Matt

Wstępne informacjeOpisPokemony

matt arc
Imię:
Ark/Matt (jap.ウシオ Ushio)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Pod przywódca Zespołu Aqua

matt arcMatt po raz pierwszy pojawił się w serii Ruby/Sapphire, gdzie miał porwać Pana Stone, by odebrać od niego silnik do łodzi podwodnej Kaien1. Po nieudanej próbie porwania Matt (oraz Amber i Shelly) zaatakował pana Stone odbierając mu cenny przedmiot.

Matt po raz kolejny pojawił się na górze Pyłu, gdzie porwał Flannery, by móc zwabić Sapphire, która była potencjalnym zagrożeniem dla Zespołu Aqua. Organizacja zwiodła profesora Cozmo, którego wykorzystali do uśpienia aktywnego wulkanu. Mężczyzna zamknął dziewczyny w kabinie napełnionej wodą. W ten sposób Matt chciał pozbyć się dziewczyn. Jednak Sapphire wykorzystała zęby Sharpedo (który należał do Matta) w celu przebicia pancernej szyby, po czym pokonała mężczyznę. Sam Matt został przyniesiony na noszach przez pozostałych członków zespołu Aqua.

Kiedy Matt uleczył się z ran postanowił przyłączyć się do sojuszu miedzy zespołem Magma i Aqua, by móc popłynąć do głębin morza. Jednak Archie zlekceważył prośbę Matta i zaatakował go swoim Walerinem (a mężczyznę zastąpił Amber).

Podczas batalii Groudona i Kyogre, Matt walczył przeciwko Winonie. Kiedy zespół zaczął się człowiek poprosił Shelly o pomoc w walce. Kobieta jednak odmówiła, mówiąc że każdy teraz powinien dbać o siebe. Dalsze losy mężczyzny nie są znane.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Sharpedo
Typ: Mroczny/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis: Sharpedo jest pierwszym Pokémonem pokazanym przez Mattiego, a użył go w walce przeciwko Panu Stone w mieście Rustboro, by zabezpieczyć rdzeń łodzi podwodnej. Na górze Pyłu użył tego Pokémona by zaatakować Sapphire i Flannery, próbując ich utopić w wagonie kolejki liniowej. Podczas tej walki, Sapphire udało się złamać kilka zębów, którymi przebiła kabinę, wypuszczając wodę i mogąc zaczerpnąć powietrza. Następnie użyła swojego Rono, by wyrzucić sharpedo i Matta z dala od kolejki. Później, podczas szaleństwa Groudona i Kyogre, Sharpedo walczył z Altarią Winony i przez atak prowokacji Winona nie była w stanie zapanować nad swoim Pokémonem.

3
Imię:
Gatunek: Azumarill
Typ: Wodny/Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Azumarill jest drugim Pokémonem Matta. Pierwszy raz pojawił się w walce przeciwko Sapphire na górze Pyłu w kabinie kolejki liniowej. Po pokonaniu Combuskena Sapphire, próbował utopić bohaterów, wypełniając kabinę wodą. Stworzył dla Matta bąbel, dzięki czemu on sam byłby zdolny oddychać pod wodą.

4
Imię: ???
Gatunek: Vibrava
Typ: Ziemny/Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Vibrava jest trzecim Pokémonem Matta, którego używał jako środku transportu. Później wykorzystał go w walce przeciwko Winonie – został pokonany.

Share

Translate »