Pearl

Wstępne informacjeOpisPokemony

pearlImię: Pearl
Wiek: 11 lat (seria D/P), 12 (seria Platinium)
Rodzinne miasto: Twinleaf
Grupa krwi: B
Urodziny: 6 czerwiec
Specjalnie umiejętności: Szeroka wiedza na temat ataków i umiejętności pokemonów

Pearl to jeden z trzech głównych protagonistów serii Pokemon Special DP. To chłopak o bardzo gorącym temperamencie – jest bardzo niecierpliwy i często wpakowuje siebie i swojego przyjaciela w kłopoty. Wraz z Dia prowadzą duet komików Sinnoh.

W przeciwieństwie do swojego przyjaciela, Pearl jet niecierpliwy, łatwo denerwujący się ale zawsze robi wszystko do końca. Jego cechą jest silna wola, co wiąże go z Azelfem.

Tak jak jego ojciec (Palmer) jest uzdolniony w walce. To dzięki niemu Platinum mogła należycie wytrenować swoje pokemony. Ma bardzo szeroką wiedzę z zakresu używanych ataków przez pokemony (nie potrzebuje więc pokedexu, by móc odczytać ruchy).
Dia dla Pearla jest niczym brat. Obydwoje razem się wychowywali. Pomysł stworzenia duetu komicznego zrodził się w przedszkolu, podczas obejrzeniu show, w którym wystąpili dwaj znani komicy.

W serii DP, Pearl po raz pierwszy pojawił się podczas ogólnokrajowych zawodów komicznych, które zorganizowane zostały w mieście Jubilife. Tam wraz z Dia wygrali i otrzymali specjalną nagrodę. Wytyczne do jej dobrania dostali w kopercie, która po zderzeniu z profesorem Rowana została podmieniona na zlecenie zostania ochroniarzami dla Platinum, której celem było dojście na szczyt góry Coronet. Myśląc, że to wstęp do reality show, chłopcy postanowili przyjąć zlecenie.

W mieście Oreburgh Platinum postanowiła rozpocząć cykl wyzwać liderów sal. W zrealizowaniu Celu Dia i Pearl pomogli dziewczynie w szkoleniu. Zabieg ten pozwolił stworzyć więź zaufania między tą trójką. Gdy Platinum wygrała pierwszą odznakę, postanowili ruszyć dalej.

W Elektrowni wiatrowej Dia i Pearl musieli się zmierzyć z Mars, której zadaniem było ukradzenie energii z fabryki. Mimo pokonania dziewczyny za pomocą emocji i dobroci Diamonda, wróg zdołał uciec i ukraść sporą część zapasów energii.

Po wielu trudnościach cała trójka doszła do stóp góry Coronet. Niedługo potem odkryli, że jaskinia znajdująca się w górze nie zaprowadzi ich na szczyt, dlatego ruszyli na wschodnie rejony Sinnoh.

W mieście Hearthome Platinum postanowiła wziąć udział w Superkonkursie Pokemon. Pearl pomógł dziewczynie w przygotowaniu występu, Dia zaś ugotował Poffinki.

Przy opuszczonym Hotelu Dia i Pearl zostali zaatakowani przez prawdziwych ochroniarzy Platinum – Pakę i Ujiego. Chłopcy zostali pomyleni z porywaczami, którzy zabrali dziewczynę dla okupu. Bohaterowie zostali jednak uratowani przez Fantinę, która zabrała ich do Zagubionej Wieży, w której dali występ komiczny dla liderki.
Następnie ruszyli do miasta Solaceon. Tam uratowali Unowny. Szczególną sympatie zyskali sobie u Unowna D i P.

W mieście Veilstone Dia i Pearl ponownie mieli okazje spotkać Pakę i Ujiego, tym razem walczyli ramie w ramię przeciwko Zespołowi Galactic. Tam wyjaśniły się wszystkie nieporozumienia, a startery chłopców ewoluowały. Cała czwórka nie miała szans by wtedy wyjaśnić wszystko Platinum, ponieważ Saturn wysłał Pakę i Ujiego do innego wymiaru. Dia przyznał wtedy Pearlowi, że od początku wiedział o nieporozumieniu i że Platinum nie była prezenterką w telewizyjnym show. Chłopak jednak nie chciał o tym nikomu mówić, ponieważ przez to nieporozumienie mogli przezywać wspólnie przygody. Chłopcy wtedy złożyli sobie przysięgę, że w dalszym ciągu będą ochroniarzami dziewczyny i postanowili odłożyć swoje marzenie bycia największymi komikami na później.

