Palmer

Wstępne informacjeOpisPokemony

PalmerImię: Palmer (Jap. タワータイクーン クロツグ Tower Tycoon Kurotsugu)
Płeć: Mężczyzna
Tytuł: Potentat Wieży
Siedziba: Wieża Walk
Więzy Rodzinne: Pearl (syn)
Wydruk: Wieży

Palmer po raz pierwszy pojawił się w rozdziale „Porygon-Z”, gdzie zagrzewał do walki liderów Frontierowych i rozdzielał miejsca pracy. Po skończeniu zebrania Palmer wyszedł na korytarz. Szedł spokojnie, póki ktoś nie zaatakował go kością – ten prosto to złapał i odezwał się do nadawcy ataku – Rileya. Strażnik aury wraz ze swoim Lucariem stał we drzwiach, póki nie zaczął rozmowy z Palmerem. Pochwalił jego Wieżę Walk i zaczęli rozmawiać o ostatnio zaistniałej anomalii czasowo-przestrzennej. Czarnowłosy pokazał liderowi maszynę Zespołu Galactic, z której ledwo wyczuwał aurę i powiedział o planach naprawy. Palmer odpowiedział, że zna kogoś odpowiedniego do tego, po czym kazał chwilę czekać gościowi. Otworzył Strefę Walk i zainicjował wielki napływ trenerów.

Po walce Platinum z Dahlią, obie dziewczyny zadzwoniły do Thortona, który miał coś wiedzieć o Odwróconym Świecie. Połączenie było bardzo słabe, a na ekranie zamiast chłopaka pojawiła się kobieta oraz mężczyzna; Argenta i Palmer. Transmisja jednak szybko została zakończona. Mężczyzna potem widział walkę dziewczyny w Fabryce Walk i był pod wrażeniem jej zdolności. Nie mógł jednak marnować czasu na obserwowanie walki i poszedł z Argentą sprawdzić przyczynę przerwania połączenia.

Gdy okazało się, że to nie maszyna lidera Fabryki Walk zawiniła, badać zaczął Riley wraz z Lucariem. Stwierdzili, że to coś podobnego do Wieży Włóczni. Ponieważ nie mieli już co z tym zrobić, poszli pomyśleć. Przy okazji napotkali Platinum, która za chwilę miała walczyć z Thortonem, więc postanowili zobaczyć ich walkę. Oglądał ją uważnie, ale pod koniec walki, przerwał euforię Thortona i oznajmił mu prawdziwą naturę ataku Kadabry. Potem podjął dialog ze zwyciężczynią, mówiąc, że słyszał o niej wiele dobrego od swojego syna. Dziewczyna nie zdążyła zapytać się go o nic, ponieważ musiała odejść. Gdy dziewczyna podjęła wyzwanie walki z Argentą, Palmer postanowił oglądać walkę na ekranie. W tym czasie przyszedł do niego Darach. Palmer opowiedział mu o tym, że Platinum walczyła już drugi dzień z rzędu, co było niemałym wyzwaniem. Dodał również, że dzięki niej dowiedzieli się, że tajemnicza maszyna znajduje się na Górze Stark. Gdy pokonała Argentę, poczuł, że to naprawdę groźny przeciwnik. Został ponownie oderwany przez Daracha, by ten pokazał mu znalezisko z biblioteki zamku panienki Caitlin. Mężczyzna podszedł do Panienki Berlitz i zaprosił ją do Thortona, Daracha i Rileya, by wyjaśnić sytuację. Po omówieniu odizolowania Strefy Walk podjęli rozmowę Pearla – syna Palmera. Ten powiedział, że dawno nie miał okazji być jego ojcem, jednak dziewczyna zaprzeczyła, wspominając o wiedzy Pearla i dumie z bycia jego synem. Mężczyzna się zaczerwienił i na zmianę tematu zapytał o naprawę maszyny; Thorton już prawie skończył naprawiać maszynę szpiegującą Galaktycznych.

