Peonia

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Peonia (jap. シャクヤ Shakuya)
Płeć: Kobieta
Więzy rodzinne: Peony (ojciec), Rose (wujek)

Peonia zadebiutowała w serii Sword/Shield. Będąc w podróży na Koronną Tundrę miała nadzieję na dynamaxową podróż. Plany jednak pokrzyżował jej ojciec – Peony, wymuszając rodzinną wycieczkę. W pociągu poznała Bede, Marnie i Hopa. . Dziewczyna wciągnęła wszystkich w sytuację rodzinną. Z początku bohaterowie pomogli dziewczynie, gdy jednak Bede zauważył, że Peony jest podobny do prezesa Rose, postanowił wydać dziewczynę jej ojcu.
Cała piątka ponownie spotkała się na stacji Koronnej Tundry. Tam Marnie zaproponowała walkę 1 na 1 z Peonym a ceną miała być wolność Peonii. Mimo trudności podczas bitwy Marnie wygrała dzięki ewolucji jej Morgrema w Grimmsnarla.

W SwSh 38 Peonia wróciła ze swojej wędrówki i zgodziła się wziąć udział w wycieczkę. Na jej prośbę Peony, mimo jego niechęci, pozwolił też dołączyć Swordowi.
Tej samej nocy Peonia znalazła swojego tatę pod hipnozą Calyrexa – pokemona, który użył ciało mężczyzny do komunikacji. Pokemon poprosił o pomoc w odzyskaniu jego mocy, na co bohaterowie zgodzili się. Później pomógł w walce przeciwko Giganatamaxowanym pokemonom, które zwiastowały ponowne przybycie Najmroczniejszego Dnia.
Gdy bohaterowie odnaleźli Zardzewiałą Miecz i Tarczę, pożegnali Peonię i Peonego.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Tyrantrum
Typ: Kamienny/Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Tyrantrum został wystawiony do walki przeciwko Gigantomaxowanym Butterfree i Corvignightowi podczas kolejnego najmroczniejszego dnia. To jedyny znany pokemon Peonii.

 

 

Share

Translate »