Na drodze 210 bohaterowie mieli okazję poznać Cynthię, która musiała uporać się z ogromnym stadem dezorientowanych Psyducków. Kobieta postanowiła zaprowadzić bohaterów do miasta Celestic. W ruinach spotkali Cyrusa, z którym musieli stoczyć walkę. To tam chłopcy po raz pierwszy pokłócili się tak bardzo, że omal nie kosztowało ich to przegraną. Zostali jednak uratowani przez Fantinę, która okazała się liderką miasta Hearthome.

Tam Platinum stoczyła walkę liderską, którą wygrała. Chwile później dowiedziała się o zaginięciu jej ojca oraz profesora Rowana. W celu odnalezienia członka rodziny przyjaciółki Dia i Pearl postanowili ruszyć do miasta Canalave. Tam pomylili Byrona z porywaczem, dlatego go zaatakowali. Podczas walki z liderem Dia zaprzyjaźnił się z Shelgonem mężczyzny. Gdy jednak wszystko się wyjaśniło, a Platinum miała okazję porozmawiać z uwięzionym ojcem, odkryła, że chłopcy nie są jej ochroniarzami. Po długiej nocy i przemyśleniach dziewczyna postanowiła, że dalej będzie współpracować z Diamondem i Pearlem. W tym celu cała trójka musiała się rozstać, by ruszyć nad trzy różne jeziora, które miały być jednocześnie zaatakowane przez organizację.

Cała trójka rozdzieliła się i wyruszyła w stronę trzech różnych jezior. Pearl ruszył nad jezioro Valor. Po drodze, próbując uratować Wingulla, spadł z urwiska. Tam znalazł się przed Hutą Fuego, w której spotkał Luxraya, z którym we wcześniejszym etapie podróży zaprzyjaźnił się po tym, jak pomógł mu powrócić do swojego stada. Pokemon ostatecznie zdecydował przyłączyć się do zespołu Pearla i pożegnał się ostatecznie ze swoim stadem.

Pearl po uratowaniu właściciela huty, dostał prośbę by zawieźć stalowe elementy do Rada Rickshawa, którego dom znajdował się w drodze nad jezioro Valor. Na miejscu został zaatakowany przez Clefairy mężczyzny, które pomyliły chłopaka z wrogiem. Sprzedawca rowerów wytłumaczył chłopcu dlaczego wcześniej organizacja Galactic go porwała i zaproponował rower tandemowy, by szybciej dostać się na miejsce.

Nad jeziorem Pearl musiał stoczyć walkę z Saturnem. Na jego nieszczęście to właśnie na te jezioro została spuszczona bomba, po tym Azelf został porwany. Chłopak doznał obrażeń po wybuchu i stracił przytomność.

Obudził się dopiero w sali gimnastycznej miasta Pastoria, Chłopak z początku był załamany tym, że nie zdołał ochronić jeziora. Został podniesiony na duchu przez miejscowego lidera – Crasher Wakera, który stał się nauczycielem chłopca. To mężczyzna zasugerował chłopakowi złapanie Buizela. Po kilku próbach chłopak powiększył swój zespół o Buizela, Taurosa i Digletta. Samo jezioro zostało ponownie napełnione wodą za pomocą „tańca deszczu” stworzonego przez Quagsire’a i Floatzela lidera.

Po tym, jak Pearl dowiedział się o tym, że Dia znalazł się w statku zespołu Galactic, postanowił ruszyć do miasta Veilstone.

Na miejscu chłopakowi w przedostaniu się do bazy pomogło stado Unownów, które wcześniej uratował wraz z Dia i Platinum. W środku chłopakowi i jego kompanom udało się uwolnić strażników jezior, za cenę swoich pokedexów. Gdy bohaterowie ponownie się spotkali, Cynthia zabrała wszystkich na Filar Włóczni, na której miała się stoczyć główna walka. Wtedy przestrzeń zaczęła się zniekształcać, dlatego walka z Dialgą i Palkią była praktycznie niemożliwa. Po tym, jak Cyrus wpadł w zasadzkę, na niebie pojawiła się wsysająca wszystko dziura.
Podczas gdy Dia ruszył na zamknięcie dziury, Pearl pozostał w tyle i mógł jedynie obserwować wyczyny swojego przyjaciela i Regigigasa. Potem bohaterowie doprowadzili do przerwania czerwonego łańcucha, jednocześnie doprowadzając do porażki Cyrusa – szefa zespołu Galactic.

Gdy wszyscy chcieli wrócić do domu, zabierając nieprzytomnego Cyrusa do szpitala, pojawił się kolejny antagonista, który za pomocą specjalnego urządzenia otworzył wyrwę w niebie. Przez nią wydobyły się macki i porwały Dialgę, Palkię i Cyrusa do środka.

