Roczne podsumowanie roku 2014

1. Na początku był pomysł…

Strona Pokespecial.pl wystartowała 18 lipca, i można śmiało uznać, że działa nieprzewalanie już prawie sześciu miesięcy! To był rok pełnej pracy i mobilizacji nad stroną, dzięki której wciąż mamy świeże pomysły na rozwój i niespodzianki dla fanów Polskiej Mangi Pokemon Special. Dla ciekawskich przygotowaliśmy zestawienie statystyczne naszej strony, które mamy nadzieje, pokażą jak wiele strona przeszła i przedstawi ile jeszcze jest do zrobienia!

2. Mini osiągnięcia

Obecnie strona Pokespecial.pl opublikowała i umieściła

  • 48 wpisów o tematach aktualnych z mangii i z statusu rozwoju strony
  • 106 stron, a w tym:
  • 10 stron o Seriach Mangi, z 272-oma recenzjami rozdziałów autorstwa Lexsiso, Konusa, Melody, Tamakiego, Sky i Bonku.
  • 70 stron o bohaterach
  • Resztę stron o tematyce strony, z projektami prowadzonymi przez zespół ludzi Pokespecial.pl oraz z typową zawartością na temat osób odpowiedzialnych za mangę i skanlacje

Gdyby recenzje te wydrukować na papierze formatu A4, mielibyśmy 500 stron samych recenzji!!! (dla porównania, “Hobbit” J.J.R. Tolkiena ma ich 365)

3. Coś niesamowitego

Wiecie, że koncertowa hala na Operze w Sydney posiada 2700 miejsc siedzących dla widzów?
Strona Pokespecial.pl była natomiast odwiedzana 18.000 razy. To znaczy, że Sydnejska Opera musiałaby wyprzedać wszystkie bilety pod jeden seans aż 7 razy, by tyle samo ludzi mogło zobaczyć naszą stronę! Naszym rekordem odwiedzin w jeden dzień jest 27 lipca, gdzie wtedy odwiedziło nas aż 429 osób! Wow, kto by sądził że aż tyle ludzi będzie zainteresowanych stroną =)

Najczęściej odwiedzanymi miejscami na naszej stronie były:
1. Strona z downloadem
2. Strona o Głównych Bohaterach
3. Strona o Serii Red/Blue/Green
4. Strona o Serii Black/White
5. Pokemon Polish Challenge

Najczęściej odwiedzono nas z forum.pokemony.com, dlatego również dziękujemy osobom które za pośrednictwem tej strony rozprzestrzenili reklamę o nas.

Strona Pokespecial.pl nie jest tylko stroną polską – ze względu na zainteresowanie się naszą stroną fanów aż z 35 państw, strona teraz jest tłumaczona aż na 9 języków, by każdy mógł korzystać z naszej strony nie zważając na bariery językowe

4. Coś specjalnego

Nid rozpoczęła tłumaczenie mangi w 2008 roku i tłumaczy ją aż do dzisiaj. Aktualnie strona Pokespecial.pl posiada wszystkie przetłumaczone tomy oraz mangi potoczne w dziale download. Natomiast strona manga.pokespecial.com.pl jest już największym kolosem – na chwilę obecną zawiera 51 tomów mangi Pokemon Special (wraz z poszczególnymi rozdziałami Serii Black2/White2 oraz Serii XY i rozdziałami specjalnymi), to ponad 10.200 przetłumaczonych stron na język polski o ogólnej pojemności 5,5 GB. W czasach, kiedy ta manga była tłumaczona na początku, posługiwano się płytami cd-rom i nikt nie sądził, że w dzisiejszych trzeba by było ich zużyć ponad 10, by można było nagrać całość!

I nic na próżno! Obliczyliśmy, że manga Pokemon Special jest masowo czytana i do dzisiaj zużyty transfer danych wynosi 85GB od chwili wystartowania strony!

5. Coś dla was

Nie byłoby tych imponujących wyników bez Was, czytelnicy! Jesteśmy wam bardzo wdzięczni za wsparcie oraz zainteresowanie stroną. Ale nie zaprzestajemy na laurach!  Strona wciąż jest w wersji BETA, gdyż ma spore braki w swoich artykułach. Pokespecial.pl z początku miała być encyklopedią Mangi Pokemon Special, jednak download i manga online przyszły jako pomysły w trakcie tworzenia strony. Na tym nie poprzestajemy, wciąż staramy się podnosić poprzeczkę, by manga trafiała do jak największej ilości osób.

Strona Pokespecial.pl uzyskała pierwszy wynik w najpopularniejszej wyszukiwarce Google (dla frazy “pokemon special”) już we wrześniu tego roku. Aktualnie królujemy we frazach traktujących o mandze i pokemonach, wyprzedzając w tym resztę fanowskich stron o tematyce pokemon.

6. Wszystko co dobre…

Jednak nie ma sukcesów bez potknięć. Strona Pokespecial.pl jest całkowicie fanowskim produktem i nie przetrwa bez pomocy ich własnych fanów. Za pół roku staniemy przed wyzwaniem utrzymania strony i chcieliśmy dać znać już teraz, że strona potrzebuje też waszej pomocy! Wciąż liczymy na dobrowolne dotacje na naszego PaypPal’a (ikonka jest u boku strony), każda złotówka się liczy! Do tego czasu cała ekipa Pokespecial.pl będzie z podwojonymi siłami pracować nad stroną i umieszczać najświeższe informacje o mandze i publikować najnowsze skanlacje online. Szykujemy również wiele innych niespodzianek, które miło zaskoczą Was w przyszłości =)

Zapraszamy również do zapisywania się na listę subskrybcji mailowej (u boku strony), by być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami na Pokespecial.pl! Bądźcie z nami jak najdłużej!

Share
Nigdy nie lubiący pisać o sobie celebryta internetowy. W fandomie pokemonów od niepamiętnych czasów. Fan muzyki trudnej w odbiorze oraz kradziej zainteresowań. Artysta śłitaśnych stworków i w ogóle osoba z ogromną kreatywnością.