Peony

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Peony (ピオニー Peony)
Płeć: Mężczyzna
Tytuł: Lider
Więzy rodzinne: Peonia (córka), Rose (brat)

Peony zadebiutował w serii Sword i Shield. Mężczyzna ruszył za swoją córką – Peonią na Koronną Tundrę, by wbrew jej woli zrobić rodzinną wycieczkę. Dziewczyna nie mogła wytrzymać natręctwa mężczyzny, dlatego poprosiła obcych sobie Marnie, Hopa i Bede o pomoc. Marnie stoczyła walkę z mężczyzną, której stawką była swoboda Peonii. Peony i jego Copperajah przegrali z Grimmsnarlem Marnie.

Gdy Bede, Hop i Marnie zgodzili się zająć miejsce Peonii, Peony zabrał trio do swojej bazy operacyjnej we Freezington. Tam wyjaśnił, co będą robić podczas wycieczki „pełnej przygód”. W SwSh37 Bede wrócił z nieudanej wyprawy wraz ze Swordem. Peony od razu poczuł niechęć do Sworda, którego osobowość kojarzyła mu się z jego bratem – Rose. W SwSh 38 Peonia wróciła ze swojej wędrówki i zgodziła się wziąć udział w wycieczkę. Na jej prośbę Peony, mimo jego niechęci, pozwolił też dołączyć Swordowi.
Tej samej nocy Peonia znalazła swojego tatę pod hipnozą Calyrexa – pokemona, który użył ciało mężczyzny do komunikacji. Pokemon poprosił o pomoc w odzyskaniu jego mocy, na co bohaterowie zgodzili się. Później pomógł w walce przeciwko Giganatamaxowanym pokemonom, które zwiastowały ponowne przybycie Najmroczniejszego Dnia.
Gdy bohaterowie odnaleźli Zardzewiałą Miecz i Tarczę, pożegnali Peonię i Peonego. Mężczyzna potem wyraził żal, że nie zdążył podziękować trenerom za pomoc w walce z katastrofą wywołaną przez jego brata.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Copperajah
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Copperajah zadebiutował w rozdziale SwSh31. Został wystawiony do walki przeciwko Morgremowi Marnie. Pokemon mimo przewagi  przegrał po ewolucji przeciwnika w Grimmsnarla.

Potem pomagał przy walce z Gigantamaxowanymi pokemonami podczas kolejnego Najmroczniejszego Dnia.

Imię:
Gatunek: Aggron
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Aggron został wystawiony do walki przeciwko Gigantomaxowanym Butterfree i Corvignightowi podczas kolejnego najmroczniejszego dnia.

Share

Translate »