Noland

Wstępne informacjeOpisPokemony

NolandImię: Noland (jap. ダツラ Datsura)
Klasa trenerska: Głowa Fabryki (Mózg strefy walk)
Lokalizacja strefy walk: Fabryka walk
Symbol: Wiedzy

NolandOpis: Noland swój debiut miał w serii Emerald. Po wybryku Emeralda, który zniszczył ceremonię otwarcia Strefy Walk stwierdził, że obraził w ten sposób wszystkich Mózgów. Przystając na propozycję Lucy, która wpadła na pomysł, by chłopak pokonał wszystkich posiadaczy symboli w tydzień, postanowił zostać pierwszym przeciwnikiem Emeralda.
Mężczyzna wyrzucił chłopca przez okno stwierdzając, że nie wyczuwa krzty wiedzy u trenera.

Potem, w Fabryce Walk wyjaśnił zasady Toddowi. Emerald miał walczyć z zestawem pożyczonych pokemonów do poziomu 50. Po każdej walce 3 na 3 chłopak mógł wymienić pokemona na tego, z którym właśnie walczył. Proceder był ten bardzo długi i ciągnął się godzinami.
Po pokonaniu ostatniego, wirtualnego przeciwnika Emerald mógł zmierzyć się z Nolandem.
Mimo bardzo dobrze zorganizowanego zespołu Noland przegrał ze Sceptilem chłopaka.
W dzień po porażce, podczas walki Emeralda z Królową Piku, Noland postanowił sprawdzić coś w bazie danych wynajmowanych pokemonów. Człowiek zauważył, że Sceptile, którym walczył Emerald nie widnieje w kartotekach fabryki. Człowiek nabrał podejrzeń, że ktoś włamał się do systemu, by móc wykraść lub podrzucić pokemony z zewnątrz. Nim człowiek poinformował o tym kogokolwiek został zaatakowany przez Gile Hideouta. Wróg zadał bolesne uderzenie w tył głowy, co spowodowało natychmiastową utratą przytomności.
Kiedy Noland leżał nieprzytomny w szpitalu, inni nabrali podejrzeń, że to Emerald jest sprawcą stanu ich towarzysza.

Głowa Fabryki pojawił się tuż po pokonaniu Grety przez Emeralda. Stwierdził, że ciągłe leżenie w szpitalnym łóżku jest uciążliwe, dlatego się z niego wymknął. Człowiek zwierzył się innym, że po uderzeniu przez Guile’a człowiek zdążył zebrać tajemniczy pył pochodzący z broni jego oprawcy. Noland zbadał ów substancję, która okazała się mieszanką dwóch ataków defensywnych. Człowiek po tym postanowił zbadać sprawę Jirachiego i poprosił Scotta, by ten skontaktował się z Profesorem Oakiem w celu zlokalizowania następnego pojawienia się legendarnego pokemona.

Kolejnym razem człowiek pojawił się w Kopule Walk, podczas walki Emeralda z Tuckerem. Nolandowi udało się złapać trzy Smeargle z Jaskini Artystów (w której wszyscy walczyli z Guilem, jednak zostali pokonani). Pokemony te były zdolne namalować gdzie znajduję się Jirachi. Gdy jednak człowiek, wraz z pozostałymi dotarł na miejsce, uprzedził ich sam Guile Hideout.
Człowiek, dołączając do Wieży Walk był zmartwiony, że Anabel nie odbierała jego połączeń. Noland spotkał dziewczynę, która zachowywała się nienaturalnie. Anabel zmusiła Emeralda i Nolanda, by przeszli wszystkie piętra Wieży Walk przy okazji walcząc z wirtualnymi trenerami.
Potem dowiedział się, że dziewczyna miała pranie mózgu i działała wbrew własnej woli. Kiedy człowiek dotarł na miejsce, nieprzytomna była w objęciach macek Tentacruela, należącego do Archiego.
Człowiek wymienił dziewczynę w zamian za informacje jak sprowokować Jirachiego do spełnienia życzenia.
Kiedy gigantyczny Kyogre, stworzony przez życzenie Archera, rozpoczął swój atak Noland stracił przytomność, dlatego Latios zabrał go i Anabel w bezpieczne miejsce.
Po pokonaniu Guile Hideouta Noland, wraz z pozostałymi, świętował zwycięstwo.

W serii ORAS, Noland oraz pozostałe Mózgi walczyli z adminami Nowego Zespołu Aqua i Zespołu Magma, którzy mieli przeszkodzić w wystartowaniu rakiety, która miała pomóc w zniszczeniu meteoroidu (który miał się zderzyć z planetą). Później Mózgi Strefy Walk Hoenn zostali wezwani do miasta Sootopolis, by mogli uczestniczyć w powstrzymaniu meteoroidu.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Smeargle (trzy)
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Noland złapał trzy Smeargle w Jaskini Artystów, ponieważ stworki skopiowały atak „życzenia” Jirachiego. Dzięki temu Noland odkrył sposób na odnalezienie miejsca, w którym miał się pojawić Jirachi.

3
Imię:
Gatunek: Mawile
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Pinsir”. Mawile został użyty w bitwie przeciwko Emeraldowi podczas turnieju w Fabryce Walk. Został pokonany przez Linoone’a przeciwnika przy pomocy „sztuczki”. Potem Pokémon został zabrany z fabryki przez Gile Hideouta. Po tym jak Emerald uspokoił Mawile i inne stworki, Noland postanowił mieć go u swego boku podczas podróży po Wieży Walk.

W serii ORAS pomagał w walce przeciwko odrodzonym zespołom Aqua i Magma..

4
Imię:
Gatunek: Glalie
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Glalie”. Glalie został wystawiony do bitwy podczas turnieju w Fabryce Walk przeciwko Emeraldowi. Mimo przewagi typu został pokonany przez Sceptile’a za pomocą „ssącego ziarna” i „stalowego ogona”. Później pokemon został zabrany przez Guile Hideouta, a uspokojony przez Emeralda za pomocą pisaku z wyspy Faraway.

5
Imię:
Gatunek: Golem
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Pinsir”. Golem był drugim Pokémonem użytym w Fabryce Walk, w bitwie przeciwko Emeraldowi. Pokonał Sceptile’a Emeralda, jednak sam został pokonany przez Pinsira. Później Pokémon został zabrany przez Guile Hideouta, a uspokojony przez Emeralda za pomocą wyspy Faraway.

Share

Translate »