Lysandre

Wstępne informacjeOpisPokemony

Lysandre
Imię
: Lysandre (jap. フラダリ Fleur-de-lis)
Klasa Trenerska: Szef Zespołu Flare
Płeć: Mężczyzna

Lysandre zadebiutował w serii XY. Pojawił się w laboratorium profesora Sycamore. Tam jego przyjaciel pokazał mu nagrania z bitwy między Xerneasem a Yveltalem, która miała miejsce w mieście Vaniville. Lysandre zauważył, że Xerneas podczas ataków dawał życie, a Yveltal je odbierał.

Po spotkaniu z profesorem Sycamore w Lumiose, Trevor został wysłany do Kawiarni Lysandre, by tam chłopak mógł naprawić holo caster. Gdy chłopak ofsobiście spotkał mężczyznę, który widoczny był na jednym ze zdjęć z katastrofy, uświadomił sobie, że Lysandre mógł mieć coś wspólnego ze zniszczeniem jego miasta. Człowiek zauważył podejrzliwość chłopaka i wysłał swoje pokemony, by pogrozić chłopcu. Został jednak zatrzymany przez przybycie Dianthii, która użyła swojego Mega Gardevoira. Człowiek postanowił ruszyć do bazy, gdy dostał telefon od Xerosica, który przyznał, że zna lokalizację drzewa Xerneasa. Przed odejściem oddał naprawiony Holo Caster i pożegnał się z Dianthą.

Podczas powrotu człowiek zauważył, że Gyarados, na którym leciał, czuł podekscytowanie, ponieważ po raz pierwszy w życiu ujrzał megawyewoluowanego pokemona. Lysandre obiecał podopiecznemu, że niebawem również dostanie swój mega kamień.

W bazie Zespołu Flare, po pomyślnym przetransportowaniu drzewa Xerneasa, Xerosic przedstawił Lysandre’owi ostateczną broń (która tak naprawdę została zbudowana przez Clemonta).

Człowiek również dostał od Malvy Mega Kamień wkomponowany w pierścionek. Przedmiot tak naprawdę został skradziony od Korriny przez Celosię. Później mężczyzna nakazał załadowanie ostatecznej broni, która miała zniszczyć życie na ziemi. Proces miał zostać przerwany przez X’a, który włamał się do bazy. Chłopak jednak przegrał z mężczyzną, który mógł megaewoluować swojego Gyaradosa.

Porażkę chłopaka odkryli przyjaciele, którzy dopiero później dotarli do bazy. Widząc Lysandre’a, Trevor wpadł w szał i w napływie impulsu postanowił osobiście wyjąć klucz, który umożliwiał uruchomienie ostatecznej broni. Mimo strachu i przytłaczającej aury Lysandre’a, chłopakowi udało się zaatakować mężczyznę (jego Flabebe użył słonecznego promienia) on sam wyjął klucz.
To jednak nie wystarczyło procesu wystrzelenia broni, jednak nie miała na tyle mocy rażenia, by móc skrzywdzić żywe istoty w Kalos. Bohaterzy zaś uciekli z bazy na plecach Xerneasa.

Za wystrzelenie ostatecznej broni i szkody przez nią spowodowane w mediach obwiniono liderów sal, sam zespół Flare ukrył się we Wiosce Pokemonów. Tam Lysandre przeprowadzał trening ze swoimi pokemonami. Wtedy Xerosic odkrył, że jest inna droga zasilenia ostatecznej broni niż życiodajna energia Xerneasa. Było to życie samych pokemonów. Działania zespołu Flare wzbudziły gniew Mewtwo, z którym Lysandre miał okazję zawalczyć. Pokemon, będąc w szale nie rozpoznał Greena i Blaine’a, którzy przybyli na miejsce niedługo po rozpoczęciu ich walki. Lysandre wykorzystał to i obrócił ataku Mewtwo na bohaterów. Dopiero Mega ewolucja spowodowana przez Blaine’a, uspokoiła genetycznego pokemona.