Następne jego pojawienie zaczynało się od gratulacji Thortonowi z powodu uończenia naprawy maszyny. Wtedy do pomieszczenia weszła Dahlia i Argenta, które przez cały dzień obsługiwały wszystkich turystów, ponieważ Darach, Palmer i Thorton wzięli sobie wolne. Mężczyzna podziękował im w imieniu wszystkich liderów. Potem zgodził się na pójście Cheryl i Miry i znalazł Platinum. Riley zaczął odganiać fale elektromagnetyczne przy pomocy aury, by urządzenie mogło prawidłowo zlokalizować swojego stwórcę. Zabrał dziewczyny na swoją Cresselię oraz sam na nią wsiadł. Zaczęli lecieć za Rileyem i maszyną szpiegującą, która prowadziła ich do Wiosennej Ścieżki. Gdy dotarli na miejsce, zobaczyli znajomą z pola bitew – Marley. Potem okazało się, że trzymał ją jeden z Zespołu Galactic spotkany w Veilstone, jednak oddał ją, tłumacząc, że myślał, że jest ona płatnym zabójcą. Twierdził także, że opuścił Zespół Galactic. Dodał także, że w tamtej jaskini jest wejście do Odwróconego Świata. Do Panienki Berlitz zadzwonił wtedy perl pytający się o jej położenie. Wraz z byłym członkiem Zespołu Galactic przeszli przez portal. Weszli do świata lekceważącego wszelkie prawa fizyki i odnaleźli niedoszłych ochroniarzy Platinum. Nagle zaatakowała Giratina, jednak miała już przeciwników; Flinta z Elitarnej Czwórki i lidera Sali – Volknera. Była widoczna różnica siły na korzyść Giratiny.

Jego rozmyślania o zmianie typu ataku przez trzymany przedmiot, jak w przypadku Tangrowtha, przerwał atak jakiegoś pokemona, przez co Palmer w bólach spadł w tę dziwną przestrzeń. Znalazł go Pearl krzyczący o dziwności tego świata i spadaniu ojców z nieba. Ten kazał mu nazywać go „tatusiem”. Dwaj trenerzy zaczęli rozmawiać i temat przechodzi na znajomego Palmera, a mistrza Pearla – Crashera Wake’a. Wiadomość o jego złym stanie nie była dobra dla Palmera, jednak ten kazał mu wyżyć się w walce. Na cel wskazuje pokemona, który go zaatakował; Darkraia. Ojciec wybrał Milotica, a syn Digletta. Palmer kazał Pearlowi zignorować okoliczności walki, a skupić się na jej samej. Ojciec był dumny, że jego syn rozpoznał atak po pierwszym, zobaczeniu go. Przeciwnik chciał użyć Hipnozy, co mu się udało, jednak na Cresseli. Księżycowy pokemon oddał przeciwnikowi status przy użyciu Psychicznej Zamiany. Chwilę później oznajmił synowi, że jest liderem Strefy Walk. Ojciec także potem dostał informację, jednak nie tak wesołą; powiedziano mu, że Dia nie żyje. Smutek nie trwał długo, ponieważ po chwili pojawił się Dia z Cyrusem w towarzystwie Dialgi i Palki. Gdy zaczyna się „legendarna walka”, Palmer pożycza młodym Cresselię. Po zakończeniu całej bitwy mężczyzna przypomina Panience Berlitz o stoczeniu ostatniej walki w Strefie Walk.

Palmer pojawił się także w serii „HG SS”, gdzie był w Johto i przypadkiem spotkał Cynthię podczas lotu Dialgi i Palki. Twierdził, że ich nie widział, ale wyczuł potężną energię. Cynthia zdziwiona zdolnościami mężczyzny, zapytała się go, kim on jest. Ten odpowiedział, że jest liderem Strefy Walk. Kobieta nie czekała długo na zadanie kolejnego pytania, jakim była energia pochodząca z kieszeni mężczyzny.

W serii ORAS rozmawiał przez telefon z Brandonem.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Cresselia
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Została użyta do podążania za kamerą Zespołu Galactic. Dawniej zamieszkiwała Wyspę Półksiężyca nieopodal Canalave, ale dołączyła do Palmera podczas budzenia z koszmarów ludzi i pokemonów.
Zna Księżycowy Taniec i Psychiczną Zamianę.


Imię:
Gatunek: Milotic
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Milotic został użyty do walki przeciwko Darkraiowi (w Zniekształconym Świecie). Później została zmieniona na Cresselię.

Wypuszczone:

Imię:
Gatunek: Regigigas
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: W serii HG/SS Palmer obudził Regigigasa z pomocą braci regi, należących do Brandona. Miał użyć go w kryzysie z legendarnymi pokemonami, jednak wypuścił go w świątyni Snowpoint, ponieważ stwierdził, że obecność Regigigasa na chwilę obecną nie była konieczna.


Imię:
Gatunek: Cranidos
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Cranidos został pokazany we wspomnieniach Palmera, kiedy za młodu walczył z Crasherem Wake. Nie wiadomo, czy nadal posiada tego pokemona.

Pożyczone:

Bracia Regi

Opis: Palmer pożyczył Regirocka, Registeela i Regice od Brandona, by móc obudzić Regigigasa i go złapać.

Share

Translate »