę zamaskowanego mężczyzny w mieście Mahogany, gdzie miał okazję spotkać się z wrogiem. Porucznik jednak ledwo umknął z życiem gdy został otoczony przez stado Houndourów zwołanych przez psiego pokemona Zamaskowanego Mężczyzny. Podczas ucieczki natknął się na zamrożonego Czerwonego Gyaradosa, który należał do Silvera. Gdy pokemon uwolnił się z pułapki pokazał Porucznikowi kolejną zamrożoną bryłę, w której znajdował się pokedex, but i czapka należące do Golda i Silvera. Człowiek zainteresowany elektroniczną encyklopedią, którą dostają tylko wybrani ruszył do Morty’ego, który ma zmysł wyszukiwania ludzi i pokemonów na odległość. Po chłodnej rozmowie Morty zgodził się na odszukanie chłopców za darmo (a raczej nie chciał przyjmować pieniędzy z nielegalnego źródła). Lider nakierował porucznika na wyspy wiru, gdzie znajdowali się nieprzytomni trenerzy.
Gdy Surge dotarł na archipelag, odnalazł Golda i Silvera, których zapytał o walkę z Zamaskowanym Mężczyzną, będący obiektem zainteresowańporucznika. Rozmowę jednak przerwało pojawienie się Lugii.

Po wygranej z Pokemonem Porucznik udał się na zawody Ligi Pokemon, gdzie zmierzył się z Mortym. Surge zremisował po tym, jak Misdreavus przeciwnika użył “nici przeznaczenia”, przez co jego Magnemite został znokautowany.
Zawody zostały przerwane przez najazd członków nowego Zespołu Rocket. Porucznik uczestniczył w walce przeciwko nim w rozpędzonym pociągu. Po pokonaniu przeciwników mężczyzna odczepił wagony, które zostały napędzone prądem złapanego wcześniej przez mężczyźnie Raikou.
Wraz z Misty (która złapała Suicune) oraz Blaine (któremu udało się zdobyć Enteia) walczyli przeciwko Zamaskowanemu Mężczyźnie, jednak przegrali. Człowiek wypuścił legendarnego pokemona, który potem został partnerem Golda.
Po zażegnaniu kryzysu w Johto Porucznik Surge wrócił do swoich obowiązków w swojej sali gimnastycznej w Vermilion.

Pokemony, które posiada:
Voltorb_Electrode
Imię:
Gatunek: Voltorby i Electrode (wiele)
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Porucznik Surge posiada wiele Voltorbów i Electrode’ów, których używa jako bomby. Za pomocą ataku “samodestrukcji” pokemony potrafiły osłabić Reda, a w serii Yellow pokonać Onixa Bruno. Pokemony zostały również użyte, gdy Proucznik Surge został złapany w zasadzkę Zamaskowanego Męzczyzny (w serii GSC). Dzięki samo-destruktywnemu atakowi Voltorbów człowiek mógł uciec przed swoim przeciwnikiem.

Raichu
Imię:
Gatunek: Raichu
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Raichu po raz pierwszy pojawił się w korporacji Silph. Nie został jednak użyty do walki. Dopiero w serii G/S/C pokemon został wystawiony do walki przeciwko Houndorowi Zamaskowanego Mężczyzny. Pokemon miał również walczyć przeciwko Czerwonemu Gyaradosowi Silvera, jednak jego trener zauważył, że przeciwnik nie jest wrogo nastawiony.

Magneton
Imię: –
Gatunek: Magneton (wiele)
Typ: Elektryczny/Stalowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Pokemony te służą Porucznikowi do przemieszczania się drogą powietrzną. Dzięki swoim możliwością potrafią przenosić sprzymierzeńców (Gold, Bill), bądź więzić przeciwników (Red).

Magnemite
Imię: –
Gatunek: Magnemite (wiele)
Typ: Elektrycznzy/Stalowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Porucznik Surge posiada wiele Magnemite’ów. Ich zadaniem było monitorowanie Świętej Anny. W Johto Surge użył jednego z nich w walce przeciwko Morty’emu, jednak pokemon przegrał gdy jego przeciwnik użył “więzi przeznaczenia”.

Electabuzz
Imię: –
Gatunek: Electabuzz
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Electabuzz jest jednym z najsilniejszych pokemonów Porucznika Surge. Pokemon ten jest tak potężny, że nie można zamknąć go w pokeballu, dlatego jego właściciel musiał zakuć go w łańcuchy. Po raz pierwszy pokazał się w serii R/G/B na Świętej Annie, na której Surge zmierzył się z Redem. Po tym jak Poli trenera ewoluował w Poliwartha, Electabuzz został pokonany.
Dwa lata później, Electabuzz został użyty na wyspie Cerise, w serii Yellow. Tam walczył przeciwko pokemonom Bruno, jednak jego ataki okazały się bezużyteczne.
W serii G/S/C Electabuzz walczył podczas zawodów ligi pokemon. Został wystawiony do walki przeciwko Gastly’emu oraz Misdreavus Morty’ego. Pokemon, mimo przewagi został wycofany z walki a zamiast niego został wystawiony Magnemite, który przegrał z pokemonem Mortyego.

Pokemony, które posiadał:
Zapdos
Imię: –
Gatunek: Zapdos
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Zapdos został złapany przez organizację Rocket, w celu użycia go do eksperymentu. Pokemon został użyty przez Porucznika podczas walki z Redem. Człowiek miał przewagę, ponieważ legendarny pokemon miał nieskończone pokłady elektryczności. Został jednak pokonany, gdy Venusaur Reda naciął elektro odporne ubrania porucznika (z pomocą ostrego liścia), w efekcie czego został porażony prądem legendarnego pokemona.

Raikou
Imię:
Gatunek: Raikou
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: W serii G/S/C Raikou zaufał Porucznikowi i przyłączył się do jego drużyny, w celu połączenia sił przeciwko Zamaskowanemu Mężczyźnie. Gdy Surge nie poradził sobie z przeciwnikiem wypuścił elektryczną legendę, która przyłączyła się do Golda.

Share

Translate »