Naukowiec

Wstępne informacjeOpisPokemony

naukowiecKlasa Trenerska: Naukowiec (けんきゅういん Researcher)
Płeć: Mężczyzna

naukowiecMężczyźni z tej klasy trenerskiej zadebiutowali w serii D/P, w rozdziale “Kontra Bibarel i Hipopotas”. Znajdowali się oni w restauracji, gdzie Pearl i Diamond stoczyli walkę z Dżentelmenem i Damą.
Inni naukowcy pokazali się w rozdziale “Kontra Drapion i Kricketune część I”. Gdy Diamond wylądował na wyspie, na której był wstęp wzbroniony mężczyźni chcieli sie jak najszybciej pozbyć intruza. Okazało się, że obydwoje pracowali dla złej organizacji Galactic.
Obydwoje zostali pokonani, a dr. Footsteep wyczytał ze śladów, że pokemony należące do naukowców nie są zadowolone z traktowania.
Pokemony, które posiadali naukowcy w serii DP:

Imię:
Gatunek: Staravia
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Staravia patrolowała wyspę, na której przebywali naukowcy.


Imię:
Gatunek: Drapion
Typ: Trujący/Mrok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Drapion został użyty do walki przeciwko Laxowi Diamonda. Munchlax miał problemy z pokemonem, którego głowa mogła obracać się o 180 stopni. Drapion ruszył w pościg za Ponytą, jednak jasny błysk z wysepki nieopodal oślepił pokemona, co doprowadziło do jego porażki. Później pan Footsteep odczytał ślady Drapiona – jego uczucia mówiły o tym jak bardzo źle jest traktowany przez swojego trenera.


Imię:
Gatunek: Kricketune
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Kricketune został wystawiony do walki z Wigiem/Tru Diamonda. Używał swoich szczypiec do atakowania oraz wydawania sennej melodii. Później ruszył w pościg za bohaterami, jednak jasny błysk z pobliskiej wysepki oślepił pokemona, co zadecydowało o jego porażce.

Pokemony, które posiada Naukowiec w serii Platinum:

Imię:
Gatunek: Electabuzz
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Electabuzz pokazał się w obecności Naukowca w serii Platinum.

Share

Translate »