Lysandre jednak nie dał za wygraną i za pomocą specjalnego urządzenia przyzwała Essentię i jej Zygarde, by rozpoczęli atak. Człowiek wykorzystywał dziewczynę niczym marionetkę, która nie mogła samodzielnie się ruszać ani mówić. X, który przybył na miejsce po walce z Xerosicem, postanowił powstrzymać Lysandre’a poprzez zniszczenie kombinezonu Essentii (w środku znajdowała się Emma) a Cassius zniszczył kontroler. Kiedy udało mu się to, Lysandre przejął pokeball-jack, by uzyskać pełną kontrolę nad Zygardem. Pokemon zaatakował bohaterów gniewem ziemi powodując, że Green, Blaine, Emma i Cassius stracili przytomność.

X wykorzystał nieuwagę Lysandre i posłał Solsola, by ten ugryzł dłoń Lysandre’a. Pokemonowi udało się to a przy okazji zdjął mega pierścień mężczyzny. Człowiek został tym wyprowadzony z równowagi, a jego Gyarados zaatakował hydro pompą w Y. Mimo swojej straty człowiek postanowił puścić przekaz dla całego Kalos o tym, że odpali ostateczną broń. Mieszkańcy jednak nie przejęli się wiadomością pokazaną we wszystkich odbiornikach. Twierdzili, że mężczyzna zafundował im reklamę jakiegoś nowego dodatku do Holo Castera, którego był dystrybutorem. Lysandre jednak ostatecznie został pokonany przez X’a, który megaewoluwał jednocześnie piątkę pokemonów ze swojej drużyny. Gdy Xerneas i Yveltal wrócili do swoich pierwotnych form (kokonu i drzewa) Zygarde nie miał swojej roli, dlatego mógł odejść (rozpadając się na tysiąc zielonych części). Z kolei Lysandre po zniknięciu jego ostatniej deski ratunku spadł, przy upadku poważnie się raniąc. Malva, widząc upadek, chciała pomóc mężczyźnie, jednak ostatecznie sama spadła na człowieka. Lysandre, przed utratą przytomności, zapytał Malvę, dlaczego ostateczna broń nie została uruchomiona.

Dalsze losy człowieka nie są znane.

Lysandre został wspomniany w serii Pokemon Special Sun/Moon podczas rozmowy między Dexio a Samsonem Oakiem o możliwościach komórek Zygarde.

Pokemony, które posiada:
200px-Lysandre_Gyarados_Adventures

Imię:
Gatunek: Gyarados
Typ: Wodny/Latający
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Opis: Po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie swojego trenera w mieście Lumiose, gdy ten oglądał nagranie z walki Xerneasa i Yveltala. W Lysandre Café, Gyarados został wystawiony na Trevora, jednak został powstrzymany przez megaewolucję Gardevoira. Później Lysandre powiedział, że Gyarados również zasługuje na Mega Kamień. Gdy X wkradł się do bazy Zespołu Flate, Lysandre użył na Gyaradosie kluczowego kamienia Korriny. Pokemon pokonał X’a. Gdy Lysandrowi został odebrany Kluczowy Kamień, pokemon stracił możliwość MegaEwolucji.

200px-Lysandre_Mienfoo_Adventures

Imię:
Gatunek: Mienfoo
Typ: Walczący
Poziom: 45
Płeć: Samiec

Opis: W Lysandre Café, Mienfoo został wystawiony na Trevora, jednak został powstrzymany przez megaewolucję Gardevoira. Później został użyty do powstrzymania X’a, który wtargnął do kryjówki Zespołu Flare. W Wiosce Pokemon walczył z Mewtwo, jednak został znokautowany przez atak Zygarde.

200px-Lysandre_Pyroar_Adventures

Imię:
Gatunek: Pyroar
Typ: Normalny/Ognisty
Poziom: 51
Płeć: Samiec

Opis: W Lysandre Café, Pyroar został wystawiony na Trevora, jednak został powstrzymany przez megaewolucję Gardevoira.

Share

Translate »