Misty

Wstępne informacjeOpisPokemony

MistyImię: Misty (jap. カスミ Kasumi)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Cerulean
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Kaskady (Cascade badge)
Ekspert w typie: Wodnym

Misty Opis: Misty jest liderką Sali Gimnastycznej w mieście Cerulean, gdzie przeciwko trenerom używa Pokemonów wodnych. Pierwszy raz stykamy się z nią w serii Red/Blue/Green w rozdziale „Kontra Gyarados”, kiedy Red ratuje ją przed gniewem jej własnego Gyaradosa, na którym Zespół R prowadził eksperymenty. Cała scena odbywa się na Górze Księżycowej. Po złapaniu rozwścieczonej bestii, Misty łączy swoje siły z Red’em w walce ze złoczyńcami oraz pomaga mu znaleźć Kamień Księżycowy. Podczas pojedynku, Misty zostaje znokautowana przez Rhyhorn’a członka Zespołu R.
W rozdziale „Kontra Starmie” Red zostaje pokonany przez rudowłosą dziewczynę podczas walki o odznakę. Misty, przekonana, że czekają ich gorsze rzeczy od ostatniej potyczki na Górze Księżycowej, rozpoczyna z Red’em trening. Po wszystkim, liderka Sali wręcza mu Odznakę Kaskady.
Red chciał nauczyć swojego Pokemona Surfowania, jednak okazało się, że jego HM zostało uszkodzone podczas walki z dzikim Dragonite’m. Misty ratuje chłopaka przed utonięciem; Red przekonany jest, że ocaliła go syrena. Jako, iż HM trenera zostało zniszczone, Misty wymienia swojego Gyarados’a znającego już ten ruch na Krabby Red’a.
W serii Yellow Misty widzimy podczas rozmowy z Profesorem Oak’iem, kiedy to zmartwiona zniknięciem Red’a dziewczyna nie sądzi, że oddawanie Pokedexu i Pikachu chłopaka dla Yellow jest dobrym pomysłem, bo według rudowłosej YellMisty2ow to przypadkowa osoba.  Następnie widzimy ją podczas grupowania się z innymi „dobrymi” liderami Sal Gimnastycznych w Kanto, by pokrzyżować plany Super Kujona Miles’a, potem próbującą odzyskać Pika. Po całym zajściu, Misty spotyka Yellow po raz pierwszy i wręcza jej Omanyte’a. Ukazana jest również, gdy Agatha używa swojej armii Gastly’ch i Haunter’ów do ataku na Cerulean.
Seria Gold/Silver/Crystal  to czas drugiego kryzysu Zespołu R. Suicune wciąga Misty do walki pod Wodospadem Tohjo, po czym oferuje jej swoje partnerstwo. Dzięki niemu dziewczyna zyskuje na pewności siebie i sile. Jest w stanie bez problemu pokonać Whitney w jej walce pokazowej na Płaskowyżu Indygo. Jednakże Suicune opuszcza Misty po tym, jak zostaje zraniona w walce z Zamaskowanym Mężczyzną i dołącza do Crystal, by pomóc jej w momencie kulminacyjnym walki.
Oficjalnie potwierdzone jest, iż Misty zakochana jest w Redzie. Jednakże nie są znane uczucia trenera względem liderki.
Pokemony, które posiada:
Krabby
Imię: Kura-chan
Gatunek: Krabby
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Krabby oryginalnie należała do Red’a, jednak chłopak wymienił ją za Gyarados’a Misty w rozdziale „Kontra Arcticuno”. Kraby była często używana przez Misty, zwłaszcza podczas ataku armii duchów na miasto Cerulean.
Znane ruchy Krabby to Sekator, Krabi Młot i Gilotyna.

