Porucznik Surge

Wstępne informacjeOpisPokemony

surge i koga - KopiaImię: Surge (jap. マチス Matis)
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Vermilion
Zawód: Porucznik
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Pioruna (Thunder badge)
Ekspert w typie: Elektrycznym

surge i koga - KopiaPorucznik Surge swój debiut miał w rozdziale „Kontra Voltorb”, jako podporucznik organizacji Rocket, jednocześnie będąc liderem sali gimnastycznej w Vermilion (pracę traktował jako podszewkę). Mężczyzna używał statku Świętej Anny do nielegalnego transportu skradzionych pokemonów. Usiłował zabić Reda wrzucając go do morza, dzięki czemu Poliwhirl trenera ewoluował z Poliwartha.

W serii RGB, na rozkaz Giovanniego, złapał w opuszczonejelektrowni legendarnego pokeptaka – Zapdosa. Mężczyzna zmierzył się z Redem w budynku korporacji Silph, gdzie używał swoich Electrode jako nabojów, a jego pozostałe pokemony były napędzane przez nieskończoną elektryczność generowaną przez Zapdosa. Człowiek został pokonany, kiedy jego odporne na elektryczność ubrania zostałynacięte przez „osty liść” Venusaura. Mężczyzna, nieświadomy w jakiej sytuacji się znalazł, rozkazał zaatakować Zapdosowi z „grzmotu”, przez co został porażony prądem i stracił przytomność. Red skorzystał z tej okazji i zabrał przeciwnikowi odznakę pioruna oraz odporne na elektryczność rękawice.

W serii Yellow Porucznik Surge pojawił się wraz z Sabriną i Kogą na wyspie Soli, gdzie chcieli powstrzymać Elitarną Czwórę przed wyeliminowaniem rasy ludzkiej. Człowiek i jego kompani połączyli siły z głównymi bohaterami. Podarowana przez Sabrinę łyżka przeznaczenia nie zareagował na żadną osobę, dlatego za swojego towarzysza w walce wybrał Billa, którego łyżka również nie chciała się zgiąć.
Wraz ze specem od komputerów porucznik zmierzył się z Bruno. Podczas walki obydwoje zastosowali taktykę opartą na wybuchowych atakach Exeggcute i Electrode’a. Po pojawieniu się Reda oraz zwycięskiej walce z Bruno Surge zepchnął Billa do trującej wody a sam zniknął (Bill został uratowany przez Reda). Na końcu serii porucznik i Sabrina spotkali się z Giovannim, który nakazał im zawieszenie działalności i zajęciem się obowiązkami liderów sal.

lt.surgeW serii Johto porucznik Surge (po zatonięciu Świętej Anny w serii Yellow) stał się właścicielem nowego statku – Aqua. Człowiek poszukiwał kryjówki Zamaskowanego Mężczyzny, który w oczach porucznika podszył się pod ich prawdziwego szefa. W tym celu szukał wskazówek zanurzając się w swojej wodzi podwodnej. Podczas badań człowiek nie zauważył, że jego Magneton przyniósł mu nieprzytomną Crystal, która wraz z nim wypłynęła w głębiny morskie. Porucznik został uratowany przez dziewczynę, gdy statek utknął w ławicy Corsoli, które zostały wyłapane przez trenerkę. W zamian mężczyzna podrzucił Crystal do miasta Olivine. Porucznik Surge odnalazł kryjówkę zamaskowanego mężczyzny w mieście Mahogany, gdzie miał okazję spotkać się z wrogiem. Porucznik jednak ledwo umknął z życiem gdy został otoczony przez stado Houndourów zwołanych przez psiego pokemona Zamaskowanego Mężczyzny. Podczas ucieczki natknął się na zamrożonego Czerwonego Gyaradosa, który należał do Silvera. Gdy pokemon uwolnił się z pułapki pokazał Porucznikowi kolejną zamrożoną bryłę, w której znajdował się pokedex, but i czapka należące do Golda i Silvera. Człowiek zainteresowany elektroniczną encyklopedią, którą dostają tylko wybrani ruszył do Morty’ego, który ma zmysł wyszukiwania ludzi i pokemonów na odległość. Po chłodnej rozmowie Morty zgodził się na odszukanie chłopców za darmo (a raczej nie chciał przyjmować pieniędzy z nielegalnego źródła). Lider nakierował porucznika na wyspy wiru, gdzie znajdowali się nieprzytomni trenerzy.
Gdy Surge dotarł na archipelag, odnalazł Golda i Silvera, których zapytał o walkę z Zamaskowanym Mężczyzną, będący obiektem zainteresowańporucznika. Rozmowę jednak przerwało pojawienie się Lugii.

Po wygranej z Pokemonem Porucznik udał się na zawody Ligi Pokemon, gdzie zmierzył się z Mortym. Surge zremisował po tym, jak Misdreavus przeciwnika użył „nici przeznaczenia”, przez co jego Magnemite został znokautowany.
Zawody zostały przerwane przez najazd członków nowego Zespołu Rocket. Porucznik uczestniczył w walce przeciwko nim w rozpędzonym pociągu. Po pokonaniu przeciwników mężczyzna odczepił wagony, które zostały napędzone prądem złapanego wcześniej przez mężczyźnie Raikou.
Wraz z Misty (która złapała Suicune) oraz Blaine (któremu udało się zdobyć Enteia) walczyli przeciwko Zamaskowanemu Mężczyźnie, jednak przegrali. Człowiek wypuścił legendarnego pokemona, który potem został partnerem Golda.
Po zażegnaniu kryzysu w Johto Porucznik Surge wrócił do swoich obowiązków w swojej sali gimnastycznej w Vermilion.

Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »