Misty

Wstępne informacjeOpisPokemony

MistyImię: Misty (jap. カスミ Kasumi)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Cerulean
Odznaka w posiadaniu: Odznaka Kaskady (Cascade badge)
Ekspert w typie: Wodnym

Misty Opis: Misty jest liderką Sali Gimnastycznej w mieście Cerulean, gdzie przeciwko trenerom używa Pokemonów wodnych. Pierwszy raz stykamy się z nią w serii Red/Blue/Green w rozdziale „Kontra Gyarados”, kiedy Red ratuje ją przed gniewem jej własnego Gyaradosa, na którym Zespół R prowadził eksperymenty. Cała scena odbywa się na Górze Księżycowej. Po złapaniu rozwścieczonej bestii, Misty łączy swoje siły z Red’em w walce ze złoczyńcami oraz pomaga mu znaleźć Kamień Księżycowy. Podczas pojedynku, Misty zostaje znokautowana przez Rhyhorn’a członka Zespołu R.
W rozdziale „Kontra Starmie” Red zostaje pokonany przez rudowłosą dziewczynę podczas walki o odznakę. Misty, przekonana, że czekają ich gorsze rzeczy od ostatniej potyczki na Górze Księżycowej, rozpoczyna z Red’em trening. Po wszystkim, liderka Sali wręcza mu Odznakę Kaskady.
Red chciał nauczyć swojego Pokemona Surfowania, jednak okazało się, że jego HM zostało uszkodzone podczas walki z dzikim Dragonite’m. Misty ratuje chłopaka przed utonięciem; Red przekonany jest, że ocaliła go syrena. Jako, iż HM trenera zostało zniszczone, Misty wymienia swojego Gyarados’a znającego już ten ruch na Krabby Red’a.
W serii Yellow Misty widzimy podczas rozmowy z Profesorem Oak’iem, kiedy to zmartwiona zniknięciem Red’a dziewczyna nie sądzi, że oddawanie Pokedexu i Pikachu chłopaka dla Yellow jest dobrym pomysłem, bo według rudowłosej YellMisty2ow to przypadkowa osoba.  Następnie widzimy ją podczas grupowania się z innymi „dobrymi” liderami Sal Gimnastycznych w Kanto, by pokrzyżować plany Super Kujona Miles’a, potem próbującą odzyskać Pika. Po całym zajściu, Misty spotyka Yellow po raz pierwszy i wręcza jej Omanyte’a. Ukazana jest również, gdy Agatha używa swojej armii Gastly’ch i Haunter’ów do ataku na Cerulean.
Seria Gold/Silver/Crystal  to czas drugiego kryzysu Zespołu R. Suicune wciąga Misty do walki pod Wodospadem Tohjo, po czym oferuje jej swoje partnerstwo. Dzięki niemu dziewczyna zyskuje na pewności siebie i sile. Jest w stanie bez problemu pokonać Whitney w jej walce pokazowej na Płaskowyżu Indygo. Jednakże Suicune opuszcza Misty po tym, jak zostaje zraniona w walce z Zamaskowanym Mężczyzną i dołącza do Crystal, by pomóc jej w momencie kulminacyjnym walki.
Oficjalnie potwierdzone jest, iż Misty zakochana jest w Redzie. Jednakże nie są znane uczucia trenera względem liderki.
Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadała:
Share
Translate »