N

Wstępne informacjeOpisPokemony

nImię: N (jap. ナチュラル・ハルモニア・グロピウス Natural Harmonia Gropius)
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania: Zamek N’a
Klasa trenerska: Król Zespołu Plasma

N po raz pierwszy pojawił się w serii Pokemon Special BW. Chłopak obserwował Blacka, który próbował ujarzmić Gravantulę. Po pokonaniu pokemona N’owi popłynęły łzy i stwierdził, że rzeczywiście pokemony są wykorzystywane przez ludzi.

W mieście Accumula N zmierzył się z Blackiem. Podczas walki N wyraził swój niesmak w Pokedexie. Twierdził, że to główny powód zamykania przez ludzi swoich „przyjaciół”, by umieścić w urządzeniu jak najwięcej informacji. Ostatecznie Tep Blacka pokonał Tympole N’a. Walka zmieniła nieco nastawienie chłopaka, który zauważył, że istnieją pokemony, które lubią towarzystwo swoich trenerów. Podczas starcia Munna zjadła jedno ze snów N’a i odtworzyła je w swojej sennej mgle. Sen pokazywał chłopca otoczonego pokemonami. Wtedy Back zaczął zastanawiać się, czy N jest rzeczywiście złym człowiekiem.

Później N porwał White i zamknął ją w diabelskim młynie, by móc z nią porozmawiać. Człowiek ujawnił jej, że jest królem Zespołu Plasma. Próbował zrozumieć postępowanie White, która używała pokemonów do swoich filmów i reklam. Człowiek nie zrozumiał wyjaśnień dziewczyny, która stwierdziła, że pokemony mogą się interesować czymś innym, niż tylko walkami. Gdy chłopak zaatakował Bubu za pomocą Servine, a ta się obroniła, zaproponował pokemonowi dołączenie się do niego i obiecał, że poke-świnka będzie zdolna pokonać Mistrza Pokemon. White postanowiła uciec od chłopaka i wyskoczyła z młynu, jednak Bubu postanowiła zostać przy N’ie. Chłopak w zamian pozostawił przy dziewczynie Servine’a.

N w końcu uzyskał mroczny kamień, którego dostał od Ghetsisa. Obudził zapieczętowanego w nim legendarnego smoka – Zekroma. Chłopak po jakimś czasie przekonał do siebie pokemona, który przyłączył się do drużyny chłopaka, mianując go tym samym Bohaterem Ideałów.

Później rzucił wyzwanie Alderowi – mistrzowi pokemon Unovy, którego spotkał na trasie nr 6. Ostatecznie to N wygrał. Co więcej chłopak nie użył Zekroma do pokonania mężczyzny. Świadkami porażki była Iris oraz protagoniści. N wierzył, że zwycięstwo pozwoli mu dotrzeć ze swoimi ideałami do większego spektrum społeczeństwa.
Przy próbie odejścia, N został zaatakowany przez Samurotta profesora Cedrica. Mężczyzna zażądał informacji na temat miejsca przetrzymywania liderów sal, którzy zostali pojmani przez wrogą organizację. Mężczyzna wyznał wszystkim, że rok wcześniej N wdarł się do jego laboratorium i uwolnił jego pokemony, przygotowane na startery dla trenerów. Snivy został przy N’ie, po Tepigu słuch zaginął a Oshawott został przy mężczyźnie. N wyjaśnił, że robił to dla dobra tych pokemonów. Był przekonany, że nie są szczęśliwe z sytuacji, w jakiej się znalazły. Gdy Black chciał znaleźć sposób na zatrzymanie N’a, poprosił Mushę, by zjadła jego marzenia, by mógł pozbierać myśli. Pokemon jednak zniechęcony uciekł. Wtedy N stwierdził, że Musha nie lubi już marzeń Blacka, dlatego nie ma żadnego powodu, by zostać u boku trenera. Szok wywołany tymi słowami spowodował, że Black stracił przytomność. Po uleczeniu swoich Pokemonów N opuścił trasę na Zekromie. Przy odlocie jednak usłyszał myśli smoczego pokemona, że chciałby stoczyć walkę z Blackiem, gdy tylko Reshiram się obudzi.

Gdy organizacja Plasma rozpoczęła atak na Ligę Pokemon, wyławiając spod ziemi swój zamek, N w towarzystwie siedmiu mędrców dali przyzwolenie na atak.

Black po przebudzeniu Reshirama stoczył walkę z N’em. Podczas starcia pojawił się drugi Zekrom, którego Black pokonał. Okazało się, że to była Zorua która pragnęła pomóc N’owi, pomimo że chłopak wypuścił wszystkie swoje pokemony przed atakiem na Ligę. Black stwierdził, że pokemon naprawdę się troszczy o Na i chce przy nim zostać. Król podziękował Zourze, jednocześnie karcąc ją za to, co zrobiła. Po szczerej rozmowie z Blackiem N zrozumiał nieprawidłowość swoich zachowań, więc postanowił wraz z Zekromem opuścić Organizację Plasma. W dodatku pozostawił Zourę.

