Moon

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Moon (jap. ムーン Moon)
Wiek: 11(SM)
Płeć: Kobieta
Grupa Krwi: B
Rodzinne miasto: ???
Urodziny: 1 stycznia
Rodzeństwo: starsza siostra
Specjalne umiejętności: Strzelanie z łuku

Opis: Moon pochodzi z regionu Sinnoh. Nie przepada za tropikalnym klimatem, ponieważ według dziewczyny nie pasuje on do jej charakteru.
Po raz pierwszy pojawiła się na wyspie Melemele w trakcie transportowania Rotoma do profesora Kukui. Została jednak obrzucona mokrym Pyukumuku przez Suna – zrobił to przez przypadek. Chłopak wykonywał pracę na zlecenie Zespołu Skull. Moon była jednak świadkiem przekrętu zleceniodawców, którzy oskarżyli Suna o to, że niedokładnie wykonał swoją robotę, dlatego nie zostanie wypłaty. Gdy Moon powiedziała, że członkowie Zespołu Skull po kryjomu porzucili swojego Pykukumuku, została uderzona przez Salandita. Moon stanął w obronie dziewczyny i przegonił przeciwników z wyspy.
Po bliższym spotkaniu i poznaniu powodu, dlaczego Moon przybyła na wyspę, Sun postanowił dostarczyć Moon do profesora Kukui.
Po drodze dziewczyna przyznała się, że jest farmaceutką, gdy patrzyła obolałą nogę Suna. Z racji wykonywaniu zawód ma dużą wiedzę na temat rodzajów trucizn. Dziewczyna miała również drugi powód, dlaczego znalazła się na Aloli. W laboratorium rodziny Berlitz (u których Moon pracowała) przez przypadek otruła Piplupa, z kolei antidotum na taki rodzaj zatrucia można zrobić jedynie z owoców rosnących na wyspach Aloli. Moon również nie akceptuje nienaukowych wyjaśnień. Sądzi, że ważna jest strategia, a nie siła przyjaźni.
Sun zabrał Moon do miasta Hau’oli – tam spotkali się z Tapu Koko. Sun z racji chronienia swojej „przesyłki”, jaką była Moon, stoczył walkę z pokemonem, który szybko zrezygnował.
Moon i jej Rotom zostali cało dostarczeni do profesora. Tam została wtajemniczona, że pokemon plazma miał zostać wykorzystany do pewnego eksperymenty, jakim było stworzenie Rotom-pokedexu. Z początku pokemon miał zostać przekazany Sunowi, jednak przez brak szacunku do poke-encyklopedii chłopca to Moon dostała Rotom-Pokedex. Podczas pobytu w laboratorium Moon wyleczyła Rowleta z przeziębienia. Pokemon polubił farmaceutkę, dlatego Kukui podarował dziewczynie startera.
Później Sun zaproponował dziewczynie, by została w mieście dzień dłużej, ponieważ następnego dnia miał odbyć się Festiwal Pełnej Mocy. Dziewczyna zgodziła się.
Podczas festiwalu Sun miał wziąć udział w turnieju, który był gwoździem programu festiwalu. Moon, nie mając większych planów, chodziła między straganami. Tam spotkała Olivię, która poprosiła o pomoc w losowaniu przeciwników, którzy mieli wziąć udział w walce Pełnej Mocy. Dziewczyna nosiła karton z malasadami, które były oznaczone numerkami. Częstowała nimi zawodników. Numery określały kolejność, w jakiej zawodnicy będą walczyć. Moon wtedy spotkała Lillie, jedną z zawodniczek, która zapisała się na zawody przez przypadek. Wtedy z jej torby wyleciał Comog, z którym Lillie podążyła.
Moon również pobiegła za dziewczyną. Gdy dotatła do szlaku Mahalo Cosmog był już atakowany przez stado Spearowów. W tym samym momencie Moon zauważyła wyrwę w niebie. Farmaceutka pouczyła Lillie, że powinna obronić swojego pokemona, po czym ruszyła na pomoc Cosmogowi. Pokemon w ramach samoobrony Cosmog zniszczył most, na którym znajdowała się Moon. Dziewczyna w ostatniej chwili została uratowana przez Tapu Koko.
Po tym wydarzeniu Moon postanowiła zamienić się z Lillie na turnieju.
Moon zmierzyła się z Gladionem. Wtedy ujawniła, że złapała Mareanie, Alolańskiego Grimera i Grubbina (pokemonów użyła do zrobienia gipsu na złamaną rękę Suna, który uszkodził ją sobie podczas swojej walki z Guzmą). Gdy Gladion zapytał się o powód posiadania trujących pokemonów, Moon stwierdziła, że złapała je nie z racji wykonywanego zawodu a z subiektywnych uczuć – uważała, że są urocze. Gdy dziewczyna usłyszała od Gladiona o tym, że również widział wyrwę w niebie, chciała z nim porozmawiać. Chłopak jednak zgodził się na to pod warunkiem wygranej dziewczyny. Moon jednak nie dała rady w bitwie, przegrywając z Porygonem i Type:Nullem przeciwnika.
