Pan Stone

Wstępne informacjeOpisPokemony

1
Imię:
Pan Stone (jap. ツワブキ社長 Prezydent Tsuwabuki)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Rustboro
Powiązania rodzinne: Steven Stone (syn)

1Pan Stone po raz pierwszy pojawił się w serii Ruby/Sapphire. Sapphire próbowała uratować jego Castforma (która utknęła w fontannie).
Gdy dziewczyna uwolniła pokemona, mężczyzna został zaatakowany przez Zespół Aqua (ponieważ posiadał przedmiot, którego dana organizacja potrzebowała – silnik do podwodnego statku Kaien1).
Człowiek, w wyniku ataku Lombre (który należał do zespołu Aqua) wylądował na długi okres do szpitala a rzecz, której próbował chronić – odebrana. Zanim mężczyzna stracił przytomność, podarował Sapphire list zaadresowany do syna – Stevena Stone. Zawartością koperty był kod dotyczący uwolnienia braci Regi.

Człowiek nawet podczas szaleństwa Groudona i Kyogre (oraz gdy został przeniesiony do Nowego Mauville) nie odzyskał przytomności. Jego Castformem – Popo – zaopiekowali się dziennikarze, potem Ruby.

W serii ORAS człowiek pomógł swojemu synowi w podjęciu działań, w celu uratowania świata unieszkodliwiając meteoryt, który miał rozbić się w Hoenn. W tym celu zbadał ryciny znajdujące się w jaskini Granitu, na których widniał kamień unoszący się nad głowami Groudona i Kyogre. Człowiek zwerbował Ruby’ego, Sapphire i Emeralda, którzy podjęli się specjalnego treningu, a ich startery miały uzyskać mega ewolucje. Po ćwiczeniach w Dewford człowiek zabrał trenerów na Morskie Mauville – platformę, która była pozostałością po korporacji niegdyś rywalizującej z Devonem.
Człowiek umieścił w pochłaniaczu Chakę i Sceptile‘a w celu wyssania z nich energii, by w ten sposób załadować urządzenie mogące przesuwać wymiary. Jednak proces ten został przerwany przez Zinnię. Kobieta chciała przejąć urządzenie oraz mega kamienie. Plan jednak się nie powiódł, ponieważ Hoopa wrzuciła Sapphire i przesuwacz wymiarów do innego miejsca (za pomocą swoich pierścieni). Pan Stone niedługo po tym dowiedział się, że dziewczyna z urządzeniem są w Centrum Kosmicznym, w mieście Mossdeep. Po wycofaniu się Zinni, która zdobyła mega kamienie od Rubyego, pan Stone wraz ze swoim synem postanowili wyruszyć do miasta Mossdeep, by pomóc przy wystartowaniu rakiety, która miała zawrzeć przesuwacz wymiarów, w ten sposób zbliżając urządzenie do meteorytu.
Wystartowanie rakiety nie powiodło się jednak, z powodu najazdu Zinnii.
Później w mieście Sootoopolis, gdy Zinnia została odrzucona przez Rayquazę, pan Stone przeprosił na klęczkach Zinnie za to, co zrobił: gdy próbował przejąć kontrolę nad Rayquazaą (lata temu) przyczynił się do śmierci Aster – drakonida oraz przyjaciółki Zinnii. Dziewczyna odrzuciła jednak przeprosiny, twierdząc, że mężczyzna jedynie chciał oczyścić swoje sumienie. W rozmowę zainterweniował Emerald, który stwierdził, że takie nastawienie do niczego nie doprowadzi. Przekonał wszystkich, by połączyli siły (nauki i tradycji). Pan Stone zgodził się na to i wspólnymi siłami świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: Popo
Gatunek: Castform
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Lombre”. Został uratowany przez Sapphire. Po ataku Zespołu Aqua na jej właściciela, Castform znajdowała się pod opieką dziennikarzy. Na chwilę obecną opiekuje się nią Ruby.

Share

Translate »