Moon

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Moon (jap. ムーン Moon)
Wiek: 11(SM)
Płeć: Kobieta
Grupa Krwi: B
Rodzinne miasto: ???
Urodziny: 31 sierpień
Główny cel w życiu: Uzdrowienie Piplupa, którego zatruła
Specjalne umiejętności: Strzelanie z łuku

Opis: Moon pochodzi z regionu Sinnoh. Nie przepada za tropikalnym klimatem, ponieważ według dziewczyny nie pasuje on do jej charakteru.
Po raz pierwszy pojawiła się na wyspie Melemele w trakcie transportowania Rotoma do profesora Kukui. Została jednak obrzucona mokrym Pyukumuku przez Suna – zrobił to przez przypadek. Chłopak wykonywał pracę na zlecenie Zespołu Skull. Moon była jednak świadkiem przekrętu zleceniodawców, którzy oskarżyli Suna o to, że niedokładnie wykonał swoją robotę, dlatego nie zostanie wypłaty. Gdy Moon powiedziała, że członkowie Zespołu Skull po kryjomu porzucili swojego Pykukumuku, została uderzona przez Salandita. Moon stanął w obronie dziewczyny i przegonił przeciwników z wyspy.
Po bliższym spotkaniu i poznaniu powodu, dlaczego Moon przybyła na wyspę, Sun postanowił dostarczyć Moon do profesora Kukui.
Po drodze dziewczyna przyznała się, że jest farmaceutką, gdy patrzyła obolałą nogę Suna. Z racji wykonywaniu zawód ma dużą wiedzę na temat rodzajów trucizn. Dziewczyna miała również drugi powód, dlaczego znalazła się na Aloli. W laboratorium rodziny Berlitz (u których Moon pracowała) przez przypadek otruła Piplupa, z kolei antidotum na taki rodzaj zatrucia można zrobić jedynie z owoców rosnących na wyspach Aloli. Moon również nie akceptuje nienaukowych wyjaśnień. Sądzi, że ważna jest strategia, a nie siła przyjaźni.
Sun zabrał Moon do miasta Hau’oli – tam spotkali się z Tapu Koko. Sun z racji chronienia swojej „przesyłki”, jaką była Moon, stoczył walkę z pokemonem, który szybko zrezygnował.
Moon i jej Rotom zostali cało dostarczeni do profesora. Tam została wtajemniczona, że pokemon plazma miał zostać wykorzystany do pewnego eksperymenty, jakim było stworzenie Rotom-pokedexu. Z początku pokemon miał zostać przekazany Sunowi, jednak przez brak szacunku do poke-encyklopedii chłopca to Moon dostała Rotom-Pokedex. Podczas pobytu w laboratorium Moon wyleczyła Rowleta z przeziębienia. Pokemon polubił farmaceutkę, dlatego Kukui podarował dziewczynie startera.
Później Sun zaproponował dziewczynie, by została w mieście dzień dłużej, ponieważ następnego dnia miał odbyć się Festiwal Pełnej Mocy. Dziewczyna zgodziła się.
Podczas festiwalu Sun miał wziąć udział w turnieju, który był gwoździem programu festiwalu. Moon, nie mając większych planów, chodziła między straganami. Tam spotkała Olivię, która poprosiła o pomoc w losowaniu przeciwników, którzy mieli wziąć udział w walce Pełnej Mocy. Dziewczyna nosiła karton z malasadami, które były oznaczone numerkami. Częstowała nimi zawodników. Numery określały kolejność, w jakiej zawodnicy będą walczyć. Moon wtedy spotkała Lillie, jedną z zawodniczek, która zapisała się na zawody przez przypadek. Wtedy z jej torby wyleciał Comog, z którym Lillie podążyła.
Moon również pobiegła za dziewczyną. Gdy dotatła do szlaku Mahalo Cosmog był już atakowany przez stado Spearowów. W tym samym momencie Moon zauważyła wyrwę w niebie. Farmaceutka pouczyła Lillie, że powinna obronić swojego pokemona, po czym ruszyła na pomoc Cosmogowi. Pokemon w ramach samoobrony Cosmog zniszczył most, na którym znajdowała się Moon. Dziewczyna w ostatniej chwili została uratowana przez Tapu Koko.
Po tym wydarzeniu Moon postanowiła zamienić się z Lillie na turnieju.
Moon zmierzyła się z Gladionem. Wtedy ujawniła, że złapała Mareanie, Alolańskiego Grimera i Grubbina (pokemonów użyła do zrobienia gipsu na złamaną rękę Suna, który uszkodził ją sobie podczas swojej walki z Guzmą). Gdy Gladion zapytał się o powód posiadania trujących pokemonów, Moon stwierdziła, że złapała je nie z racji wykonywanego zawodu a z subiektywnych uczuć – uważała, że są urocze. Gdy dziewczyna usłyszała od Gladiona o tym, że również widział wyrwę w niebie, chciała z nim porozmawiać. Chłopak jednak zgodził się na to pod warunkiem wygranej dziewczyny. Moon jednak nie dała rady w bitwie, przegrywając z Porygonem i Type:Nullem przeciwnika.
