Olivia

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Olivia (jap. ライチ Lychee)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Konikoni
Tytuł: Kahuna, Członek Elitarnej Czwórki
Specjalizuje się w typie: Kamiennym

Olivia zadebiutowała w serii Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawiła się na spotkaniu Kahun. Mieli oni omówić sposób na uspokojenie Tapu, które z niewiadomego powodu wpadły we wściekłość. Wszyscy zgodzili się na zorganizowanie turnieju na cześć strażników wysp.

Później w mieście Iki Olivia rozpoczęła walkę z Nanu w celu przetestowania sceny, na której miał się odbyć Turniej Walki Pełnej Mocy. Podczas starcia Olivia została sprowokowana przez Nanu do użycia Z-ataku, ponieważ mężczyzna zażartował z kobiety, że żaden chłopak przy niej nie wytrzyma. Została jednak powstrzymana przez Halę. Cała trójka zgodziła się na to, że zwycięstwa Turnieju Pełnej Walki wyruszy w podróż, by wypełnić wyzwanie wysp, mając nadzieję, że w ten sposób tapu zostaną uspokojone.

Podczas festynu Olivia miała za zadanie rozdać zawodnikom po malasadzie, w których były napisane numerki wskazujące w jakiej kolejności trenerzy będą walczyć ze sobą. Do pomocy wzięła Moon, będąc przekonana, że farmaceutka czuje coś do Suna.

Gdy dziewczyny weszły do namiotu z uczestniczką turnieju – Lillie, zobaczyli, że dziewczyna jest przerażona. Chwilę później z jej torby wyleciał Nebby – tajemniczy pokemon. Kobieta, wraz z dziewczynami pobiegły za stworkiem, który po chwili został zaatakowany przez Spearowy. Podczas gdy Moon próbowała ratować stworka, Olivia pobiegła poinformować o tym Halę.

Po powrocie zauważyła jak Tapu Koko ratuje Moon i Nebby’ego, spadających ze zniszczonego mostu. Lillie przyznała się z kobiecie, że zapisała się na turniej przez przypadek. Kobieta przyjęła jej rezygnację a zamiast jej zapisała Moon.
Podczas turnieju, gdy Guzma przegrał, kobieta nakazała mężczyźnie poczekać do końca turnieju Walki Pełnej Mocy. Mężczyzna jednak zignorował Olivię, nazywając ją starą babą (ta nie była z tego powodu zadowolona).

Kolejno Nanu, Hala i Olivia spotkali się w domu Hali, by omówić sprawę kandydatury Hapu na Kahunę wyspy Poni. Na dom najechały jednak dwie Ultra Bestie – Kartana i Buzzwole. Hala postanowił walczyć ze stworzeniami a, na rozkaz mężczyzny, Nanu i Olivia mieli ruszyć na swoje wyspy, żeby je chronić przed innymi Ultra Bestiami.

Pół roku później Olivia wraz z Kahili obserwowały rozmowę Hau, który przekonał Halę by mężczyzna go trenował. Wiedząc, że nie mają tam nic do roboty, poleciały na Skarmorym w stronę góry Lanakila, przy której mieli znajdować się kapitanowie prób. Olivia miała dostarczyć Kiawe jego z-pierścień a Kahili Z-kamienie, których zebrała cały komplet.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.

W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii.

Po złapaniu Necrozmy przez Ultra Zwiadowców wróciła do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Lycanroc
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Lycanroc został użyty do walki przeciwko Alolańskiemu Persianowi Nanu. Walka została przerwana przez Halę, gdy wyprowadzona z równowagi Olivia chciała użyć Z-ataku Lycanroca na swoim przeciwniku.

Share

Translate »