Morty

Wstępne informacjeOpisPokemony

mortyImię: Morty (jap. マツバMatsuba)
Wiek: 18
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Ecruteak
Zawód: Jasnowidz
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Mgły (Fog badge)
Ekspert w typie: Duch

morty2Morty jest liderem sali w Ecruteak. Posiada nadprzyrodzoną moc wykrywania rzeczy na duże odległości. Jego marzeniem jest zobaczyć Ho-oha, którego mimo swoich zdolności nie może zlokalizować. Podobnie było ze Suicunem, którego chciał odnaleźć dla swojego najlepszego przyjaciela Eusine.

Morty pojawił się po raz pierwszy podczas poszukiwania Girafaringa młodej dziewczyny. Lider odnalazł psychicznego pokemona za pomocą swoich specjalnych mocy.
Od razu został wyzwany na pojedynek przez Suicue, który poszukiwał swojego mistrza. Miał największe szanse na pokonanie i złapanie kryształowego pokemona, jednak został oszukany przez lustra, stworzone przez pokemona północnego watru.
Po całej sytuacji chłopak skontaktował się z Eusine, by dać cynk o Suicune.morty

Kolejnym razem został zaatakowany przez porucznika Surge. Człowiek zawarł z nim układ, że jeżeli odnajdzie Silvera i Golda dostanie pieniądze.
Morty odnalazł trenerów, którzy leżeli nieprzytomni na wyspach Wiru.

Kolejnym razem pojawił się podczas zawodów Ligi Pokemon. Tam walczył z Porucznikiem Surge. Pojedynek zakończył się remisem z powodu „nici przeznaczenia” Misdreavusa.
Morty pomógł pokonać podwładnych Zamaskowanego Mężczyzny oraz zdemaskował Pryce’a.

W rozdziale HG/SS Morty spotkał się z Silverem, gdzie przyznał, że spodziewał się Golda, ponieważ miał odnaleźć Lance’a za pomocą swoich zdolności. Spotkanie zostało przerwane przez atak Arceusa na sale gimnastyczną Morty’ego.

Morty i inni przetrwali atak, jednak ponieśli rany. Zanim Silver ruszył w dalszą drogę, zapytał lidera o lokalizacje tajemniczych płytek. Po przekazaniu informacji mężczyzna stwierdził, że jest zbyt wyczerpany, by móc podać dokładną lokalizację przedmiotów.

Pokemony, które posiada:
gastly
Imię: –
Gatunek: Gastly
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Misdreavus”. Został użyty do walki przeciwko Suicune. W lidze walczył przeciwko Electabuzzowi Porucznika Surge. Został pokonany.

misdreavus
Imię:
Gatunek: Misdreavus
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Misdreavus”. Jest najsilniejszym podopiecznym Morty’ego. Walczył przeciwko pokemonom Porucznika Surge w Lidze Pokemon. Dzięki ‘nici przeznaczenia’ mógł zremisować walkę.

Share

Translate »