W serii BW2 N pojawił się podczas lotu na Zekromie, chłopak leciał w towarzystwie Jasnego Kamienia, w którym został zapieczętowany Black.

Potem pojawił się w Entralinku, tam spotykając White.


Dziewczyna z początku myślała, że N chciał zabrać jej jasny kamień, którego przed chwilą znalazła, jednak chłopak zapewniał ją, że jest po tej dobrej stronie. On i Zekrom postanowił wziąć dziewczynę ze sobą, by móc spotkać się z Kyuremem. Gdy dziewczyna w rozpaczy zapytała dlaczego Zekrom nie powrócił do formy kamienia, nawet N nie znał na to odpowiedzi. Chłopak w drodze wyjaśnił dziewczynie, że Kyurem przyciąga do siebie Zekroma i jasny kamień, by móc wypełnić pustkę w sobie. Przyznał też, że widział jak kamień ląduje w Entralinku i uświadomił dziewczynie, że przedmiot chciał zostać znaleziony przez White.

Później N był widoczny, jak samotnie z Zekromem doleciał na Fregatę, by móc zmierzyć się ze swoim ojcem.
Podczas walki poprosił White, by ta oddaliła się z Jasnym Kamieniem. Przed jej odlotem poprosił, by przekazała Blackowi, że w razie jego przegranej z Ghetsisem „zostawia wszystko w jego rękach”.

Walka była bardzo wyrównana i zdawała się niemieć końca, jednak Colrsess doszedł do tego, by zdobyć przewagę musi przywołać rozpruwacz DNA, tak też uczynił. Wzmocniony Kyurem uwolnił swoje macki i uwięził Zekroma i samego N’a w ciemnym kamieniu.

Okazało się, że N wylądował wraz z White do Świata Snów Pokemon. Tam też spotkali Blacka, który poprosił byłego króla o to, by spróbował pokonać wrogiego Kyurema od wewnątrz, gdy on i White wyruszą do świata rzeczywistego.

Cały plan spalił na panewce, ponieważ N został wypchnięty z Ciemnego Kamienia. Został od razu wzięty jako zakładnik Ghetsisa, co uniemożliwiło Reshiramowi zaatakowania pełną mocą. Gdy jego ojciec dowiedział się, że chłopak może porozumiewać się z Zekromem nawet po absofuzji z Kyuremem postanowił się go pozbyć, spychając z pleców smoczego pokemona.

W rozdziale 546 okazało się, że N wraz z Alderem, Bengą, Gormem i Iris trenowali wspólnie w Białym Drzewie.

N został uwolniony przez Whi-two i Hugha, który chciał się dowiedzieć co stało się z Purrloinem jego siostry. N obiecał, że zwróci pokemona jego prawowitej właścicielce pod warunkiem pokonania Ghetsisa.

Na statku Hugh postanowił się oddzielić od pozostałych. Do chłopaka dołączył Foongy, który kazał N’owi zaopiekować się Whi-two podczas jego nieobecności.

W rozdziale 548 spotkał Aldera i Lookera, którzy uporali się z pokemonami Ghetsisa. Podczas próby aresztowania mnicha, fregata eksplodowała. Gdy chłopak zauważył ojca trzymającego się krawędzi, niezwłocznie ruszył na pomoc. Człowiek jednak odrzucił rękę swojego przybranego syna, twierdząc, że widzi w nim tylko potwora. Wtedy N przyjął uderzenie od Ghetsisa i stracił przytomność.
Chłopaka przetransportowano na Reshiramie do jego zamku. Ocknął się dopiero po aresztowaniu Ghetsisa. Po pożegnaniu się z Zekromem, spełnił swoją obietnicę i zwrócił Purrloina pierwotnej trenerce – siostrze Hugha.

W epilogu N wyszedł z więzienia za kaucją. Postanowił podróżować po Unovie wraz z Whi-two w celu zwrócenia „wyzwolonych” pokemonów ich pierwotnym trenerom. Próbował oddać Foongusa właścicielowi. Po odmowie poke-grzybek stał się oficjalnym pokemonem Whi-two.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Zorua
Typ: Mroczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zorua po raz pierwszy został pokazany we wspomnieniach N’a, gdy chłopak był jeszcze dzieckiem. Po raz pierwszy został pokazany w mieście Castelia – tam droczył się z Tepigiem Blacka. Na moście Driftveil stoczył walkę z Blackiem – ta przegrał. Później towarzyszył N’owi na wieży Smoczej Spirali i przyglądał się próbom zaprzyjaźnienia się Zekroma i N’a. Kolejno został wystawiony do walki przeciwko Mistrzowi Pokemon. Pokonał Accelgora za pomocą swojej iluzji.

Gdy black dostał się do zamku Zespołu Plasma, Zorua stworzył iluzję Zekroma, ponieważ chciał pokazać N’owi swoją użyteczność. Wtedy okazało się, że chłopak wypuścił pokemona, jednak Zorua nie godził się na to i chciał zostać u boku swojego trenera.

W serii BW2 okazało się, że N jednak nie zatrzymał pokemona a sam został przy jednym z mnichów.
W rozdziale 548 pokemon wrócił do N’a.

