Platinum

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Platinum
Nazwisko rodowe: Berlitz
Wiek: 11 lat (D/P), 12 (Platinum)
Urodziny: 27 październik
Rodzinne miasto: Sandgem
Tytuł: Zwyciężczyni Strefy Walk
Specjalnie umiejętności: Walki w Strefie Walk

Platinum jest członkiem zamożnej i wpływowej rodziny Berlitz, której tradycja sięga 200 lat.
Jej palce zdobią pierścionki z diamentem i perłą. Zazwyczaj wszyscy zwracają się do niej per „Panienka” (w japońskim terminie panienka, czyli Ojosama, jest używany dla dziewczynek, które pochodzą z zamożnych rodzin).
To oczytana dziewczyna, dlatego ma bardzo dużą wiedzę. Uznała jednak, że nie samą teorią człowiek żyje, dlatego chciała zebrać doświadczenie w praktyce. W tym celu wyruszyła w podróż, by móc stworzyć swój własny herb na górze Coronet. Mimo swojej dużej wiedzy nie radziła sobie z początku z dzikimi Pokemonami, zarządzaniem pieniędzmi, czy chociażby jazdą na rowerze.
Dziewczynie od początku imponowały zdolności Diamonda w gotowaniu oraz wyczuwaniu zamiarów pokemonów, Pearl zaś zadziwiał swoją wiedzą na temat walk pokemon.
W trakcie podróży była częstym widzem Kabaretu Pokemon, jaki tworzyli chłopcy. Jednak brak wyczekiwanych reakcji u dziewczyny często irytował Pearla. Z początku nie dając przyzwolenia na nazywaniu jej po imieniu, chłopcy ochrzcili ją mianem „Panienka”. Dopiero gdy dziewczyna uznała towarzyszy za przyjaciół, pozwoliła mówić do siebie na „ty”.

Platinum po raz pierwszy pojawiła się w serii DP. Dziewczyna postanowiła wyruszyć w podróż na górę Coronet, by według tradycji swojej rodziny na jej szczycie stworzyć swój własny herb. W tym celu lokaj dziewczyny – Sebastian – zamówił na zlecenie jej ojca dwóch ochroniarzy, by pomogli Platinum w jej podróży.
Jednak po niefortunnym zderzeniu, prawdziwi ochroniarze nie dostali zlecenia. Za ochroniarzy wzięto zaś Pearla i Diamonda, którzy myśleli, że znajdują się w programie z ukrytą kamerą, więc przyjęli zlecenie ochrony panienki, którą wzięli za przewodniczkę reality show.
W mieście Oreburgh Platinum stoczyła swoją pierwszą bitwę z liderem – Roarkiem. Pomimo początkowych problemów dziewczynie udało się wygrać dzięki pomocy Dia i Pearla.
W mieście Floaroma spotkali córkę właściciela elektrowni, który został zakładnikiem członka zespołu Galactic. Motywem kobiety była kradzież energii z elektrowni, co też jej się udało. Widząc poświęcenie Diamonda i Pearla w walce z wrogiem, Platinum postanowiła nazywać chłopców po imieniu.
Po swojej przygodzie w Starej Chacie bohaterowie spotkali Gardenię, kolejną liderkę Sinnoh. Przed bitwą Platinum postanowiła trenować, by przygotować się do starcia, w wyniku czego wszystkie startery bohaterów ewoluowały. Mimo trudności dziewczyna zdobyła odznakę. Następnie bohaterowie dostali rowery od Rada Rickshawa, który był przekonany, że został uratowany z rąk Galaktycznych właśnie przez bohaterów (w rzeczywistości mężczyznę uratowała Cynthia). Po tym okazało się, że panienka nigdy nie jeździła na rowerze, więc chłopcy postanowili nauczyć jej tej sztuki.
Wewnątrz góry Coronet bohaterowie zostali zaatakowani przez lidera Zespołu Galactic – Cyrusa, ponieważ głośne rozmowy trenerów irytowały go. Mężczyzna za pomocą swoich pokemonów zakopał pod gruzami bohaterów. Na szczęście zostali uratowani przez dzikiego Luxraya, któremu już wcześniej pomogli dołączyć do stada.
W dalszej podróży Platinum przez przypadek wzięła udział w Super Konkursie Pokemon miasta Hearthome. Po tym nieporozumieniu dziewczyna została wybuczana przez widownie. Pomimo kłopotów, jakie przysparzały konkurentki, dziewczynie udało się wygrać wstążkę. Po konkursie Fantina – liderka miasta Hearthome, postanowiła zabrać Platinum do Opuszczonego Hotelu. Tam omal nie została odnaleziona przez swoich prawdziwych ochroniarzy, którzy przez ten czas poszukiwali swojej pracodawczyni.
Po tym, jak bohaterowie zostali oddzieleni od Fantiny, wszyscy ruszyli do miasta Solaceon. Tam spotkali

