Maxie

Wstępne informacjeOpisPokemony

 

maxie - KopiaImię: Maxie (jap. マツブサ Matsubusa)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: (Były) Szef Zespołu Magma
Dodatkowe informacje: Jego świadomość znajduje się w odwróconym świecie

maxie - KopiaMaxie był przywódcą złej organizacji Magma. Jego kryjówką były jaskinie, które zmieniał co jakiś czas (co czyniło go bardziej nieuchwytnym).
Organizacja zdołała ukraść skaner z opuszczonego statku, oraz niebieską i czerwoną kulę (jedna z kul była kartą przetargową dla zespołu Aqua). Maxie również zlecił kradzież łódź podwodnej Kaien1 (która nie posiadała odpowiedniego silnika).

Po zawarciu sojuszu między zespołem Aqua, której przywódca posiadał brakujący element, Maxie mógł dotrzeć do głębin, gdzie znajdował się Groudon i Kyogre.
Człowiek musiał stoczyć walkę z Rubym i Sapphire. Po zdobyciu przewagi posiadł władzę nad Groudonem (oraz chwilowo nad Kyogre). Gdy czerwona kula wniknęła w ciało mężczyzny, stracił kontrolę nad sobą.

Gdy Rayquaza pokonała Groudona i Kyogre, Maxie wpadł w szał i usiłował zlikwidować wszystkich, którzy stali mu na drodze. Człowiek przyczynił się do spalenia pokeballi Wallace’a (przez co jego przeciwnik stał się bezbronny) oraz spalił ciało Normana.

Gdy Maxie ostatecznie przegrał, jego ciało (po tym, jak czerwona kula wyrządziła wewnętrzne szkody) nie mogło normalnie funkcjonować. Mężczyzna oraz Archie spotkali Sird, która zaoferowała pomoc jednemu z mężczyzn.
Przywódcy zespołów musieli stanąć w walce o zbroje, która miała umożliwić normalne funkcjonowanie. Ostatecznie Maxie został zabity przez Archiego.

W serii ORAS pojawił się w retrospekcji, gdzie nie pozwolił Marge na ściganie Zinni, która okazała się szpiegiem Zespołu Magma. Człowiek wytłumaczył, że dziewczyna podała mu informacje na temat Groudona, jego lokalizacji oraz o kulach, które kontrolują starożytne pokemony. Mimo że nie znał intencji kobiety postanowił oprzeć się o te wskazówki.

Później Maxie został przywrócony do życia przez Giratinę, by pomógł w uratowaniu świata. Razem z Archim wyruszyli do regionu Kanto, by odebrać Billowi Czerwoną i Niebieską kulę. W pościg za złodziejami ruszyli Red i Blue. Dogonili ich dopiero w Hoenn. Tam przywołali do siebie Groudona i Kyogre, które dzięki uzyskaniu swoich starożytnych form wysłali wszystkich przeciwników mężczyzn pod wodę.

Później w wiosce Meteorytów Maxie, wraz z Archim, trenował Groudona, by mógł nauczyć się swojego sygnaturowego ataku. Zgodę na trening dostali od Starszej, która postanowiła połączyć siły ze wszystkimi, którym zależało na uratowaniu świata. Na trasie nr 120 jego Groudon oraz Rayquaza i Kyogre zmierzyli się z większym odłamkiem meteorytu. Niestety po rozkruszeniu przeszkody pokemony dostały odłamkami, przez co nie mogły uczestniczyć w dalszym ratowaniu świata.

Również czas Maxiego i Archiego w świecie żywych się skończył. Mężczyzna przed zniknięciem opowiedział Blaisemu co się działo po jego śmierci – jego świadomość znajdowała się w Odwróconym Świecie. Ich ciała były tylko tymczasowe. Poprosił swojego podwładnego by chronił planetę oraz oddał mu swój kluczowy kamień do mega Camerupta.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: ???
Gatunek: Houndoom (×5)
Typ: Ciemność/Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

3
Imię: ???
Gatunek: Camerupt
Typ: Ognisty/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

4
Imię: ???
Gatunek: Swellow
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

Pokemony, które posiadał:
5
Imię: ???
Gatunek: Groudon
Typ: Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

6
Imię: ???
Gatunek: Kyogre
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

Share
Translate »