Po turnieju i zwycięstwie Suna, Moon i profesor Kukui zabrali chłopaka na jacht, który zmierzył na wyspę UlaUla. Moon jednak musiała zmierzyć się z członkami Zespołu Skull, którzy postanowili ścigać bohaterów. Farmaceutce, dzięki swojemu łukowi i Rowletowi, udało się jednak spowolnić wroga.
Gdy Sun się obudził, Moon dowiedziała się od Hali, że chłopak w ramach nagrody musiał dostarczyć cztery jagody mirażu do wściekłych Tapu, w celu ich uspokojenia. Owoce jednak musiał znaleźć sam – Moon postanowiła mu w tym pomóc.
W mieście Heahea spotkali się z Kapitanami Prób wyspy Ulaula. Nie mogli oni zaakceptować Suna jako osobę, która dzierży medalion Zmagań Wysp. Gdy jednak kurier przekonał Kiawe, a Lana zabrała chłopaka na próbę, Moon ruszyła z Mallow do bujnego lasu, by znaleźć jagodę mirażu.
Udało im się to przy pomocy dzikich pokemonów. W lesie jednak spotkali Tapu Lele, która zmagała się z UltraBestią, która próbowała wyjść z wyrwy w niebie. Moon posłała Rotom-Pokedexa, który jednak został porażony i przez to sam się wyłączył.Gdy dziewczyna próbowała złapać stworzenie, ten zniknął wraz z wyrwą. Wtedy Moon i Mallow postanowili nazwać nieznaną im istotę „błyskawicą”.
Kolejno, gdy Mallow dowiedziała się, że Kiawe został zaatakowany w drodze do pracy, Moon postanowiła ruszyć wraz z dziewczyną do Ruin Życia. Tam spotkali się z Sunem i Laną. Tam kurier stoczył walkę z Gladionem, który porwał Tapu Lele. Gdy jednak Moon powiedziała, że tapu przegrała z UltraBestią chłopak stracił zainteresowanie w pokemonie. Chłopak zdradził Moon, że jego celem są Ultra Bestie i że przez wyrwę w niebie można wejść, ale nie wyjść.
Po walce Suna z Tapu Lele Moon postanowiła skonsultować z Rotom-pokedexem co Gladion miał na myśli. Jednak Rotom powiedział tylko jedno słowo „NECROZMA”.
Kolejno, w celu wzmocnienia się w walce w obliczu zbliżającego się zagrożenia, Moon wzięła udział w próbie Mallow. Walczyła z Lurantis – wygrała. Później wszyscy się zebrali, by omówić kwestie pojawiających się wyrw w niebie i tajemniczych istot. Z rozmowy dowiedzieli się, że Nebby należący do Lillie może mieć coś z tym wspólnego.
Bohaterowie postanowili spotkać się z dziewczyną. Gdy jednak wypłynęli na jachcie w stronę UlaUla, zostali zaatakowani przez Bruxisha. Moon i Sun zostali rozdzieleni. Farmaceutka, wraz z profesor Burnet i profesor Kukui wylądowali do Raju Aether. Tam zostali opatrzeni przez pracowników i oprowadzeni po wyspie przez preesów oddziałów Fabę i Wicke.
Stamtąd wszyscy ruszyli do miasta Po, gdy dowiedzieli się, że kapitanowie prób odkryli ryjówkę Zespołu Skull i postanowili z nimi porozmawiać.
Na miejsce Moon doleciała już na Rowlecie. Tam wzięła udział w walce przeciwko UltraBestiom.
Tam farmaceutka dowiedziała się, że stworzenia zostały przezwane przez Cosmoga Guzmy. Gdy jednak mężczyzna został wciągnięty do UltrTunelu przez Nihilego a same UltraBetie rozproszyły się po Aloli, Moon postanowiła pomóc w ogarnięciu sytuacji. Najpierw opatrzyła rany Suna, który został poturbowany w trakcie walki.
Kolejno bohaterowie spotkali się z Anabel i Lookerem – członkami Międzynarodowej Policji, którzy zajmowali się sprawą UltraBestii. Moon podzieliła się informacją na temat tych stworze oraz pomogła w walce przeciwko Blacephlatonowi. Gdy jednak pokemon uciekł, wszyscy postanowili udać się na wyspę Poni, która według Anabel nie była chroniona przez żadnego kapitana czy Kahunę. Sun w drodze odłączył się, ponieważ chciał jak najszybciej spotkać się z Tapu Fini. W tym czasie Moon stoczyła rozmowę z Anabel. Dowiedziała się, że dziewczyna cierpi na amnezję i że wypadła z Ultra Tunelu a międzynarodowa policja nazywa takie osoby jak ona „upadłą”.