redaktorów niszowego tygodnika. Bohaterowie zostali sfotografowani i pokazani na pierwszej stronie gazety, ponieważ fotograf zauważył przy nich Unowny, których poszukiwał. Mimo że gazeta dotarła do każdego zakątku Sinnoh, ojciec Platinum, jak i profesor Rowan nie przeczytali jej, a tym samym nie dowiedzieli się, że Platinum znajduje się w towarzystwie „fałszywych” ochroniarzy.

W mieście Veilstone dziewczyna, dzięki ojcu Maylene, dowiedziała się, czym jest gra hazardowa. Okazało się, że dziewczyna ma do tego smykałkę, a samą zabawę bardzo lubi. Dopiero potem chłopcy uświadomili ją, że nie powinna grać w tego typu gry.
Maylene przyjęła wyzwanie liderskie od Platinum, jednak nie była przyjaźnie nastawiona do dziewczyny, ponieważ słyszała, że trenerka chciała polegać na przedmiocie „soczewki”, ulepszającej celność pokemonów. Liderka nie uznawała „ulepszających przedmiotów” i wierzyła w potencjał swoich pokemonów. Na początku walki Platinum uświadomiła sobie, że zgubiła pokedex. Potem okazało się, że złamała obietnicę i wróciła do Kasyna, zastawiając tam pokedex. Po zapewnieniu, że dziewczyna jednak tego nie dokonała, pokonała Maylene bez użycia dodatkowego przedmiotu.
Później Platinum została porwana przez swoich pierwotnych ochroniarzy – Pakę i Ujiego, w czasie straciła przytomność, dlatego nie wiedziała, że mężczyźni, jak i Dia oraz Pearl walczyli z zespołem Galactic. Wszyscy mieli okazje siebie poznać, jednak ochroniarze narazili się na działanie broni nieprzyjaciela i przed zniknięciem poprosili, by chłopcy chronili Panienkę.
Później bohaterowie ruszyli nad jezioro Valor, tam spotkali Pana Footstepa, który kolekcjonował ślady pokemonów, przy okazji odczytując ich uczucia. W tamtym miejscu bohaterowie musieli zmierzyć się ze złymi naukowcami, którzy zostali pokonani przez Pearla i nowo poznanego mężczyznę.
Na wielkich bagnach Platinum postanowiła złapać pokemony, by móc zmierzyć się z miejscowym liderem – Panem Wake. Gdy jednak jej się to nie udało, postanowiła pożyczyć pokemony od Diamonda. Walkę wygrała.
Na drodze nr 210 bohaterowie pomogli Cynthii w rozproszeniu Psyducków. Kobieta postanowiła zabrać bohaterów do miasta Celestic, by mogli zobaczyć ruiny związane z legendarnymi pokemonami. Tam musieli stoczyć walkę z Cyrusem. Po tym incydencie przybyła Fantina, która zabrała bohaterów do miasta Hearthome, by tam mogli trenować i stać się silniejsym w razie kolejnej walki z wrogiem. Potem pokonała również piątą liderkę sali Sinnoh, zdobywając kolejną odznakę do kolekcji.
Po tym panienka dowiedziała się o zaginięciu jej ojca i profesora Rowana. Martwiąc się o swojego ojca, postanowiła ruszyć do miasta Canalave, gdzie po raz ostatni był widziany. Tam spotkali się z miejscowym liderem – Byronem, który został wzięty za napastnika, a sam mężczyzna myślał, że to dzieci są wrogami profesorów. Okazało się, że obydwoje zostali zamknięci przez członka zespołu Galactic w dźwiękoszczelnej, niewidzialnej kabinie. Po rozmowie ze swoim ojcem dziewczyna dowiedziała się, że Diamond i Pearl nie są jej ochroniarzami, ponieważ pan Berlitz nie rozpoznał chłopców. Dziewczyna zszokowana tym faktem postanowiła pobyć trochę w samotności, żeby wszystko przemyśleć. Podczas snu nawiedził ją członek zespołu Galactic, który zdradził jej, co zamierza zrobić jego organizacja.