Przed zniknięciem Charona, Lickilicky Dia zdążył ukraść od mężczyzny notatnik, który później stał się przewodnikiem chłopców, który prowadził do wszystkich legend Sinnoh.

W serii Platinum boharerowie wyruszyli do Starej Chaty, w której zmierzyli się z Rotomem. Psotny pokemon w końcu przekonał się do chłopców i zgodził na dołączenie do ich zespołu.

W mieście Eterna chłopcy spotkali siejącą zniszczenie Giratinę. Dia użył do walki Regigigasa, by powstrzymać poke-smoka. Komicy niedługo po tym musieli się zmierzyć z Charonem, który zażądał Regigigasa Dia. Podczas walki z Heatranem, Charon zmusił Giratinę by użyła na chłopcu „Mocy cienia”. Dia, w celu uratowania Pearla, popchnął go i sam wystawił się na atak. Skutkiem było doprowadzenie chłopaka do chwilowej śmierci. Sytuacja wprowadziła Pearla w furię i postanowił atakować bez względu na konsekwencje.
Regigigas z początku wydawał się obojętny na „śmierć” swojego trenera, jednak niedługo po odejściu wrócił ze sprzętem Rotoma, by pokemon mógł również zaatakować Charona. Mężczyzna zmuszony był do wycofania się do Zniekształconego Świata, a ciało Dia zniekształciło się i znikło.

Później Pearl, pan Footsteep i prezes Stowarzyszenia Pokemon w Sinnoh udali się do Zniekształconego Świata. Podczas podróży jego ojciec – Palmer – spadł wręcz z nieba, podczas walki z Darkraiem. Człowiekowi, dzięki jego Cresselii udało się pokonać poke-koszmar. Pearl wtedy zapytał dlaczego nie jest liderem sali, jednak ten stwierdził, że zdobył lepszą posadę, jako Mózgu Strefy Walk.

W świecie tym chłopak spotkał niespodziewanie Dia, który ujeżdżał Dialgę, a towarzyszył mu Cyrus na Palkii. Wszyscy odnaleźli również Pakę i Ujiego, których poszukiwali od momentu ich zniknięcia. Po wzruszającym przywitaniu świadomy członek zespołu Galactic oddał bohaterom pokedexy.

Po zwycięskiej walce wszyscy, który zostali w świecie zniekształceń mogli się wydostać. Cyrus rozwiązał organizację, a Giratina została ponownie zamknięta w Zniekształconym Świecie.

Jako dowód wdzięczności za powstrzymanie groźnego przestępcy Dia dostał jajo od Lookera, które pozyskane było w regionie Fiore. Na końcu Dia i Pearl dali Platinum prywatny występ komiczny, którego nie grali od dłuższego czasu.

W serii ORAS Pearl został pokazany razem z Dia, podczas rozmowy Palmera z Brandonem. Chłopcy pytali się mężczyzny czy mogą wyjść na dwór i potrenować swój nowy numer kabareciarski, gdy ten ostrzegł ich przed deszczem meteorytów.

Pokemony, które posiada:

Imię: Chatler/Chahiko
Gatunek: Chatot
Typ: Normalny/Latający
Poziom: 50
Płeć: Samiec

Opis: Chatler/Chahiko (ペラヒコ Perahiko) to pierwszy Pokémon Pearla. Pokémon używany jest do gagów, czasami do śledzenia. Walczył u boku Platinum przeciwko liderom. Zmierzył się na głosy z Chinglingiem wroga. Wygrał, dzięki temu bohaterowie mogli uwolnić Mesprita, Uxie i Azelfa z rąk wroga. Chociaż rzadko używany, jest dość silnym Pokémonem.


Imię: Chimler/Chimhoko
Gatunek: Infernape
Typ: Ognisty/Walczący
Poziom: 65
Płeć: Samiec

Opis: Chimler/Chimhiko (サルヒコ Saruhiko) wybrał sobie Pearla jako trenera (Platinum dała wybór Pokémonom w wyborze chłopców). Starter miał być dodatkiem do ochraniania dziewczyny. Już na samym początku musiał zmierzyć się ze stadem Starly, które wraz z Turtwigiem pokonał w pół godziny. W rozdziale „Kontra Roserade cz. I” podczas grupowego treningu przed walką z liderem Chimchar ewoluował z Monferno. Walczył przeciwko Riolu i pokazał, że nawet bez „soczewki” jego celność jest wystarczająca dobra, mając za trenerkę Platinum. W rozdziale „Kontra Skuntank cz. II” przemienił się w Infernape (wraz z Wigiem walczył przeciwko członkom zespołu Galactic w obronie Panienki). Uczestniczył również w walce przeciwko Charonowi w serii Platinum.