Moon pojawiła się na wyspie Poni w towarzystwie Anabel, która odkryła, że za wszystkie sznurki w sprawie wypuszczenia Ultra Bestii pociąga Fundacja Aether.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Charjabug
Typ: Owadzi/Elektryczny
Poziom: 30
Płeć: Samiec

Opis: Charjabug został złapany przez Moon jako Grubbin. Użyła tego Pokémona do utworzenia gipsu dla złamanej ręki Suna. W mieście Poni okazało się, że ewoluował w Charjabuga.


Imię:
Gatunek: Mareanie
Typ: Wodny/Trujący
Poziom: 35
Płeć: Samica

Opis: Mareanie została złapana podczas festiwalu w mieście Iki. Została użyta do walki przeciwko Porygonowi Gladiona (podczas Zawodów Pełnej Mocy), jednak została pokonana. Pokémon często siedzi na ramieniu dziewczyny.


Imię:
Gatunek: Alolański Grimer
Typ: Mroczny/Trujący
Poziom: 32
Płeć: Samiec

Opis: Alolański Grimer został złapany podczas festiwalu w mieście Iki. Został wystawiony do walki przeciwko Porygonowi Gladiona. Podczas bitwy dowiedziała się jakie różnice są między jej a zwykłym Grimerem.


Imię:
Gatunek:Rowlet
Typ: Roślinny/Latający
Poziom: 16
Płeć: Samiec

Opis: Rowlet to Pokémon, który został podarowany przez profesora Kukui jako starter dla dziewczyny. Pokémon wybrał farmaceutkę, ponieważ został przez nią uleczony. Pokémon stoczył walkę z członkami zespołu Skull, gdy ci próbowali dorwać nieprzytomnego Suna po tym, jak został zwycięzcą Zawodów Pełnej Mocy.


Imię:
Gatunek: Rotom (forma Pokédex)
Typ: Elektryczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Rotom został eskortowany przez Moon na prośbę profesora Kukui. Miał on wejść w Pokédex Suna i stać się częścią jego zespołu. Jednak Pokémon nie zaakceptował chłopaka ze wzgląd na jego brak szacunku do swojej Poké-encyklopedii. Został więc Rotom-Pokédexem dla Moon. Podczas ataku Bruxisha został oddzielony od swojej pani i wylądował w towarzystwie Suna.

Share
Translate »