Phoebe

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

Imię: Phoebe (jap.フヨウ Fuyō)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: ???
Klasa trenerska: Członek Elitarnej Czwórki w Hoenn
Ekspert w typie: Duch

Phoebe jest członkiem Elitarnej Czwórki w Hoenn, specjalizuje się w typie ducha. Dziewczyna lubi używać zwrotu ”mój drogi”/”moja droga”.

Phoebe została wysłana przez Sevena, by ta mogła pomóc niewidomemu chłopcu w odczytaniu płyty, która została napisana językiem brajla (skrywała ona tajemnice odpieczętowania legendarnych golemów).
Gdy Phoebe odpieczętowała Regice (po czym kontrolowała go razem z Glacią) pomogła w ograniczeniu walki miedzy Groudonem a Kyogre tylko w mieście Sootopolis. Kiedy Steven umarł dziewczyna straciła kontrolę nad legendarnym golemem.

W serii ORAS, Phoebe wraz z pozostałymi mieszkańcami pojawiła się w mieście Sootopolis, by móc uczestniczyć w powstrzymaniu meteoroidu. Gdy plan powstrzymania katastrofy został wdrożony, wszyscy wraz ze swoimi pokemonami posłali atak w celu spowolnienia meteoroidu. Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: ???
Gatunek: Dusclops
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale Kontra Kyogre & Groudon XIII. Dusclops to jedyny znany Pokémon Phoebe. Po raz pierwszy pojawił się u boku swojej trenerki, gdy Steven przedstawił Wallace’owi Elitarną Czwórkę. Później został użyty do uratowania pływaka i niewidomego chłopca z zawalającego się budynku w mieście Slateport.

Pokemony, które posiadała:
3
Imię:
Gatunek: Regice
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Zadebiutował w rozdziale Kontra Regirock, Regice i Registeel cz.II. Regice wpierw został obudzony przez Stevena. Elitarna Czwórka miała zająć się kontrolowaniem tytanów w celu powstrzymania walki Groudona z Kyogrem. Phoebe kontrolowała Regice’a wraz z Glacią. Po śmierci Stevena Regice uciekł.

Share

Translate »