Staryu
Imię: Hito-chan
Gatunek: Staryu
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Staryu Misty zadebiutował w serii Red/Blue/Green, w rozdziale „Kontra Gyarados”. Bronił Misty przed rozszalałym Gyarados’em. Staryu był już na skraju wytrzymałości, gdy do walki wkroczył Red, dając mu trochę czasu na regenerację, po czym razem z Bulbasaur’em Red’a przypuścił wspólny atak na Gyaradosa. Został również użyty w walce z dopiero wyeowoluowanym Rhydonem Kogi. Przegrał pomimo przewagi typu.
Znane ruchy Staryu to Regeneracja, Bąbelkowy Promień i Wodna Broń.

Starmie
Imię:
Gatunek: Starmie
Typ: Wodny/Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Starmie jest jednym z głównych Pokemonów Misty. Pierwszy raz pojawił się podczas walki z Red’em w rozdziale „Kontra Starmie”. Z łatwością pokonał Bulbasura Reda. Cała ta walka miała pokazać chłopakowi, jak marnie przygotowany jest do niebezpieczeństw, które z pewnością go czekają.
Misty czasem używała Starmie by dryfować na nim, zwłaszcza w rozdziale „Kontra Arcticuno”. Posiada również inne moce, jak na przykład używanie swojego klejnotu do komunikacji z ludźmi za pomocą antycznych, tajemniczych znaków.
Starmie później ukazany był podczas walki z Miltank Whitney.
Znane ruchy tego pokemona to Wodna Broń, Bąbelkowy Promień, Szybki Skręt, Blask oraz Hiper Promień.

Goldeen
Imię:
Gatunek: Goldeen
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Misty użyła Goldeen do walki z Pokemonami duchami Agathy.
Znane ruchy Goldeen to Wodospad i Super Dźwięk.

Lanturn
Imię: Lan-chan
Gatunek: Lanturn
Typ: Wodny/Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Lanturn był użyty przez Misty do walki ze Suicunem pod Wodospadem Tohjo. Jego szybkie ruchy i silne ataki sprawiły się świetnie przeciwko legendarnemu Pokemonowi.
Znane ruchy Lanturn to Hydro Pompa i Wodospad.

Chinchou
Imię: Cho-chan
Gatunek: Chunchou
Typ: Wodny/Elektryczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Chinchou został użyty do oświetlenia Wodospadu Tohjo, gdy Misty wpadła do jaskini ratując dzikiego Krabby’ego.
Jedyny znany ruch Chinchou to Blask.

Pokemony, które posiadała:
Omanyte
Imię: Omny
Gatunek: Omanyte
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Omanyte był jednym z Pokemonów podarowanych Yellow wraz z Gravelerem Brocka jako prezent w ich sesji treningowej. Yellow nazwała go Omny i ewoluowal on w Omastara.
Znane ruchy Omny’ego to Wodna Broń, Lodowy Promień, Hydro Pompa i Zamieć, a jego natura to Potulny.

Gyarados
Imię: Gyara
Gatunek: Gyarados
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Pokemon został skradziony przez Zespół Rocket w celu przeprowadzenia n nim eksperymentów, a następnie (po wszczepieniu mu substancji powodującej szaleństwo) zosał wypuszczony na wolność. Gyarados został dany Misty po tym, jak Red złapał go ponownie.  Następnie Misty wymieniła go za Krabbyego Reda.
Jego znane ruchy to Hydro Pompa, Hiper Promień, Surfowanie, Gryzienie, Furia Smoka i Atak Ciałem.

Suicune
Imię: –
Gatunek: Suicune
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Misty złapała Suicune z pomocą Lanturn. Szukał on trenera, który pomógłby mu zmierzyć się z Zamaskowanym Mężczyzną. Nie został on z Misty długo, bo po jej porażce z Zamaskowanym, Suicune zostawił ją i został partnerem Crystal.
Znane ruchy Suicune to Taran, Poryw Wiatru, Bąbelkowy Promień, Lodowy Promień, Lustrzany Płaszcz, Promień Aurory, Hydro Pompa i Taniec Deszczu.

Share

Translate »