Paka i Uji

Wstępne informacjeOpisPokemony

paka ujiImię: Paka i Uji (jap. パカ Paka i ウージ Uji)
Zawód: Ochroniarze

paka ujiPaka i Uji pierwszy raz pojawili się w rozdziale „Luxio”, gdzie rozmawiali o swojej niedoszłej klientce; mieli dostarczyć Platinum Berlitz na szczyt Góry Coronet. Musieli ją znaleźć także, by zakończyć swój kryzys. Na koniec rozdziału, zawodowi ochroniarze odnaleźli hotel, gdzie dziewczyna się zatrzymała ubiegłej nocy. Zastanawiali się także, skąd na posągu się wzięły wygryzienia i wypustki.

Dwaj mężczyźni nadal poszukiwali swojej klientki. Przeszukali już prawie cały teren do góry. Jeden zaproponował zatrzymanie się w sławnych gorących źródła, na co drugi przez zmęczenie przystał na to. Ich zdjęcia zostały pokazane, gdy Saturn szukał osoby do porwania. Członek Zespołu Galactic był w błędzie, sądząc, że dziewczyna z nimi podróżuje, co wprowadziło ochroniarzy w zagrożenie.

Gdy nareszcie namierzyli swoją klientkę, była w towarzystwie Diamonda i Pearla. Niczego nieświadomi Paka i Uji wzięli ich za członków tajemniczej organizacji porywającej dzieci, pomimo że oni byli dziećmi. Zaplanowali atak z dwóch stron, który zakończył się fiaskiem przez wejście Fantiny. Ochroniarze myśląc, że to ich wspólniczka, postanowili się wycofać. Liderka wyczuła, że są obserwowani, przez co postanowiła stworzyć trójce dzieci eskortę do następnego miasta. Gdy mężczyźni zaczęli ich gonić, Fantina zdecydowała się na ostrzejsze metody i użyła Drifblima do ucieczki przed nimi. Kolejna próba odzyskania klientki się nie powiodła. Nie chcąc się poddać, pobiegli za nimi do Wieży Zagubienia, gdzie spotkali członków Zespołu Galactic. Saturn myśląc, że opiekują się Platinum, kazał ich złapać i zażądać okupu za dziewczynę. Przez brak Platyny, kazali ich złapać i przesłuchać. Nie wiedzieli, że ich cel jest obok nich. Ochroniarze zostali zaatakowani, a ich przeciwnicy byli sterowani przez maszynę. Paka i Uji byli przekonani, że to Diamond i Pearl sterowali kamerą z góry wieży i podjęli walkę. Ich Burmy i Buizel przegrywali z Crougankiem i Abrą Galaktycznych, jednak odzyskali prowadzenie. Wtedy też Panienka została zauważona przez kamerę. Ochroniarze pokonali Saturna, ale nie zauważyli Platyny, która była tuż obok nich. Postanowili zrobić krótką przerwę i ruszyć po dziewczynę.

W centrum handlowym w Veilstone, odnaleźli swoją klientkę. Była nieprzytomna, a w centrum kręciło się pełno członków Zespołu Galactic. Ukryli ją w bezpiecznym miejscu i przystąpili do walki z członkami złej organizacji. Przeciwników było dużo, a także byli na swoim terenie. Takie położenie było bardzo kłopotliwe dla ochroniarzy. Nagle do walki dołączyli Diamond i perl, co było niemałym zdziwieniem dla mężczyzn; czemu walczyli ze swoimi? Po chwili rozmowy wyszło na jaw, że Platinum była ich klientką, a nie przewodniczką. Pearl był tym wyraźnie zaskoczony, jednak Diamond przyjął wiadomość na spokojnie. Cała czwórka postanowiła połączyć siły przeciwko wrogowi. Paka i Uji nauczyli młodszych trenerów paru sztuczek, co poskutkowało ewolucją Monferna i Grotla. By nie zdradzić położenia Platinum, zarządzili odwrót na dach budynku. Wykorzystali antenę satelitarną do pokonania przeciwników, co poskutkowało zniszczeniami. Niespodziewanie ochroniarze zostali zaatakowani nieznaną bronią Zespołu Galactic. Przez chwilę byli w dziwnej przestrzeni, do której nie dało rady się wejść. W tym czasie porozmawiali o tym, że młodzi trenerzy mają chronić Panienkę i uznali ich za swoich następców, po czym zniknęli.

Podczas swojego treningu z Wakiem, Pearl wspomniał Pakę oraz Ujiego.

Gdy walka na Górze Coronet się skończyła, Panienka przysięgła, że uratuje Pake i Ujiego.

Dwaj ochroniarze pojawili się osobiście dopiero podczas ataku Giratiny. Widzieli, jak smok niszczy statuę w Eternie, jednak nie mogli nic zrobić. Postanowili jednak dowiedzieć się czegoś o tym świecie i spotkali niemile nastawionego Charona.

Panienka dotrzymała słowa i przyszła uratować dwójkę mężczyzn. Początkowo ich nie poznała, jednak gdy powiedzieli, uwierzyła, że to oni. Niestety Giratina przyleciała i musieli powstrzymać się z rozmową. Niedługo potem Pearl, Diamond oraz Paka i Uji ponownie się spotkali, a młodsi trenerzy oddali im wcześniej utracone okulary przeciwsłoneczne. W ostatnim rozdziale serii „Platinum” dwaj ochroniarze uciekli z Odwróconego Świata i mogli zacząć normalne życie.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: –
Gatunek: Burmy
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Burmy Paki za pierwszym razem pokazał się w formie Piaskowego Płaszcza. Zmierzył się w Wieży Zagubienia z Croagunkiem i Abrą Saturna. Burmy wygrał starcie. Użyty został ponownie w mieście Veilsone. Wraz z innymi Pokémonami toczył morderczą walkę z członkami zespołu Galactic. Ostatecznie, wraz ze swoim trenerem, został wysłany do Zniekształconego Świata.

3
Imię:
Gatunek: Buizel
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Croagunk i Abra cz.I”. Buizel należy do Ujego. Walczył w podwójnej walce u boku Burmyego z Abrą i Croagunkiem. Obydwoje wygrali walkę. Użyty został ponownie w mieście Veilsone. Wraz z innymi Pokémonami toczył morderczą walkę z członkami zespołu Galactic. Ostatecznie został wysłany do Zniekształconego Świata.

Share

Translate »