Petrel

Wstępne informacjeOpisPokemony

PetrelImię: Petrel (Jap. ラムダ Lambda)
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Podprzywódca Zespołu Rocket

Petrel odbył swój pierwszy występ w rozdziale „Koffing”, gdzie wraz z Protonem, Arianą oraz Archerem obalił Carra z funkcji szefa Zespołu Rocket i przejął władzę.

Następnym razem, członek Zespołu R znajduje się na nowo otwartej Strefie Safari, gdzie obserwuje Silvera. Rozpoznał go jako tego, który ukradł płytkę i pokonał jego Koffingi siedzibie Lance’a. Postanowił zrobić odwet i zaatakował Silvera i Eusine’a gazem Koffingów. Jego przeciwnik użył Weavila do zamrożenia ich otworów, by nie wytwarzały gazu, jednak było go an tyle, że Petrel uzyskał przewagę. Dodatkowo wypuścił Raticate, który przegryzł liny, dzięki którym drewniany most jeszcze się nie zawalił. Na tym moście dodatkowo stał Silver z Eusinem. Chłopak ledwo utrzymywał siebie i załzawionego od toksyn mężczyznę, więc nowy oficer Zespołu Rocket zażądał oddania płytki, przypadkiem mówiąc o tym, że jest ich więcej. Chłopak puścił się liny i spadł do rzeki. Szybko mężczyznę złapał Weavile trenera o czerwonych włosach, a sam trener wynurzył się na Gyaradosie. Pod groźbą śmierci, Petrel oddał Silverowi płytki. Wtedy też przyszedł jeden z obsługi rezerwatu, mówiąc o zakazie walk. Po chwili zamiast członka Zespołu R znalazł się dyrektor rezerwatu, który odesłał go, mówiąc, że nic się nie stało. Po jego odejściu „dyrektor” zdjął przebranie i ponownie ukazał się Petrel mówiący o swojej umiejętności kamuflażu. Potem zrobił krótki pokaz i zmienił swoją twarz na Silvera, Eusina, a na koniec wyglądał jak Lance. Oficer odleciał na swoim Golbacie, jednak wcześniej powiedział Silverowi, że walczył z Lance’em i pokonał go na luzie. To wstrząsnęło młodym trenerem, przez co członek Zespołu Rocket uciekł.

Podczas walki Ariany z Crystal Petrel pojawił się w towarzystwie Archera i Protona. Chwilę potem Arceus zleciał z nieba. Był wyraźnie zszokowany próbą złapania Arceusa przez dziewczynę. Bezczynnie patrzył, jak Pokemon-bóg jest atakowany przez trenerkę. Gdy Arceus uciekał, trzej mężczyźni wyjawili swoje plany kobiecie; chcieli wykorzystać Crystal i Silvera do swoich celów. Niestety udało to się im i weszli do ruin Sinjoh. W ruinach zniewolili Arceusa i zaczęli zmieniać jego typy. Gdy już zabawę w typy mieli za sobą, rozkazali Arceusowi stworzyć trzy legendy – ten niestety wykonał ich rozkaz. Petrel nie mógł przegapić takiej okazji i zaczął mówić Silverowi o tym, że wie, czyim on jest synem. Próbował go przekabacić na swoją stronę, jednak chłopak się nie dał. Dzięki odwróceniu uwagi, Gold i Crystal zaatakowali przeciwnika trzema ostatecznymi atakami, co pozwoliło na zniszczenie dzieła Arceusa. Przynajmniej pozornie; on ponownie stworzył legendarne smoki. Oficer Zespołu R próbował uciec, jednak Giovanni, który powrócił, powstrzymał go. Został dodatkowo poturbowany przez Ursaringa. Dawny szef Zespołu Rocket odrzucił „prezent” oficerów i postanowił go powstrzymać. Po skończeniu zajścia, Petrel chciał uciec przebierając się za Bugsy’ego, jednak nieskutecznie.

Pokemony, które posiada:
200px-Petrel_Golbat_Adventures
Imię:
Gatunek: Golbat
Typ: Trujący/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Golbat używany był głównie do transportu drogą powietrzną. Został użyty w Strefie Safari do walki przeciwko Silverowi. Później, podczas przebudzenia Arceusa, Golbat polizał oczy Silvera, przez co chłopak nie widział (jego oczy zostały sparaliżowane przez truciznę).

200px-Petrel_Koffing_Adventures
Imię:
Gatunek: Koffing (wiele)
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Petrel ma wiele Koffingów. Został użyte na Wyspach Wiru, do walki przeciwko Silverowi i Clair. Zostały pokonane przez Silvera, oraz zostały odebrane im „płytki”, które trzymały. Później zostały użyte do zablokowania chłopaka, by ten nie dostał się do Arceusa.

200px-Petrel_Raticate_Adventures
Imię:
Gatunek: Raticate
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Raticate walczył przeciwko Silverowi w Strefie Safari. Za pomocą swoich silnych siekaczy zniszczył most, na którym stał chłopak i Eusine. Później został użyty do powstrzymania Silvera przed dotarciem do Arceusa.

Share

Translate »