Po turnieju i zwycięstwie Suna, Moon i profesor Kukui zabrali chłopaka na jacht, który zmierzył na wyspę UlaUla. Moon jednak musiała zmierzyć się z członkami Zespołu Skull, którzy postanowili ścigać bohaterów. Farmaceutce, dzięki swojemu łukowi i Rowletowi, udało się jednak spowolnić wroga.
Gdy Sun się obudził, Moon dowiedziała się od Hali, że chłopak w ramach nagrody musiał dostarczyć cztery jagody mirażu do wściekłych Tapu, w celu ich uspokojenia. Owoce jednak musiał znaleźć sam – Moon postanowiła mu w tym pomóc.
W mieście Heahea spotkali się z Kapitanami Prób wyspy Ulaula. Nie mogli oni zaakceptować Suna jako osobę, która dzierży medalion Zmagań Wysp. Gdy jednak kurier przekonał Kiawe, a Lana zabrała chłopaka na próbę, Moon ruszyła z Mallow do bujnego lasu, by znaleźć jagodę mirażu.
Udało im się to przy pomocy dzikich pokemonów. W lesie jednak spotkali Tapu Lele, która zmagała się z UltraBestią, która próbowała wyjść z wyrwy w niebie. Moon posłała Rotom-Pokedexa, który jednak został porażony i przez to sam się wyłączył.Gdy dziewczyna próbowała złapać stworzenie, ten zniknął wraz z wyrwą. Wtedy Moon i Mallow postanowili nazwać nieznaną im istotę „błyskawicą”.
Kolejno, gdy Mallow dowiedziała się, że Kiawe został zaatakowany w drodze do pracy, Moon postanowiła ruszyć wraz z dziewczyną do Ruin Życia. Tam spotkali się z Sunem i Laną. Tam kurier stoczył walkę z Gladionem, który porwał Tapu Lele. Gdy jednak Moon powiedziała, że tapu przegrała z UltraBestią chłopak stracił zainteresowanie w pokemonie. Chłopak zdradził Moon, że jego celem są Ultra Bestie i że przez wyrwę w niebie można wejść, ale nie wyjść.
Po walce Suna z Tapu Lele Moon postanowiła skonsultować z Rotom-pokedexem co Gladion miał na myśli. Jednak Rotom powiedział tylko jedno słowo „NECROZMA”.
Kolejno, w celu wzmocnienia się w walce w obliczu zbliżającego się zagrożenia, Moon wzięła udział w próbie Mallow. Walczyła z Lurantis – wygrała. Później wszyscy się zebrali, by omówić kwestie pojawiających się wyrw w niebie i tajemniczych istot. Z rozmowy dowiedzieli się, że Nebby należący do Lillie może mieć coś z tym wspólnego.
Bohaterowie postanowili spotkać się z dziewczyną. Gdy jednak wypłynęli na jachcie w stronę UlaUla, zostali zaatakowani przez Bruxisha. Moon i Sun zostali rozdzieleni. Farmaceutka, wraz z profesor Burnet i profesor Kukui wylądowali do Raju Aether. Tam zostali opatrzeni przez pracowników i oprowadzeni po wyspie przez preesów oddziałów Fabę i Wicke.
Stamtąd wszyscy ruszyli do miasta Po, gdy dowiedzieli się, że kapitanowie prób odkryli ryjówkę Zespołu Skull i postanowili z nimi porozmawiać.
Na miejsce Moon doleciała już na Rowlecie. Tam wzięła udział w walce przeciwko UltraBestiom.
Tam farmaceutka dowiedziała się, że stworzenia zostały przezwane przez Cosmoga Guzmy. Gdy jednak mężczyzna został wciągnięty do UltrTunelu przez Nihilego a same UltraBetie rozproszyły się po Aloli, Moon postanowiła pomóc w ogarnięciu sytuacji. Najpierw opatrzyła rany Suna, który został poturbowany w trakcie walki.
Kolejno bohaterowie spotkali się z Anabel i Lookerem – członkami Międzynarodowej Policji, którzy zajmowali się sprawą UltraBestii. Moon podzieliła się informacją na temat tych stworze oraz pomogła w walce przeciwko Blacephlatonowi. Gdy jednak pokemon uciekł, wszyscy postanowili udać się na wyspę Poni, która według Anabel nie była chroniona przez żadnego kapitana czy Kahunę. Sun w drodze odłączył się, ponieważ chciał jak najszybciej spotkać się z Tapu Fini. W tym czasie Moon stoczyła rozmowę z Anabel. Dowiedziała się, że dziewczyna cierpi na amnezję i że wypadła z Ultra Tunelu a międzynarodowa policja nazywa takie osoby jak ona „upadłą”.