Następnego dnia dziewczyna postanowiła wybaczyć swoim przyjaciołom wszystkie kłamstwa, po czym rozdzielili się, by ruszyć w stronę jezior, ponieważ Platinum wiedziała, że na jedno z nich zostanie zrzucona bomba. Celem bohaterów było zapobiegnięcie porwania legendarnych pokemonów jezior. Po zdobyciu odznaki od Byrona dziewczyna wyruszyła do miasta Snowpoint, które znajdowało się koło jeziora Acuity. Pierwszego dnia po rozdzieleniu dziewczyna uświadomiła sobie, jak bardzo samotna jest bez chłopców.
Na trasie nr 216 Platinum próbowała jeździć na nartach, jednak przez przypadek najechała na Gravelera. Została uratowana przez Candice, którą urzekł dosyć letni strój dziewczyny w tak zimnych klimatach. Dopiero potem dostała kurtkę zimową. Międzyczasie na miejsce przybyła Maylene, która dowiedziała się o planach organizacji Galactic.
Podczas walki liderskiej Platinum z Candice, liderka zauważyła, że dziewczyna nie jest w pełni skupiona na walce, ponieważ chciała jak najszybciej załatwić sprawę z jeziorem. Dziewczyna nie była zachwycona zachowaniem swojej przeciwniczki. Platinum dopiero potem uświadomiła sobie, że jej zachowanie było złe i po czasie pokonała liderkę za pomocą swojego nowo-złapanego pokemona – Loppuny.
Po tym wszystkie trzy ruszyły nad jezioro i walczyły z Jupiter. Mimo że nie w tym miejscu została spuszczona bomba, dziewczyny odniosły sromotną porażkę. Gdy Platinum straciła przytomność nieopodal ruin, tajemniczy pokeball poturlał się prosto w jej ręce (potem okazało się, że był to Regigigas).
Po odzyskaniu przytomności w Centrum Pokemon miasta Snowpoint dziewczyna postanowiła stać się silniejsza. Widząc determinację Panienki, Candice zadzwoniła do Byrona, by ten podesłał silnego trenera, by mógł przeszkolić całą trójkę. Mężczyzna nie miał wyboru i poprosił o Volknera o pomoc. Lider jednak stracił zainteresowanie w szkoleniu. Przekonała go dopiero walka z Platinum, przemieniając trening w walkę liderską.
Po treningu Platinum ruszyła do miasta Veilstone, w którym mieściła się siedziba organizacji Galactic. Maylene i Candice zaś zostały, by podszkolić się w walce. Na miejscu trenerce udało się przedostać do środka i rozpoczęła poszukiwania strażników jezior. Dzięki charakterystycznemu pikaniu pokedexa dowiedziała się, że na miejscu znajdowali się również Pearl i Diamond. Spotkanie uniemożliwił im członek zespołu Galactic, który wypełnił pomieszczenia białym dymem, by zakryć obecność strażników. Jednak dzięki słabości mężczyzny do pokedexu całej trójce udało się uwolnić Azelfa, Uxie i Mesprita.

