Marvin

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Marvin(jap. マナブ Manabu)
Płeć: Mężczyzna

Opis: Marvin po raz pierwszy pojawił się w serii Pokemon Special Sw/Sh. Chłopak dopiero co przeprowadził się do regionu Galar. Badając okolice napotkał na gigantycznego Pangoro, przez którego, a raczej przez swoją nieuwagę spadł z urwiska. Został uratowany przez Sirfetch’da Sworda. Chwilę później stracił przytomność. Gdy się obudził spotkał Shield i profesor Magnolię. Tam dowiedział się o maksymalizacji pokemonów oraz o tym, że jego wybawca – Sword – jest mistrzem narzędzi pokemonów. Chwilę później został zaproszony na przetestowanie symulacji walki z ponadwymiarowymi pokemonami.

Chcąc pokazać Marvinowi czym są dynamaxy, Sword i Shield pokazali chłopcu symulację. Tam Sword pożyczył mu swojego Sirfetch’da. Podczas trudnej dla niego walki przyznał się, że wie o pokemonach dość sporo, ponieważ uczęszczał do szkoły trenerów. Jednak po przeprowadzce nie potrafił zaadaptować się do nowego miejsca, dlatego przestał uczęszczać do szkoły. Gdy jednak Marvin pokonał Pangoro za pomocą Sirfetch’da postanowił wyruszyć w podróż wraz z bohaterami, by dowiedzieć się czegoś więcej o zjawisku powiększania się pokemonów.
Był również świadkiem zdobycia uznania od Leona przez bohaterów, dzięki temu mogli przystąpić do Mistrzostw Pucharu.

Protagoniści nauczyli chłopca jak walczyć z powiększonymi pokemonami za pomocą symulacji z Pangoro. W drodze do Motostoke (w którym Sword i Shield mieli się zarejestrować jako uczestnicy) zostali zaatakowani przez Drednawy. Podczas nierównej bitwy okazało się, że bohaterowie są posiadaczami pokedexu. Pokemony zostały pokonane dzięki łzom Sobble’a, który niedługo potem stał się pierwszym pokemonem Marvina.
W dzikiej strefie początkujący trener był świadkiem napaści zespołu Yell na bohaterów. Celem nieprzyjaciela miało być zniechęcenie w przystąpieniu do zawodów ligi pokemon. Tak się jednak nie stało, a sami członkowie zostali wykorzystani do walki przeciwko gigantamaxowanemu Gurdurrowi.

Po przybyciu do hotelu w Motostoke bohaterowie poznali Sonię, która opowiedziała im genezę powstania posągu dzierżącego miecz i tarczę.

Na prośbę Sworda chłopak nie został w zajeździe, tylko wraz z rzemieślnikiem, Shield i Sonią ruszyli do miasta Turfield, by mógł zobaczyć walkę z pierwszym liderem. Na drodze jednak spotkali Hopa, Marnie i Bede – przyszłych rywali protagonistów. Marvin obserwował, jak wszyscy musieli połączyć siły, by zlikwidować wielki głaz, blokujący przejście do miasta. Gdy im to się udało, ruszyli prosto na stadion, by wpierw zobaczyć pierwszą walkę przeciwko Swordowi a Milo.

W SwSh07 siedział na trybunach podczas walki Sworda i Mila – pierwszego lidera. Po zwycięstwie chłopca spotkali się z Sonią, która opowiedziała im o muralu znajdującego się w mieście Turffield, który opowiadał o gigantamxowanych pokemonach.

W SwSh08 stoczył walkę ze Swordem używając Sobble. Dzięki sparingowi pokemon jego przeciwnika mógł ewoluować. Potem z trybun obserwował walkę jego towarzysza z Nessą – drugą liderką.

Pokemony, które posiada:

Imię: Namida
Gatunek: Sobble
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Sobble imieniem Namida-kun (jap. ナミダくん Namida-kun) to pierwszy pokemon Marvina. Profesor Magnolia podarowała chłopcu pokemona po tym, jak pokemon przywiązał się do niego podczas walki z Darednawem.
Został użyty do wali przeciwko Grookey’owi Sworda, dzięki temu roślinny pokemon mógł ewoluować.

 

Share

Translate »