Mable

Wstępne informacjeOpisPokemony

Mable2Imię: Mable (jap. モミジ Momiji)
Klasa Trenerska: Członek Zespołu Rocket
Płeć: Kobieta
Ranga: Naukowiec

Mable2Mable pojawiła się wraz z innymi członkami zespołu Flare w miasteczku Vaniville. Jej i Alianie przydzielono misję zabrania mega bransolety X’a. Spaliły dom trenera z pomocą Houndooma i Pyroara, po czym uwięziły trenera bez możliwości ucieczki. Y przybyła, żeby ocalić swojego przyjaciela, ale Houndoom Mable z łatwością ją pokonał. Trenerkę uratowała Kanga należąca do X’a, lecz została mocno zraniona przez Pyorara Aliany. Młoda Kanga wtedy mega ewoluowała i bez większych problemów pokonała pokemony zespołu Flare. Mable i Aliana musiały wykonać odwrót.

W mieście Aquacorde, Mable i Aliana zaatakowały grupę X’a. Kiedy trenera nie było w pomieszczeniu, zaatakowały Kangę i zabrały jej dziecko. Wtedy pojawiła się Y i poinformowała X’a o wszystkim. X próbował użyć mega ewolucji, ale mnie zadziałała ona z powodu braku małej Kangi. Wtedy X użył Chespina i odebrał dziecko swojego Kangashkana Mable i Alianie.

Później Mable, wraz z Alianą wróciły do kryjówki Zespołu Flare. Tam dowiedziały się od Xerosica, że przez to, iż zbyt wiele razy zawiodły, misja została przekazana drużynie A. Mable nie mogła się z tym pogodzić, jednak rozkaz był wydany odgórnie przez ich szefa.
Później dziewczyny obserwowały na monitoringu próbę wtargnięcia X’a i Emmy. Po chwili zauważyły, że Celiosa dziwnie się zachowuje. Bryony wytłumaczyła, że dziewczyna przeciążyła się umysłowo poprzez nadmierne wykorzystywanie mocy Aegislasha, więc postanowiła doprowadzić ją do utraty przytomności.
Po dezaktywowaniu ostatecznej broni Mable, wraz z Alianą przybyły z odsieczą Bryony, by pomóc jej w walce z Y.
Podczas walki Xerosica z X’em przy Wiosce Pokemonów, dziewczyny obserwowały wszystko za pomocą tabletu. Gdy uświadomiły sobie, że mężczyzna sobie nie radzi, postanowiły mu pomóc.
Mable zmierzyła się z Tierno. Mimo że kobieta okazała się silnym przeciwnikiem, to po ewolucji Corphisha w Crawdaunta (który należał do Tierno) ona i jej Houndoom zostali pokonani.

Pokemony, które posiada:
Mable

Imię:
Gatunek: Houndoom
Typ: Ognisty/Mroczny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Houndoom został użyty przeciwko X’owi, by ukraść mu Mega Pierścień. Został jednak pokonany przez Mega Kangaskhana. W mieście Aquacorde zmierzył się z Froakiem Y. W drodze do Wioski Pokémon walczył z Corphishem Tierno. Został pokonany, gdy przeciwnik ewoluował w Crawdaunta.

Share

Translate »