Po całej akcji Cynthia poinformowała bohaterów o tym, co chciał zrobić Cyrus i postanowiła zabrać wszystkich na Filar Włóczni za pomocą swojego Garchompa. Tam stoczyli walkę przeciwko szefowi Zespołu Galactic, którego celem było zniszczenie i odtworzenie świata idealnego. Bohaterom jednak udało się przerwać czerwone łańcuchy i doprowadzili do uspokojenia Dialgii i Palkii.
Po pokonaniu głównego antagonisty Platinum miała w końcu czas na stworzenie własnego herbu.
Gdy dziewczyna dowiedziała się od Dia i Pearla o losie swoich prawdziwych ochroniarzy, postanowiła, że ich uratuje. W drodze do szpitala (by tam zawieźć poszkodowanych liderów i Cyrusa), Dia zauważył, że są szpiegowani. Okazało się, że to Charon. Gdy Byron odebrał wrogowi tajemnicze urządzenie, na niebie pojawiła się wyrwa, przez którą wysunęły się macki, które wciągnęły Palkię, Dialgę oraz nieprzytomnego Cyrusa.
Na końcu Platinum zadzwoniła do swojej mamy – Yanase Berlitz. Od kobiety dowiedziała się, że znalazła pobyt miejsca jej ochroniarzy.
W serii Platinum dziewczyna wyruszyła do Strefy Walk Sinnoh. Tam poznała Lookera, który zbierał informacje na temat zniekształconego świata. Cel ten sprowokował tę dwójkę do współpracy, ponieważ w tym miejscu znajdowali się ochroniarze poszukiwani przez Platinum.
Po incydencie z Caitlin – tutejszym mózgiem – dziewczyna postanowiła zebrać informacje, poprzez walkę z najważniejszymi osobami strefy walk. Pierwszym punktem był Zamek Bitw, w którym musiała walczyć z lokajem Caitlin – Darachem.
Po zdobyciu pierwszego wydruku (bo takie nagrody przysługiwały za pokonanie Mózgów), Platinum i Looker poznali Bucka, który słyszał, że w okolicach ważnej dla niego góry Stark pojawili się członkowie Zespołu Galactic. Chłopak był pewny, że celem wroga jest kradzież znajdującego się tam Heatrana.
Następnego dnia Platinum ruszyła do Arkady Walk, by zmierzyć się z Dahlią. Zadaniem dziewczyny była walka połączona z grą (ruletką). Wszystko szło po myśli trenerki, którą interesowały tego typu gry. Losowała to, co było jej potrzebne do walki. Jednak podczas nieoczekiwanego trzęsienia ziemi, Platinum nie mogła wcisnąć właściwego guzika i wylosowała „wymianę pokemonów”, przy którym dziewczyna musiała walczyć pokemonami przeciwniczki. Mimo trudności przy walce ze swoimi własnymi podopiecznymi Platinum udało się wygrać wydruk.
Po tym Dahlia przedstawiła dziewczynę Thortonowi, który wiedział więcej o Zniekształconym Świecie, niż wszyscy inni. Jednak zakłócenia na wideo-czacie uniemożliwiły jakąkolwiek rozmowę, a tym samym uzyskanie potrzebnych informacji. Platinum postanowiła więc spotkać się z mężczyzną osobiście, rzucając mu wyzwanie w Fabryce Walk.
W tym czasie Looker wyruszył na górę Stark, jednak po pięciu godzinach dziewczyna zaczęła się martwić o mężczyznę, który nie odbierał telefonów. Z tego powodu postanowiła posłać swojego Pachirisu, Froslassa i Cherrima, by odnaleźli i pomogli Lookerowi.

