Łowca Ptaków

Wstępne informacjeOpisPokemony

Klasa trenerska: Łowca Ptaków (Jap. とりつかい Bird Tamer)

Łowca Ptaków pochodzi z Johto. Dokładne miejsce zamieszkania nie jest nam znane. Wygląda na mężczyznę w średnim wieku.
Jest dosyć niski (co zapewne rzuca się na pierwszy rzut oka). Jego głowa jest niemal łysa; jest na niej jedynie irokez. Na twarzy ma także zarost. Nosi ogrodniczki, oraz torbę na prawym ramieniu. Za to na lewej ręce ma bransoletę, na której siedzi jego Hoothoot.
Po raz pierwszy pojawił się w serii GSC. Można zauważyć u niego chęć prostego zarobku (prowadzenie nieuczciwej gry, gdzie jego Pokemon decydował o czasie wyzwania) lub kłusownictwo. Dodatkowo widać u niego czasowy brak zdrowego rozsądku, ale nadmiar chciwości; zaatakował legendarne Pokemony, by zarobić.
Jego pierwszy występ jest w rozdziale „Hoothoot”, gdzie prowadził jedną z gier. Jego gra polegała na łapaniu Wooperów, jednak nikt w niej nie wygrał. Nikt, póki Gold nie oszukał oszusta. Gra polegała na tym, by złapać parę Wooperów w czasie określonym przez Hoothoota organizatora. Młody trener zalecił Ataro użyć Swaggera na ptaku organizatora, by pomylił się w liczeniu, a w tym czasie złapał wodne Pokemony. Gdy oszustwo wyszło na jaw, mieszkańcy są wkurzeni na Bird Keepera, a ten rzuca się do ucieczki.
Kolejny raz pojawił się, gdy spotyka Falknera. Nie wiedząc, że Falkner jest policjantem przewalał się ostatnimi zdobyczami. Lider sali, zainteresowany tym przypadkiem, zebrał informacje na jego temat podczas rozmowy. W tym samym czasie pojawiły się dwie legendy – Entei oraz Raikou. Łowca Ptaków myśląc o tym, ile zarobiłby na legendarnych Pokemonach prówobwał je schwytać. Falkner jednak uratował go przed legendami. Gdy legendy odeszły, Falkner aresztował Łowcę.

Podczas szaleństwa Ho-oha i Lugii człowiek, zaa krat, zaoferował swojego Hoot-hoota w celu wysłania go przez nowo naprawiony System Przekazu Pokemonów w stronę legendarnych tytanów, by móc przyczynić się do ich uspokojenia.

W serii Platinum pojawiła się inna osoba z tej samej klasy trenerskiej (Łowca Ptaków). Kobieta pokazała się w kolejce, kiedy Palmer ogłosił otwarcie bram oraz w tle, gdy Looker użył swojego jetpacka.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Hoothoot
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hoothoot to pokemon, którego łowca ptaków wykorzystuje do oszukiwania ludzi, podając błędny czas podczas zabawy łapania Wooperów. Jego oszustwo wyszło na jaw, gdy Aipom Golda użył na pokemonie „zamieszania”. Pokemon pojawił się też w rozdziale „Kontra Raikou i Entei cz. I”.


Imię:
Gatunek: Wooper (wiele)
Typ:Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Łowca ptaków wykorzystywał je do swoich szemranych interesów. Używał je do zabawy wyłapania wszystkich Wooperów w minutę (która z premedytacją była skracana przez Hoothoota). Nie wiadomo co się z nimi stało.

Pokemony, które posiadają inni Łowcy Ptaków:

Imię:
Gatunek: Swablu
Typ: Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Swablu był pokazany w obecności swojego trenera w Strefie Walk.


Imię:
Gatunek: Pidgey
Typ: Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pidgey pojawił się w towarzystwie swojego trenera w Strefie Walk.

Share

Translate »