Moon pojawiła się na wyspie Poni w towarzystwie Anabel, która odkryła, że za wszystkie sznurki w sprawie wypuszczenia Ultra Bestii pociąga Fundacja Aether.

W Wielkim Kanionie Poni Moon i Anabel byli świadkami walki Faby i Plumerii. Dziewczyny dołączyły się do starcia, gdy dowiedziały się, że człowiek ma powiązanie z Ultra Bestiami. Fabie udało się uciec, jednak ponownie został dorwany przed wejściem do Ołtarza. Tam przeciwnik usiłował przeciągnąć Plumerię na swoją stronę.
Gdy na miejsce przybyli pracownicy Fundacji Aether, Moon i Anabel rozpoczęły walkę.
Podczas zamieszania Moon została przechwycona przez Tapu Koko i zaprowadzona do Ołtarza Poni, do którego został doprowadzony również Sun. Tam obydwoje mieli zagrać na fletach. Farmaceutka uświadomiła sobie, że ich dwójka została wybrana do otworzenia ołtarza, ponieważ razem złożyli obietnicę przed Tapu Bulu. Podczas wspólnej gry protagonistów ołtarz otworzył się.
Po zagraniu melodii Kurier i Moon doprowadzili do ewolucji Cosmoemów i przed nimi pojawiły się Solgaleo i Lunala. Legendy przyciągnęły bohaterów za pomocą aury, by stoczyć walkę z Ultra Bestiami. Sun jednak odrzucił Solgaleo, by porozmawiać z Fabą. Gdy pojawił się „Olśniewający” i porwał Solgaleo wraz z kurierem, Moon poleciała na Lunali do Ultra Tunelu, znikając w ten sposób na pół roku.

Okazało się, że przez cały ten czas bohaterowie utkwili w Ultra Głębi Oceanu, w którym występowały tylko Nihilego. Zostali również odseparowani od Nebbyego i Lunnali. Po świecie tym krążyli przez sześć miesięcy, nie czując głodu, ani nie doznawali chorób. Podczas zmiany ubrań (które Moon miała jako pamiątki z regionu Aloli dla znajomych z Sinnoh) spotkali Lunalę, kontrolowaną przez tajemnicze osoby: Zossie i Dulsie.

Po zapoznaniu się z Zespołem Ultra Zwiadowców Moon zapytała się czy pomogą im w dostaniu się do Aloli. Dulse jednak odmówił udzielenia pomocy. Tłumaczył się tym, że Lunala nie udźwignie czterech osób oraz mają misję, którą musi wypełnić w ramach kontraktu z Fundacją Aether. W zamian organizacja miała podarować Ultra Zwiadowcom pokeballe, które zdołają złapać Ultra Bestie (mieszkańcy innych wymiarów nie mieli możliwości łapania i trenowania pokemonów ze swojego świata). Sytuacja zmieniła się jednak, gdy Lunala rozpoznała bohaterów i przeszła na ich stronę. Moon poradziła jednak Kurierowi, by nie lecieć prosto do Aloli, a przyjrzeć się innym wymiarom w celu znalezienia sposobu na pokonanie Ultra Bestii. Odlatując, wzięli ze sobą Zossie, jako swoją przewodniczkę, a Dulsego pozostawili w Ultra Głębi Oceanu. Cała trójka zmierzyła więc do miejsca zamieszkania Ultra Zwiadowców – do Ultra Megalopolis.

