Marnie

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Marnie (jap. マリィ Mary)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Spikemuth
Więzy rodzinne: Piers (brat)

Opis: Marnie po raz pierwszy została pokazana w serii SwSh jako plakat. W jej imieniu członkowie zespół Yell chcieli przeszkodzić Sword i Shield w wzięciu udziału w galarskiej lidze pokemon.

Osobiście zadebiutowała w rozdziale SwSh06, gdy w towarzystwie Bede i Hopa spotkali Sworda i Shield. Wspólnie musieli pokonać przeszkodę w postaci wielkiego głazu, który zablokował przejście do miasta Turrfield – miejsca, w którym mieli stoczyć walkę z liderem. Wspólnymi siłami przeszkoda została usunięta a trener, wraz z pozostałymi ruszyli na stadion.

W SwSh07 przyglądała się walce Sworda z pierwszym liderem – Milo. Dziewczyna wydawała się kibicować chłopcu. Później ona sama też wygrała odznakę.

W SwSh pokonała trzeciego lidera – Kabu.

Jakiś czas później pojawiła się w mieście Ballonlea Tam spotkała Sworda. Przyznała rywalowi, że musiała stoczyć trudną walę z Beą, której pokemony mają przewagę typu, mimo że chciała walki z Allisterem. Wraz z członkami zespołu Yell postanowiła odnaleźć chłopaka i go skarcić. Przy okazji napotkała na Shield. Wspólnie postanowiły więc ruszyć do kolejnego miasta w celu stoczenia liderskiej walki z Opal.

Po wygraniu z liderem Gordim Marnie zaproponowała Hopowi wspólną podróż do miasta Spikemouth. Po drodze stoczyli rozmowę na temat ciężaru bycia młodszym rodzeństwem sławnych osób.

W SwSh24 Marnie wraz z Hopem napotkała na Piersa, walczącego Sordwardem i Shielbertem – porywaczami pokemonów Shield. Po poddanej walce braci Marnie przyznała się, że Piers to jej brat a ona sama dowiedziała się, że prezes Rose mógł być zamieszane w sprawę z braćmi i zaistniało podejrzenie, że mężczyzna może chcieć zaszkodzić regionowi Galar. W tym celu zostali zwołani wszyscy liderzy tego regionu, by razem ruszyć do Hammerlocke aby osobiście dowiedzieć się od mężczyzny co planuje. Międzyczasie rozpoczął się najmroczniejszy dzień, w którym pojawił się Eternatus a pokemony w całym galarze zaczęły losowo gigantamaxować. Gdy wszyscy dostali się do siedziby Macro Cosmosu, dowiedzieli się, że Rose nie ma zamiaru zaszkodzić krainie a jej pomóc.
Po nieudanej walce Shelberta i Swordwarda w walce z Eternatusem, prezes postanowił sam zawalczyć z legendarnym smokiem, czego bohaterowie byli świadkami.

Po przegranej prezesa na miejscu pojawiły się legendarne pokemony – Zacian i Zamazenta.
Shield i Sonia zgodnie stwierdziły, by oddać zardzewiałą tarczę i zardzewiały miecz do Zaciana i Zamazenty. Sword jednak nie godził się na to tak bardo, że desperacko złapał się przedmiotów. Szaleństwo chłopaka zostało spowodowane zbyt długą stycznością z trucizną smoczego pokemona. W ten sposób został złapany przez Eternatusa. Sword zniknął w blasku światła wraz z legendarnymi pokemonami.

W SwSh30 Marvin pokazał nagranie na którym widać, że Sword został przeteleportowany przez Abrę. Marnie wraz z Shield, Bede, Hopem i Marvinem zostali wysłani przez Oleanę na Wyspę Zbroi i Koronę Tundry, by odnaleźć Sworda.

Podczas przedłużającej się podróży Hop, Marnie i Bede poznali Peonię. Dziewczyna wciągnęła wszystkich w sytuację rodzinną – uciekała przed swoim ojcem, Peonym, który nie dawał jej przestrzeni życiowej. Z początku bohaterowie pomogli dziewczynie, gdy jednak Bede zauważył, że Peony jest podobny do prezesa Rose, postanowił wydać dziewczynę jej ojcu.
Cała piątka ponownie spotkała się na stacji Koronnej Tundry. Tam Marnie zaproponowała walkę 1 na 1 z Peonym a ceną miała być wolność Peonii. Mimo trudności podczas bitwy Marnie wygrała dzięki ewolucji jej Morgrema w Grimmsnarla.
W SwSh Bede, Marnie i Hop dotarli do Wzgórza Dyna Drzewa. Tam spotkali Galarskiego Articuno, Zapdosa i Moltresa. Gdy wykryli w okolicy ślady zardzewiałych przedmiotów, postanowili się rozdzielić. Hop poszedł do Moltresa, Marnie Zapdosa z Bede Articuno.

Jednak Zapdos pociągnął za sobą Marnie, która została dopiero uratowana przez Carę Liss na trasie nr 6. W ramach wdzięczności dziewczyna zebrała kilka skamielin dla naukowczyni, które ta wskrzesiła. Gdy dowiedziała się, że Najmroczniejszy Dzień powrócił wróciła do Hammerlocke.
W rozdziale zamykającym serię Sword/Shield była świadkiem pokonania Eternatusa przez Zaciana i Zamazentę. Parę miesięcy później Wyzwanie Liderskie zostało wznowione. Marnie dostała się do półfinałów w Pucharze Mistrzostw. Tam walkę stoczyła walkę z Hopem. Piers powiedział dziewczynie, że jeżeli przegra ligę, przejmie obowiązki lidera Spikemuth.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Morpeko
Typ: Elektryczny/Mroczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Morpeko zadebiutował w rozdziale SwSh06. Został użyty z innymi pokemonami do zniszczenia głazu, zawadzającego wejście do tunelu.

W SwSh10 pomógł w pokonaniu lidera Kabu.

Imię:
Gatunek: Grimmsnarl
Typ: Mroczny/Wróżka
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Morgrem zadebiutował w rozdziale SwSh28, został wystawiony do walki przeciwko Eternatusowi. W SwSh31 został wystawiony do walki przeciwko Copperajahowi Peonego. Pokemon mógł wygrać walkę, gdy ewoluował w Grimsnarla.
W rozdziale kończącym serię Sw/Sh Grimmsnarl został wystawiony przeciwko Dubwoolowi Hopa podczas półfinałów o Puchar Mistrzostw.

Imię:
Gatunek: Scrafty
Typ: Mroczny/Walczący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Scrafty został wystawiony w walce liderskiej przeciwko Coalassalowi Gordiego.

[/su_tabs]
Share

Translate »