Olympia

Wstępne informacjeOpisPokemony

OlympiaImię: Olympia (jap. ゴジカ Gojika)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Anistar
Zawód: Wróżbita
Odznaka w posiadaniu: Psychiki (Psychic Badge)
Ekspert w typie: Psychicznym
Miejsce zamieszkania: Miasto Anistar

OlympiaOlympia zadebiutowała w serii Pokemon Special X/Y. Po raz pierwszy pojawiła się w mieście Laverre wraz z Grantem i Valreią. W mieście pojawili się w celu zobaczenia nieprzytomnej Korriny, która wcześniej toczyła bitwę z członkiem Zespołu Flare. Po tym ruszyła na spotkanie liderów Kalos w celu dalszego postępowania względem wrogiej organizacji.

Po spotkaniu z Wulfrikiem i Ramosem, Olympia ruszyła do miasta Geosenge, w którym znajdowała się kryjówka Zespołu Flare. Tam pomagała w powstrzymaniu rozkwitu płatków ostatecznej broni za pomocą swoich psychicznych mocy. To ona powiedziała Tierno, Trevorowi i Shaunie gdzie znajduje się pokój kontrolny ostatecznej broni i zaleciła im, by tam się udali.

Mimo wszelkich starań liderzy nie zdołali powstrzymać ostatecznej broni, która wyrządziła szkody w okolicach. Liderzy oraz Y jednak nie zostali ranni, ponieważ pokemony Olimpii i Valreie stworzyły barierę ochronną.

Później Olympia uczestniczyła w odbudowie mieszkań, które zostały uszkodzone podczas wystrzału ostatecznej broni.

Podczas ostatecznej walki, Olympia wraz z pozostałymi powstrzymali plan reaktywacji broni, która miała pobrać energię życiową z pokemonów. Wraz z pozostałymi pokonała Zespół Flare stacjonujący w mieście Cyllage. Po tym, jak zła organizacja została pokonana, Olympia wraz z pozostałymi pojawiła się w mieście Lumiose, żeby pogratulować protagonistom zwycięstwa.

Pokemony, które posiada:
obrazek
Dane

Opis:

Share
Translate »