Mack

Wstępne informacjeOpisPokemony

mackImię: Mack/Blaise (jap. ホカゲ Hokage)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: (Były) Admin zespołu Magma

mackMack był jednym z pod przywódców zespołu Magma. Specjalnością mężczyzny jest tworzenie iluzji, spowodowana jest wysoką temperaturą. Człowiek nie jest silnym wojownikiem, jednak potrafi rozgrywać walki pod względem psychicznym (wysokie temperatury wykańczają psychikę przeciwnika).

Mężczyzna po raz pierwszy pojawił się w serii Ruby/Sapphire, gdzie zrobili nalot na miasto Slateport. Tam porwali Kapitana Sterna oraz Tuge, by móc wymusić od mężczyzn informacje na temat łodzi podwodnej Kaien1. Gdy człowiek spotkał się z oporem mężczyzn, poparzył stopę Tudze, w efekcie Kapitan Stern wyjawił jakiego elementu brakuje łodzi podwodnej, by była w pełni kompletna.
Mack, gdy ukradł Kaien1, musiał zmierzyć się z Rubym, który jako pierwszy zdołał pokonać iluzję Macka (potem uciekł).

Iluzje Macka całkowicie unieszkodliwiły Tate i Lizę, z którymi zmierzył się na górze Stosu (tam znajdowały się niebieska i czerwona kula).

Po tym, jak Archie zostawił Amber i Tabithe na pewną śmierć w podwodnej łodzi. Mack odnalazł obydwóch dryfujących na szczątkach statku. Chłopak zabrał ze sobą wspólnika, oraz skrytykował jego miękkie serce, że pomógł człowiekowi z przeciwnej organizacji.
Podczas szaleństwa Groudona i Kyogre, przeciwnikiem Macka okazał się Brawly. Mężczyzna został pokonany przez lidera po tym, gdy jego przeciwnik zmienił taktykę walki, którą stosował jego najlepszy przyjaciel – Bruno. Mimo że został pokonany miał satysfakcje z tego, że powstrzymał swojego przeciwnika na tyle długo, by Groudon mógł dalej przejść.

W serii ORAS Mack pojawił się w opuszczonej kryjówce Zespołu Aqua. Tam stoczył małą potyczkę z Amber, mimo że nie miał wrogich zamiarów. Wykorzystał iluzje Magmy, by pokazać człowiekowi czego najbardziej pragnie – czyli odtworzenia Zespołu Aqua. Mack zaproponował mężczyźnie współpracę w celu zapanowania nad pierwotnymi formami Groudona i Kyogre.

W serii ORAS Mack spotkał się z Amberem w dawnej kryjówce zespołu Aqua. Mężczyzna zwabił byłego członka ZA swoimi iluzjami na temat jego kamratów. Po krótkiej walce Mack przyznał, że nie ma złych zamiarów a chciał połączyć siły w poszukiwaniu Niebieskiej i Czerwonej kuli, które mogą kontrolować Groudonem i Kyogrem. Mężczyzna przypomniał sobie, jak odłamki kul zostały zabrane przez Giovanniego, był jednak pewny, że szef zespołu Rocket nie ma już tych przedmiotów ponieważ jego radar wskazał na to, że przedmioty zmierzają do regionu Hoenn.

W celu zdobycia Groudona i Kyogre, Mack wraz z Amberem wyruszył na poszukiwanie Hoopy – pokemona, który jest w stanie przenosić przez swoje obręcze przedmioty, ludzi i pokemony. Gdy odnaleźli stworka okazało się, że jest w towarzystwie protagonistów. Atakując z dużej odległości sprowokowali stworka do przyzwania legendarnych pokemonów. Te ruszyły w kierunku Maxiego i Archiego, którzy byli posiadaczami czerwonej i niebieskiej kuli. Było to nie lada zaskoczenie dla Macka, że jego szef wciąż żyje. Jednak był podejrzliwy względem człowieka, ponieważ nie przypominał pierwotnego Maxiego, dlatego nie wyjawił mu informacji w jaki sposób przyzwali legendarne pokemony.

Po obudzeniu starożytnej mocy Groudona i Kyogre, Maxie i Archie posłali Macka i resztę pod wodę.

Później mężczyzna, w towarzystwie Amber, Reda i Blue obudził się na statku Zespołu Rocket. Tam dowiedział się, że został uratowany przez Giovanniego, któremu również zależało na ocaleniu planety przed meteorytem. Później człowiek pokazał na ekranie walkę Groudona, Kyogre i Rayquazy z większą częścią meteorytu. Po zniszczeniu odłamki trafiły w legendarne pokemony, które ostatecznie nie mogły już więcej ruszyć do walki. Podobnie było z Maxim i Archim, których ciała były dane tylko na chwilę. Mack i Amber szybko ruszyli w stronę swoich szefów. Tam dowiedzieli się co działo się z ich szefami po śmierci i dlaczego wrócili do świata żywych. Na koniec Maxie poprosił Macka by ochronił planetę, po czym dostał kluczowy kamień.
Później Mack wraz z innymi pojawił się w mieście Sootopolis, w którym uczestniczył w planie spowolnienia meteoroidu za pomocą ataków swoich pokemonów.

Ostatecznie świat został uratowany.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Slugma (dwie)
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Blaise posiada dwie Magmy. Pokémony te potrafią tworzyć iluzję poprzez temperaturę wywołaną swoimi płomieniami. Zostały użyte do torturowania kapitana Sterna i Pana Docka, którzy posiadali ważne informacje dotyczące łodzi podwodnej Kaien1. Później Slugmy zostały zaciągnięte przez Rubyego do łodzi. Tam Blaise użył na nim płomiennych iluzji. Atak miał jednak odwrotny efekt – dał chłopakowi determinację.

Później iluzje Slugm zostały użyte na Tate i Lizie, którzy nie zauważyli, że walczą sami ze sobą. Z kolei Blaise mógł dobyć niebieskiego i czerwonego kryształu (którego dzieci strzegły).

W muzeum Lilycove Slugmy walczyły przeciwko Machoke’owi Brawly’ego. Obydwoje nie potrafili poradzić sobie z iluzją wychodzących postaci z obrazów.

3
Imię: –
Gatunek: Swellow
Typ: Normalny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Swellow używany był przez Blaisego głównie do transportu drogą powietrzną. Pokémon zabrał swojego trenera do miasta Slateport. Tam pomagał trzymać kapitana Sterna i pana Docka jako zakładników.

4
Imię:
Gatunek: Armaldo
Typ: Ziemny/Owadzi
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Armaldo używany był do transportu drogą wodną. Użyty został do uratowania Tabithy z tonącej łodzi podwodnej.


Imię:
Gatunek: Camerupt
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Camerupt pierwotnie należał do Maxiego. Po jego zniknięciu Pokémon został podarowany Blaisemu wraz z kluczowym i mega kamieniem.

Share

Translate »