Pan Berlitz

Wstępne informacjeOpis

Imię: Pan Berlitz (jap. ベルリッツ氏 Mr. Berlitz)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Sandgem
Więzy rodzinne: Platinum (córka), Yanase Berlitz (żona)

Pan Berlitz jest mężem Yanase i ojcem Platinum. Pracuje jako asystent profesora Rowana.

Po raz pierwszy pojawił się w serii DP. Był w drodze do miasta Jublife – wraz z Rowanem wracali wtedy z długiej podróży. Przed miastem wpadli na Diamonda i Pearla co spowodowało, że koperty ze zleceniem na ochroniarzy jego córki zostało zabrane przez chłopców.
Po tym spotkali ochroniarzy – Pakę i Ujiego – którzy mieli zapewnić bezpieczeństwo dla Platinum w trakcie jej podróży na górę Coronet. Pan Berlitz dał im kopertę z misją (w której tak naprawdę znajdowała się nagroda dla chłopców za występ w Stand-upie).

Później pan Berlitz pojawił się wraz z profesorem Rowanem w mieście Canalave, w którym odbywała się konferencja naukowców. Tam mieli nieszczęście napotkać na inteligentnego członka Zespołu Galactic, który uwięził ich w dźwiękoszczelnym sześcianie. Gdy pan Berlitz usłyszał kłamstwo o tym, że jego córka jest zakładniczką, chciał dać pieniądze za okup. Transakcja została jednak przerwana przez Byrona, który usiłował uratować profesorów, nie potrafił jednak uwolnić ich ze specjalnego więzienia, dlatego zabrał ją ze sobą do swojej sali gimnastycznej.

Gdy Platinum odkryła, że jej ojciec jest uwięziony w sali gimnastycznej Canalave, wzięła Byrona za wroga. Gdy jednak wszystko się wyjaśniło Platinum nawiązała rozmowę z uwięzionym ojcem, który uświadomił ją, że Diamond i Pearl nie są jej prawdziwymi ochroniarzami. Od chłopców dowiedział się, że Paka i Uji pokonani przez Zespół Galactic.

Tej samej nocy inteligentny członek ZG uwolnił pana Berlitz i profesora Rowana. Po tym jak kłamstwo zostało odkryte Dia i Pearl chcieli odejść, zostawiając panu Berlitz swoje pokedexy.

Mimo sprzeciwu ojca Platinum postanowiła walczy z organizacją Galactic. Człowiek twierdził, że jego córka nie jest wystarczająca silna, by mogła walczyć z wrogiem. Został jednak przekonany przez Byrona. W tym celu mężczyzna oddał uaktualnione sprzęty dla chłopców.

Później, na Filarze Włóczni, pan Berlitz wraz z profesorem Rowanem pomagali liderom w powstrzymaniu walki między Dialgą a Palkią. Udało im się złamać jeden z czerwonych łańcuchów, które służyły kontroli legendarnych stworzeń. Jednak to nie wystarczyło.

Po zażegnaniu kryzysu pan Berlitz i profesor Rowan wyszli spod ziemi (bo tam się ukrywali) by zatrzymać Charona – jednego z naukowców Zespołu Galactic, który nie miał dość walki. Człowiekowi jednak udało się zbiec.

W serii Sun/Moon Berlitz pokazany został jako przełożony Moon. Dziewczyna obwiniała się za zatrucie Piplupa i prosiła mężczyznę o zgodę do wyjechania na wyspy Alola, w celu zebrania niezbędnych składników do wyleczenia pokemona. Z początku niechętnie, gdy jednak profesor Roseanne poprosiła o pomoc w transporcie chorego Rotoma do wspomnianego regionu, mężczyzna zgodził się. Nakazał dziewczynie przekazać Rotoma dla profesora Kukui, a podczas transportu dbać o jego zdrowie.

Share

Translate »