W Fabryce Walk dziewczynie udało się pokonać Thortona, po czym poznała dwóch ostatnich mózgów: Palmera i Argentę. Trenerka stoczyła walkę z Argentą, a międzyczasie wróciły jej pokemony z mocno poobijanym Lookeremi Buckiem. Dzięki Froslass (pokemonie, którego dostała od Candice) udało się pokonać Argentę, a dziewczyna otrzymała przedostatni druk, a później została na zebranie z Darachem, Thortonem i Rileyem.
Niedługo po tym dziewczyna dowiedziała się, że Palmer jest ojcem Pearla. Na zebraniu postanowiono, że bohaterowie ruszą do Zniekształconego Świata, wraz z Mirą i Cheryl, która odkryła przejście do świata. Znajdowała się ona na Wiosennej Ścieżce. Tam zostali zaatakowani przez Świadomego Członka Zespołu Galactic, który odszedł z organizacji po odzyskaniu własnej woli. Człowiek zaprowadził ich do miejsca, gdzie można było przejść do Zniekształconego Świata. W tym czasie Platinum dostała telefon od Pearla, na temat Dia, który przegrał z Charonem i prawdopodobnie został przez niego zabity.
U źródeł Sendoff bohaterowie przeszli do innego wymiaru. Tam Platinum spotkała swoich ochroniarzy – Pakę i Ujiego. W świecie tym znajdował się już Volkner i Flint, którzy byli w trakcie walki z Giratiną.
Okazało się potem, że Dia nie został zabity a przeniesiony do tego wymiaru. Gdy walka między legendarnymi Pokemonami stała się zbyt chaotyczna, Charon postanowił się wycofać. W wyniku próby schwytania antagonisty wszyscy wylądowali na obrzeża miasta Sunyshire. Tam Charon został zaatakowany przez Cynthię.
Po pokonaniu wroga wszyscy bezpiecznie wrócili do swojego świata. Cyrus rozwiązał Zespół Galactic, a Charon został aresztowany przez Lookera.
Po zażegnaniu kryzysu Platinum była widziana wraz z Diamondem i Pearlem, którym wykluło się jajo Phione – był to podarek od Lookera w ramach wdzięczności za pokonanie wroga. Na koniec była widzem kabaretu swoich przyjaciół.
W serii ORAS mała Platinum pokazana została we wspomnieniach Normana, który przyznał Rubyemu, że operacja złapania Rayquazy była ufundowana przez rodzinę Berlitz.

Pokemony, które posiada:

Imię: –
Gatunek:
Rapidash
Typ:
Ognisty
Poziom:
59
Płeć:
Samiec

Opis: Pierwszy pokemon Platinium. Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Starly” jako Ponyta. W większości czasu służył jako transport. Jednak w serii Platinum był często używany podczas walki.


Imię:
Gatunek: Empoleon
Typ: Wodny/Stalowy
Poziom: 68
Płeć: Samica

Opis: Empoleon jako Piplup była starterem w laboratorium profesora Rowana. Została podarowana Platinum. Podczas podróży stała się zazdrosna o to, że tylko jej partnerzy, Chimchar i Turtwig, walczą a ona może się tylko przyglądać. Poprosiła więc swoją trenerkę o walkę u lidera. Pokémon wygrał. W dalszej podróży ewoluował wspólnie z pozostałymi starterami Sinnoh. Jako Prinplup walczyła z liderką Gardenią. Ponownie przemieniła się w rozdziale „Kontra Gbile” podczas wspólnych treningów w Fitness Clubie miasta Veilstone. To najczęściej używany i najsilniejszy Pokémon Platinum.


Imię: –
Gatunek:
Lopunny
Typ:
Normalny
Poziom:
51
Płeć:
Samica

Opis: Została złapana w okolicach jeziora Acuity. Zadebiutowała w rozdziale ”Kontra Froslass”. Jej pierwszą walką u boku nowej trenerki była bitwa z liderką Candice i jej Abomasnow. Później była używana w Strefie Walk. Została wystawiona do walki przeciwko Dahlii, tam jednak Pokémon nie walczył z przeciwniczką, a ze swoją trenerką, testując u Pokémona determinacje i zaufanie do Platinum.


Imię: –
Gatunek:
Pachirisu
Typ:
Elektryczny
Poziom:
53
Płeć:
Samica

Opis: Należała niegdyś do Volknera. Platinium dostała ją w rozdziale ”Kontra Dialga i Palkia cz. IV”. W serii Platinum została posłana do góry Stark, by tam uratować Lookera.


