Mewtwo

Wstępne informacjeOpis

Mewtwo (jap.ミュウツー Mewtwo)
Natura: Cicha
Złapany w: Jaskinia Cerulean
Wypuszczony: Kontra Hitontop
Obecna lokalizacja: Wioska Pokemon

Mewtwo po raz pierwszy pojawił się w rozdziale „Kontra Tauros”. Tam główny bohater, Red, włamał się do bazy zespołu Rocket. W jednej z piwnic znajdowało się laboratorium, w którym zamontowany był cylinder z nieukończonym Mewtwo.

Kolejnym razem pojawiał się, już na wolności, w okolicach przemieści Cerulean. Tam szybko zyskał przydomek „Potwora z miasta Cerulean”. Stoczył on walkę z Blainem i Redem, używając swoich sygnaturowych broni „psychicznych sztućców”. Pokemon ostatecznie został schwytany w Master Ball i podarowany liderowi z Cinnibar, którego komórki były połączone z pokemonem.

W serii Yellow Mewtwo został pokazany w rozdziale Kontra Persian. Wtedy spokojnie sobie spał w prywatnym cylindrze, znajdującym się w sali gimnastycznej wyspy Cinnibar.
Podczas walki z Elitarną Czwórką – głównym antagonistą serii – połączył siły z Blainem i Yellow, by móc stawić czoła z najgroźniejszym wrogiem – Lancem. Mimo dobrze rozegranej taktyki, zniszczenia pokeballi przeciwnika pokemon nie mógł zostać dłużej na polu bitwy i wrócił do swojego Master Balla (wypełniony specjalnym płynem, który pozwalał pokemonowi na utrzymywanie funkcji życiowych), by jednocześnie nie narażać życia Blaine’a, dla którego przebywanie pokemona na zewnątrz wiązało się z postępujący u mężczyzny obumieraniem komórek ręki.

W serii GSC Mewtwo nie grał zbyt wielkiej roli. Został w laboratorium na wyspie, podczas gdy jego partner wyruszył na rozgrywki Ligi Pokemon, na której musiał walczyć. Tam spotkał legendarnego Entei, który wyleczył rany mężczyzny. Wyzdrowienie lidera przecięło więzy z Mewtwo i obydwoje przestali być zależni od siebie.

W serii FireRed/LeafGreen pokemon pojawił się w najbardziej kryzysowej sytuacji. Okazało się również, że potrafi komunikować się telepatycznie z osobami, z którymi dzielił, chociażby minimalną więź. Pokemon uratował Lorelei po walce z Sird. Niedługo po tym dodał otuchy Redowi (który stwierdził, że nie ma szans w walce z Deoxysem) i oświadczył, że będzie walczył z bohaterami przeciwko Zespołowi Rocket.

W wieży trenerów Mewtwo, uwięziony w specjalną zbroję, zmuszony został do walki z klonami Deoxysa, napuszczone przez samego Giovanniego (okazało się, że mężczyzna też słyszał mowę telepatyczną Mewtwo z racji tego, że mężczyzna był jego oryginalnym stworzycielem). Pokemon nie dał wtedy rady dosięgnąć człowieka, jak i oryginalnego Deoxysa. Dopiero po dłuższej chwili mógł uwolnić się ze zbroi oraz zniszczyć myślącą wieżę, z którą także musiał się zmierzyć.

Pokemon uczestniczył w głównej walce pod okiem Reda przeciwko Giovanniemu i jego Deoxysowi. Starcie było długie i wyrównane, jednak Mewtwo zatriumfował, wbijając przeciwnikowi swoją psychiczną łyżkę w sam rdzeń.

Po wysadzeniu sterowca Zespołu Rocket, na którym toczyła się batalia, Mewtwo przeniósł nieprzytomną Yellow, Silvera i Giovanniego w bezpieczne miejsce, za pomocą swojej czarnej dziury. Podczas zamieszania, Mewtwo wyczuł obecność Mew, który pomógł w bezpiecznym wylądowaniu płonącej maszyny. W ten sposób stwór obrał sobie za cel istnienia dociekanie do własnych korzeni, po czym wyruszył w podróż, nie wiedząc, że w chwili jego odejścia protagoniści zostali zamienieni w głaz przez Sird – antagonistkę serii.

W serii DP okazało się, że Mewtwo ciągle ścigał kobietę za to co zrobiła trenerom. Zmierzył się również z jej Darkraiem.

W serii XY Mewtwo został obrońcą Wioski Pokemon. Stoczył bitwę z członkami zespołu Flare, których szef postanowił rozstawić tam obozowisko. W ostatecznej bitwie pokemon połączył siły z protagonistami. Niedługo po tym do batalii dołączył Blaine, z którym miał na tyle mocną więź, że potrafił dokonać Mega Ewolucji. Ostatecznie Mewtwo poległ po ataku Zygarde, kontrolowanego przez Essentię.
Jednak pomógł X’owi w pokonaniu Zygarde, poprzez zaatakowanie Pyroara Lysandre’a, który miał przeszkodzić protagoniście w swoim procederze.

Share

Translate »