N

Wstępne informacjeOpisPokemony

nImię: N (jap. ナチュラル・ハルモニア・グロピウス Natural Harmonia Gropius)
Płeć: Mężczyzna
Miejsce zamieszkania: Zamek N’a
Klasa trenerska: Król Zespołu Plasma

N po raz pierwszy pojawił się w serii Pokemon Special BW. Chłopak obserwował Blacka, który próbował ujarzmić Gravantulę. Po pokonaniu pokemona N’owi popłynęły łzy i stwierdził, że rzeczywiście pokemony są wykorzystywane przez ludzi.

W mieście Accumula N zmierzył się z Blackiem. Podczas walki N wyraził swój niesmak w Pokedexie. Twierdził, że to główny powód zamykania przez ludzi swoich „przyjaciół”, by umieścić w urządzeniu jak najwięcej informacji. Ostatecznie Tep Blacka pokonał Tympole N’a. Walka zmieniła nieco nastawienie chłopaka, który zauważył, że istnieją pokemony, które lubią towarzystwo swoich trenerów. Podczas starcia Munna zjadła jedno ze snów N’a i odtworzyła je w swojej sennej mgle. Sen pokazywał chłopca otoczonego pokemonami. Wtedy Back zaczął zastanawiać się, czy N jest rzeczywiście złym człowiekiem.

Później N porwał White i zamknął ją w diabelskim młynie, by móc z nią porozmawiać. Człowiek ujawnił jej, że jest królem Zespołu Plasma. Próbował zrozumieć postępowanie White, która używała pokemonów do swoich filmów i reklam. Człowiek nie zrozumiał wyjaśnień dziewczyny, która stwierdziła, że pokemony mogą się interesować czymś innym, niż tylko walkami. Gdy chłopak zaatakował Bubu za pomocą Servine, a ta się obroniła, zaproponował pokemonowi dołączenie się do niego i obiecał, że poke-świnka będzie zdolna pokonać Mistrza Pokemon. White postanowiła uciec od chłopaka i wyskoczyła z młynu, jednak Bubu postanowiła zostać przy N’ie. Chłopak w zamian pozostawił przy dziewczynie Servine’a.

N w końcu uzyskał mroczny kamień, którego dostał od Ghetsisa. Obudził zapieczętowanego w nim legendarnego smoka – Zekroma. Chłopak po jakimś czasie przekonał do siebie pokemona, który przyłączył się do drużyny chłopaka, mianując go tym samym Bohaterem Ideałów.

Później rzucił wyzwanie Alderowi – mistrzowi pokemon Unovy, którego spotkał na trasie nr 6. Ostatecznie to N wygrał. Co więcej chłopak nie użył Zekroma do pokonania mężczyzny. Świadkami porażki była Iris oraz protagoniści. N wierzył, że zwycięstwo pozwoli mu dotrzeć ze swoimi ideałami do większego spektrum społeczeństwa.
Przy próbie odejścia, N został zaatakowany przez Samurotta profesora Cedrica. Mężczyzna zażądał informacji na temat miejsca przetrzymywania liderów sal, którzy zostali pojmani przez wrogą organizację. Mężczyzna wyznał wszystkim, że rok wcześniej N wdarł się do jego laboratorium i uwolnił jego pokemony, przygotowane na startery dla trenerów. Snivy został przy N’ie, po Tepigu słuch zaginął a Oshawott został przy mężczyźnie. N wyjaśnił, że robił to dla dobra tych pokemonów. Był przekonany, że nie są szczęśliwe z sytuacji, w jakiej się znalazły. Gdy Black chciał znaleźć sposób na zatrzymanie N’a, poprosił Mushę, by zjadła jego marzenia, by mógł pozbierać myśli. Pokemon jednak zniechęcony uciekł. Wtedy N stwierdził, że Musha nie lubi już marzeń Blacka, dlatego nie ma żadnego powodu, by zostać u boku trenera. Szok wywołany tymi słowami spowodował, że Black stracił przytomność. Po uleczeniu swoich Pokemonów N opuścił trasę na Zekromie. Przy odlocie jednak usłyszał myśli smoczego pokemona, że chciałby stoczyć walkę z Blackiem, gdy tylko Reshiram się obudzi.

Gdy organizacja Plasma rozpoczęła atak na Ligę Pokemon, wyławiając spod ziemi swój zamek, N w towarzystwie siedmiu mędrców dali przyzwolenie na atak.

Black po przebudzeniu Reshirama stoczył walkę z N’em. Podczas starcia pojawił się drugi Zekrom, którego Black pokonał. Okazało się, że to była Zorua która pragnęła pomóc N’owi, pomimo że chłopak wypuścił wszystkie swoje pokemony przed atakiem na Ligę. Black stwierdził, że pokemon naprawdę się troszczy o Na i chce przy nim zostać. Król podziękował Zourze, jednocześnie karcąc ją za to, co zrobiła. Po szczerej rozmowie z Blackiem N zrozumiał nieprawidłowość swoich zachowań, więc postanowił wraz z Zekromem opuścić Organizację Plasma. W dodatku pozostawił Zourę.

W serii BW2 N pojawił się podczas lotu na Zekromie, chłopak leciał w towarzystwie Jasnego Kamienia, w którym został zapieczętowany Black.

Potem pojawił się w Entralinku, tam spotykając White.


Dziewczyna z początku myślała, że N chciał zabrać jej jasny kamień, którego przed chwilą znalazła, jednak chłopak zapewniał ją, że jest po tej dobrej stronie. On i Zekrom postanowił wziąć dziewczynę ze sobą, by móc spotkać się z Kyuremem. Gdy dziewczyna w rozpaczy zapytała dlaczego Zekrom nie powrócił do formy kamienia, nawet N nie znał na to odpowiedzi. Chłopak w drodze wyjaśnił dziewczynie, że Kyurem przyciąga do siebie Zekroma i jasny kamień, by móc wypełnić pustkę w sobie. Przyznał też, że widział jak kamień ląduje w Entralinku i uświadomił dziewczynie, że przedmiot chciał zostać znaleziony przez White.

Później N był widoczny, jak samotnie z Zekromem doleciał na Fregatę, by móc zmierzyć się ze swoim ojcem.
Podczas walki poprosił White, by ta oddaliła się z Jasnym Kamieniem. Przed jej odlotem poprosił, by przekazała Blackowi, że w razie jego przegranej z Ghetsisem „zostawia wszystko w jego rękach”.

Pokemony, które posiada:
obrazek
Dane

Opis:

Share
Translate »