Niedługo po lądowaniu, bohaterów zaatakowała Stakataka, która przybyła do miasta, aby stoczyć walkę z osłabioną Necrozą, znajdującą się w wieży Megalo. Bohaterowie nie zdążyli się ewakuować przed niebezpieczeństwem, a Sun został porwany przez Ultra Bestię. Podczas starcia pojawiła się Soliera (członkini Ultra Zwiadowców), która tak naprawdę zwabiła Stakatakę, by przekonać się na własne oczy czy protagoniści są związani z Inkarnacją Księżyca – Lunalą. Moon rozumiała sposób myślenia Solieri, jednak nie spodobało się jej to. Farmaceutka ruszyła na ratunek kurierowi, jednak obydwoje nie mogli walczyć pełną mocą, by nie zrobić krzywdy Sunowi. Po tym, jak Sun zauważył multum oczu u Stakataki wpadł na pomysł. Poprosił Moon, by strzeliła z łuku w jego plecak, aby uwolnić komórki Zygarde.

Dzięki nim Stakataka zachwiała się i Sun został uwolniony przez Moon i Lunalę. Później zostali zaskoczeni przez Necrozmę, która uwolniła Solgaleo, by zaatakować inkarnację księżyca. Od jeźdźców bohaterowie dowiedzieli się o tym, że Necrozmie zostało odebrane światło, dlatego by je odzyskać musi scalić się z inkarnacją słońca i księżyca. Sun nie chciał się na to zgodził, ponieważ opętanie Lunali byłoby równoznaczne z niemożnością dostania się na Alolę. Próbę podjęcia walki z Necrozmą przeszkodziła im Lusamine. Gdy Sun dowiedział się o tym, że kobieta jest prezesem fundacji Aether, ta stwierdziła, że jest niewinna i po chwili połączyła się z Nihilego.

Podczas zamieszania z fuzją Lusaminy z tym stworzeniem, Necrozma połączył się z Lunalą. By zdobyć przewagę, Sun złapał Strakatakę i nazwał go Lei. Gdy kobieta została zaatakowana przez Stakatakę zdenerwowała się i posłała wszystkie Ultra Bestie na Kuriera. Soliera zaproponowała Moon, by powstrzymała Lusamine, poprzez złapanie Nigilego w BeastBalla, jednak kosztem niewiedzy jak Lusamine poradzi sobie z tak nagłym odłączeniem od Ultra Bestii. Celując swoją strzałę na kobietę, farmaceutka zwątpiła.

Sunowi upiekło się, gdy Lusamine zwróciła całkowitą uwagę na Necrozmę, kierując wszystkie swoje ultra bestie (które dotychczas walczyły z kurierem) na pokemona.
Moon przeprosiła chłopaka za to, że nie mogła nic zrobić, jednak ten rozumiał, że dziewczyna jest ostrożna w podejmowaniu swoich działań i że nie chce, by przez jej decyzje skończył tak, jak Piplup.
Bohaterowie, wraz z kapitanem Phyco, postanowili ruszyć na szczyt wieży Megalo, by powstrzymać Necrozmę przed przedostaniem się do Aloli przez ultra tunel, ponieważ stwór mógłby ukraść światło ze świata protagonistów. Procederu jednak nie udało się powstrzymać, a Sun oraz jego komórki Zygarde przedostali się do Aloli.

Dziewczyna wylądowała w innym miejscu, niż Sun. Nieprzytomną dziewczynę znalazł Ryuki. Mężczyzna zabrał ja do siedziby fundacji Aether, tam została uwięziona przez Fabę.

Po uwolnieniu przez Gladiona, obydwoje próbowali powstrzymać Fabę, jednak zostali zmuszeni do walki z Ryukim – mężczyzną, który został zwiedziony przez naukowca. Ponieważ pokemony Moon zostały schowane w laboratorium B, Gladion pozwolił jej używać Silvallego, podczas gdy on miał zająć się Ryukim.

Po tym, jak chłopak kupił czas dla Moon, by mogła przedostać się do laboratorium B, dziewczyna musiała stworzyć lek dla Gladiona, który uratował farmaceutkę przed nadlatującym pociskiem Tortunatora, parząc sobie przy tym dłoń. Na miejscu znalazła potrzebne składniki oraz swoje pokemony, których natychmiast użyła, by obronić się przed pracownikami Fundacji Aether. Gdy skończyła tworzenie preparatu, jej pokemony poradziły sobie z wrogiem a ponadto Dratix ewoluował w Decidueye.

Dziewczyna skończyła lek oraz napisała list do Gladiona z przeprosinami, że do niego nie dołączyła. Przy pomocy Lunali (która przyleciała do farmaceutki) dotarła na pole bitwy z Necrozmą, którą pomogła uratować. Po złapaniu Olśniewającego przez Ultra Zwiadowców dziewczyna wróciła do Sinnoh, by uleczyć Piplupa.