Imię: –
Gatunek:
Froslass
Typ:
Lodowy/Duch
Poziom:
60
Płeć:
Samica

Opis: Należała niegdyś do Candice. Platinium dostała ją w rozdziale ”Kontra Dialga i Palkia IV”. W serii Platinum została posłana do góry stark, by uratować Lookera. Po jej powrocie została wystawiona do bitwy w Hali Walk (na Strefie Walk).


Imię: –
Gatunek:
Cherimm
Typ:
Roślinny
Poziom:
49
Płeć:
Samica

Opis: Należała niegdyś do Gardenii. Platinium dostała ją w rozdziale ”Kontra Dialga i Palkia IV”. Cherrim została podarowana Platinum od Gardenii. W serii Platinum została posłana do góry stark, by uratować Lookera.

Pokemony, które posiadała:

Imię: –
Gatunek:
Kadabra
Typ:
Psychiczny
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Wypożyczony pokemon z Fabryki Walk. Zadebiutował w rozdziale Kontra Kakuna.


Imię: –
Gatunek:
Qwilfish
Typ:
Wodny/Trujący
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Wypożyczony pokemon z Fabryki walk. Zadebiutował w rozdziale Kontra Kakuna.


Imię: –
Gatunek:
Grimer
Typ:
Trujący
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Wypożyczony pokemon z Fabryki walk. Zadebiutował w rozdziale Kontra Kakuna.


Imię: –
Gatunek:
Loudred
Typ:
Normalny
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Wypożyczony pokemon z Fabryki walk. Zadebiutował w rozdziale Kontra Kakuna.


Imię: –
Gatunek:
Togekiss
Typ:
Lot/Normalny
Poziom:
???
Płeć:
???

Opis: Pokemon ten należy do Dahli. Platinum musiała nim walczyć, podczas wymiany jej pokemonami.


Imię:
Gatunek:
Medicham
Typ:
Psychiczny
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Pokemon ten należy do Dahli. Platinum musiała nim walczyć podczas wymiany jej pokemonami.


Imię: –
Gatunek:
Ludicolo
Typ:
Wodny/Roślinny
Poziom: –
Płeć: –

Opis: Pokemon ten należy do Dahli. Platinum musiała nim walczyć podczas wymiany jej pokemonami.


Imię: Chimhiko
Gatunek:
Monferno
Typ:
Ognisty/Walka
Poziom:
???
Płeć:
Samiec

Opis: Platinum pożyczyła go od Pearla podczas walki z Maylene.


Imię: Chahiko
Gatunek:
Chatot
Typ:
Latający/Normalny
Poziom:
???
Płeć:
Samiec

Opis: Platinum pożyczyła go od Pearla podczas walki z Maylene.


Imię: Lax
Gatunek:
Munchlax
Typ:
Normalny
Poziom:
???
Płeć: S
amiec

Opis: Platinum pożyczyła go od Dia podczas walki z Fantiną.


Imię: Wig
Gatunek:
Torterra
Typ:
Trawiasty
Poziom:
???
Płeć:
Samiec

Opis: Platinium pożyczyła go od Dia podczas walki z Crasher Waherem.


Imię: Moo
Gatunek:
Mamoswine
Typ:
Lodowy
Poziom:
???
Płeć:
Samiec

Opis: Mamoswine należał pierwotnie do Platinum. Złapała go, ponieważ Pokémon przypominał jej Diamonda. Później podatowała Pokémona chłopakowi.


Imię: Gi
Gatunek:
Regigigas
Typ:
Roślinny
Poziom:
???
Płeć:

Opis: Dołączył do niej w świątyni Snowpoint. Oddała go Diamondowi.


Imię: –
Gatunek:
Drifblim
Typ:
Duch
Poziom:
???
Płeć: Samica

Opis: Fantia pożyczyła Drifblima Platinum, by ta mogła się przedostać do miasta Canalave. Potem przekazała go Diamondowi, by oddał prawowitej właścicielce.

Share

Translate »