W epilogu ruszył w podróż wraz z N’em i Whi-two, by oddać wszystkie „wyzwolone” przez zespół Plasma Pokemony.


Imię: Bubu/Gigi
Gatunek: Tepig
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Gigi (Jap ぶぶ Bubu) zdecydowała się przyłączyć do N’a (tym samym opuścić White), gdy chłopak zapewnił ją, iż jest na tyle silna, że mogłaby pokonać mistrza Pokemon. Tak też się stało – Bubu pokonała ostatniego pokemona Aldera. Została wypuszczona przed atakiem Zespołu Plasma na Ligę Pokemon, wtedy też wróciła do swojej pierwotnej trenerki.

W epilogu ruszyła w podróż wraz z N’em i Whi-two, by oddać wszystkie „wyzwolone” przez zespół Plasma Pokemony.

Pokemony, które miał:

Imię:
Gatunek: Zekrom
Typ: Smok/Elektryczny
Poziom: 50
Płeć: –

Opis: Zekrom został odpieczętowany z Ciemnego Kamienia. N zaprzyjaźnił się z pokemonem w wieży Smoczej Spirali. W ten sposób chłopak został bohaterem ideałów. Gdy Black zdobył Jasny Kamień Zekrom zapragnął walczyć z Reshiramem i nie mógł się doczekać gdy chłopak zostanie Bohaterem Prawdy. Został jedynie pokazany podczas walki N’a z Mistrzem Pokemon – chłopak stwierdził, że wystawienie legendy byłoby niesprawiedliwe, dlatego pokemon jedynie się przyglądał. Podczas najazdu na Ligę Pokemon został użyty do walki przeciwko Reshiramowi Blacka – Zekrom został wtedy pokonany.

Pokemon ponownie pojawił się w serii Black2/White2, pokemon pomógł N’owi w odnalezieniu Jasnego Kamienia, w którym został zapieczętowany Black. Kolejno został użyty do walki przeciwko Kyuremowi Ghetsisa.

Podczas walki z Kyuremem Ghetsisa został zmuszony do zapieczętowania samego siebie (i przy okazji N’a) w ciemnym kamieniu.

Po zakończeniu kryzysu, w rozdziale 548, Zekrom pożegnał się z N’em.


Imię:
Gatunek: Darmanitan
Typ: Ognisty lub Ognisty/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Darmanitan po raz pierwszy został pokazany we wspomnieniach N’a, gdy chłopak był jeszcze dzieckiem. Później towarzyszył N’owi we wieży Smoczej Spirali i obserwował, jak chłopak próbuje zaprzyjaźnić się z Zekromem. Później został użyty do walki przeciwko Bouffalanta i Escavaliera Aldera – przegrał. Pokemon został wypuszczony przed najazdem Zespołu Plasma na Ligę Pokemon.


Imię:
Gatunek: Woobat
Typ: Psychicnzy/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Woobaty zostały pokazane we wspomnieniach N’a, gdy chłopak był jeszcze dzieckiem.


Imię:
Gatunek: Purrloin
Typ: Mroczny
Poziom: 19
Płeć: Samiec

Opis: Purrloin został wystawiony do walki przeciwko Blackowi w mieście Accumula.


Imię:
Gatunek: Gurdurr
Typ: Walczący
Poziom: 55
Płeć: Samiec

 

Opis:Gurdurr został wystawiony do walki przeciwko Blackowi w mieście Accumula. Później pomagał N’owi w zaprzyjaźnieniu się z Zekromem. Został wypuszczony przed atakiem Zespołu Plasma na Ligę Pokemon.


Imię: –
Gatunek: Tympole
Typ: Wodne
Poziom: 24
Płeć: Samiec

Opis: Tympole został wystawiony do walki przeciwko Blackowi w mieście Accumula. Walczył z Tepigiem Blacka, jednak został pokonany. Na wieży Smoczej Spirali pomagał w zaprzyjaźnieniu się z Zekromem. Na trasie nr 6, Typole wraz z Zourą próbowali zniszczyć pokedexy. Został wypuszczony przed atakiem Zespołu Plasma na Ligę Pokemon.


Imię: –
Gatunek: Pidove
Typ: Normalny/Latający
Poziom: 20
Płeć: Samiec

Opis: Pidove został wystawiony do walki przeciwko Blackowi w mieście Accumula.

 


Imię:
Gatunek: Archeops
Typ: Kamienny/Latający
Poziom: 57
Płeć: Samiec

Opis: Archeops, jako Archen pojawił się na Wieży Smoczej Spirali, gdy N usiłował zaprzyjaźnić się z Zekromem. Później, podczas walki z Mistrzem Pokemon walczył z Bouffalantem Aldera, jednak został pokonany przez Accelgora. Został wypuszczony przed atakiem Zespołu Plasma na Ligę Pokemon.


Imię:
Gatunek: Servine
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: Samica

 

Opis:Servine, jako Snivy został wypuszczony przez N’a z laboratorium Profesora Cedrika. Pokemon jednak postanowił przyłączyć się do chłopaka. Jako Servine „walczył” z Bubu White. Później pokemon został wymieniony za Tepiga przez N’a.

Share

Translate »