Kilka miesięcy później zdecydowała się przeprowadzić na Alolę, by pomóc w obudzeniu Lusamine i uzdrowieniu Necrozmy. Na końcu serii okazało się, że Moon ma starszą siostrę, będąca właścicielką Empoleona.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Piplup
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Piplup był powodem wylotu Moon na Alolę. Został przez przypadek otruty przez farmaceutkę a składniki leku na jego rany mogły być zdobyte tylko na wyspach. Kilka miesięcy później Moon zdołała uleczyć pokemona.


Imię:
Gatunek: Charjabug
Typ: Owadzi/Elektryczny
Poziom: 30
Płeć: Samiec

Opis: Charjabug został złapany przez Moon jako Grubbin. Użyła tego Pokémona do utworzenia gipsu dla złamanej ręki Suna. W mieście Poni okazało się, że ewoluował w Charjabuga.

Został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie, jednak został powstrzymany przez pokemony Lusamine.


Imię:
Gatunek: Mareanie
Typ: Wodny/Trujący
Poziom: 35
Płeć: Samica

Opis: Mareanie została złapana podczas festiwalu w mieście Iki. Została użyta do walki przeciwko Porygonowi Gladiona (podczas Zawodów Pełnej Mocy), jednak została pokonana. Pokémon często siedzi na ramieniu dziewczyny.

Został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie, jednak został powstrzymany przez pokemony Lusamine.


Imię:
Gatunek: Alolański Muk
Typ: Mroczny/Trujący
Poziom: 32
Płeć: Samiec

Opis: Alolański Grimer został złapany podczas festiwalu w mieście Iki. Został wystawiony do walki przeciwko Porygonowi Gladiona. Podczas bitwy dowiedziała się jakie różnice są między jej a zwykłym Grimerem. Jako Alolański Muk został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie, jednak został powstrzymany przez pokemony Lusamine.


Imię:
Gatunek: Decidueye
Typ: Roślinny/Duch
Poziom: 32
Płeć: Samiec

Opis: Jako Rowlet został podarowany przez profesora Kukui jako starter dla dziewczyny. Pokémon wybrał farmaceutkę, ponieważ został przez nią uleczony. Pokémon stoczył walkę z członkami zespołu Skull, gdy ci próbowali dorwać nieprzytomnego Suna po tym, jak został zwycięzcą Zawodów Pełnej Mocy. Ewoluował po półrocznej tułaczce po Ultra Głębi Oceanu wraz ze swoją trenerką.

W Ultra Głębi Oceanu powstrzymał Ena przed walką z Poipole Zossie. W wyniku czego pokemony zaczęły walczyć między sobą.

Został wystawiony do walki przeciwko Necrozmie, jednak został powstrzymany przez pokemony Lusamine.
Podczas walki z pracownikami Aether w Laboratorium B ewoluował w Decidueye.

Pomógł w unieruchomieniu Necrozmy, który chwile później został złapany przez Drużynę Zwiadowców.


Imię:
Gatunek: Rotom (forma Pokédex)
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Rotom został eskortowany przez Moon na prośbę profesora Kukui. Miał on wejść w Pokédex Suna i stać się częścią jego zespołu. Jednak Pokémon nie zaakceptował chłopaka ze wzgląd na jego brak szacunku do swojej Poké-encyklopedii. Został więc Rotom-Pokédexem dla Moon. Podczas ataku Bruxisha został oddzielony od swojej pani i wylądował w towarzystwie Suna. Wrócił do swojej pierwotnej właścicielki, gdy Sun i Moon zostali porwani do Ultra Tunelu. Tam wraz z nimi tułał się przez pół roku po Ultra Głębi Oceanu monitorując stan zdrowia oraz upływający czas. Jednak jego zdolność detekcji Lunali wybawiła bohaterów z opresji.

Pożyczone:

 


Imię: –
Gatunek: Silvally
Typ: Normalny
Poziom:???
Płeć:

Opis: Gladion pożyczył Silvallego Moon do czasu odzyskania swoich Pokemonów. Dzięki temu dziewczyna mogła dowiedzieć się więcej o pokemonie (np. Że potrafi zmieniać typy za pomocą dysków)

Pokemony, które posiadała:

 


Imię:
Gatunek:Rowlet
Typ: Roślinny/Latający
Poziom: 16
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Dartrixa do rozdziału SM26.


Imię:
Gatunek: Dratix
Typ: Roślinny/Latający
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Decidueye w rozdziale SM36.


Imię:
Gatunek: Alolański Grimer
Typ: Mroczny/Trujący
Poziom: 32
Płeć: Samiec

Opis: Ewoluował w Alolańskiego Muka do rozdziału SM29.

 

Share

Translate »