Imię: Rayler/Rayhiko
Gatunek: Luxray
Typ: Elektryczny
Poziom: 60
Płeć: Samiec

Opis: Rayler/Rayhiko (トラヒコ Torahiko), zaprzyjaźnił się z Pearlem będąc jeszcze Luxio. Chłopak pomógł Pokémonowi przyłączyć się do stada (którego potem stał się liderem). W rozdziale „Kontra Probopass i Magnezone” pomógł Diamondowi w uratowaniu Pearla i Panienki, którzy zostali uwięzieni pod zawalonymi głazami. Do Pearla przyłączył się w rozdziale „Kontra Houndour”, by wraz z chłopcem zmierzyć się z członkami Zespołu Galatic.


Imię: Zeller/Zelhiko
Gatunek: Buizel
Typ: Wodny
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Opis: Zeller/Zelhiko (ゼルヒコ Selhiko), został złapany podczas treningu Pearla pod okiem Crasher Wake’a. Chłopak zdecydował się na złapanie tego Pokémona, ponieważ przypominał mu Buizela jednego z ochroniarzy, którzy powierzyli chłopakowi rolę ochroniarza Panienki. Pokémon z początku nie był przyjacielsko nastawiony do Pearla, ponieważ nie odróżniał ludzi, którzy zniszczyli jego dom – Jezioro Acuity. Został użyty do walki przeciwko członkom Zespołu Galactic.


Imię: Tauler/Tauhiko
Gatunek: Tauros
Typ: Normalny
Poziom: 58
Płeć: Samiec

Opis: Tauler/Tauhiko (タロヒコ Taurohiko), został złapany podczas treningu Pearla pod okiem Crasher Wake’a, by chłopak mógł stać się silniejszym w walce przeciwko wrogiemu zespołowi Galactic. Dzięki Taurosowi Pearl łatwo mógł przebić się przez blokadę członków Galaktycznych, którzy blokowali bramę do miasta Veilstone.


Imię: Digler/Dighiko
Gatunek: Diglett
Typ: Ziemny
Poziom: 48
Płeć: Samiec

Opis: Digler/Dighiko (ディグヒコ Dighiko), został złapany przez Pearla podczas treningu z Crasher Wakem. Został użyty do walki z Zespołem Galactic.

Pokemony, które miał/zaprzyjaźnione:

Imię:
Gatunek: Palkia
Typ: Wodny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Palkia zaprzyjaźnił się z Pearlem na Wieży Włóczni. Po ponownym spotkaniu z Zniekształconym Świecie połączył siły z Pearlem, by móc zmierzyć się z Giratiną.


Imię:
Gatunek: Manaphy
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Manaphy po raz pierwszy pojawił się jako jajo w serii Pokémon Ranger – komiks. Pokémon Został podarowany przez Lookera, który napomknął, że jajo dostał w regionie Fiore. Wykluł się w Żłobku dla Pokémonów miasta Solaceon.


Imię:
Gatunek: Phione
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Phione został odnaleziony jako Phione w Żłobku dla Pokémonów miasta Solaceon. Było w towarzystwie Manaphyego. Pokémon po wykluciu był trenowany przez Diamonda i Pearla.


Imię:
Gatunek: Rotom
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Rotom pojawił się już w serii DP. Wtedy bohaterowie tylko zagonili Pokémona (który sprawiał sporo kłopotów) do telewizora. Później spotkali go w czasie odnajdywania legendarnych Pokémonów, które bohaterowie chcieli uchronić przed antagonistą. Pokémon, podczas walki z chłopcami oscylował między formą kosiarki, lodówki, piekarnika i wiatraka. Diamond jednak zauważył, że Pokémon jedynie chciał się bawić (wyprał i wysuszył ubrania chłopca). Rotom postanowił dołączyć się do bohaterów, by móc zmierzyć się z wrogiem.


Imię: Pan Niecierpliwy i Pan Spokojny
Gatunek: Unown
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Pan Niecierpliwy i Pan Spokojny to Unowny o kształtach D i P. Stworki spotkały się z bohaterami w mieście Solaceon. Potrzebowały one pomocy w uwolnieniu swoich przyjaciół, którzy zostali uwięzieni w ruinach Solaceon. Platinum nadała im takie nazwy bazując na ich zachowaniu, które podobne było do Diamonda i Pearla. Później pomogły w przedostaniu się przez bramę do miasta Veisone, którą blokował Zespół Galactic. Później kontynuowały walkę z wrogiem.

Share

Translate »