Lorelei

Wstępne informacjeOpisPokemony

2Imię: Lorelei (Jap. Kanna カンナ )
Płeć: Kobieta
Urodziny: 15 marzec
Lat: 20
Miasto rodzinne: Czwarta wyspa archipelagu wysp Sevii
Grupa krwi: A
Klasa trenera: Członek Elitarnej czwórki
Specjalizacja w typie: Lód

1 Lorelei była z początku czarnym charakterem. Dziewczyna zadebiutowała w serii Yellow, tam przynależała do Elitarnej Czwórki. Pragnęła przejąć władzę nad światem i „oczyścić” go z ludzkości. Charakterystyczne dla Lorelei jest to, że potrafi w walce używać swoich kosmetyków (lusterko do komunikowania się z Agathą czy szminka, dzięki której zaznaczała które obszary na lalce voodoo, które miały być zamrożone).
Do Elitarnej Czwórki dołączyła po tym jak spotkała Agathę, która uzdrowiła jej Seela.
Okazało się, że obydwie dziewczyny nienawidzą ludzkości, która nie dba o zdrowie i życie pokemonów.

Lorelei, za pomocą laleczki voodoo, zaatakowała R eda, Sabrinę. Skutki tego ataku są długotrwałe, mogą powodować niedowład mięśni i ścięgien, które zostały wcześniej zamrożone.
Kobieta była pierwszą z Elitarnej Czwórki, która spotkała i zaatakowała Yellow. Pragnęła ona pokonać Pika, ponieważ lubi niszczyć przeciwnika w całości (Pika udało się uciec z pola walki). 2
Podczas pościgu za Yellow pokazała swój wielki talent w walce. Dziewczyna walczyła Dewgongiem i Cloysterem, które atakowały połączonym ”Lodowym pociskiem szpilek”.
Mimo swojej siły nie poradziła sobie z Yellow i jej słabą Rattatą.
Później jej Shelldery zaatakowały całe miasto Celadon, które miały za zadanie odnaleźć odznakę Kaskady. Na wyspie Cerise sama Lorelei walczyła z Sabriną i Blue, gdzie użyła słynnego triku z laleczką voodoo i szminką. Przez spryt Blue i jej pokemonów (Ditto, który przemienił się w rękę Blue i Clefable, który ukradł figurki voodoo) Lorelei przegrała.
Po porażce kobieta zniknęła na parę lat.

Lorelei pojawia się po 4 latach od klęski Elitarnej Czwórki. Stanęła po stronie głównych bohaterów. Kobieta ciągle żywi urazę do ludzi, którzy krzywdzą pokemony Największą urazę ma do Zespołu Rocket, który zaatakował jej rodzinne miasto – Archipelag wysp Sevii. Trenerka pragnęła uchronić swój dom i pokemony żyjące w jaskini Lodu, dlatego połączyła siły z Greenem i Redem. Ostatecznie przegrała z Sird i jej Starmie.
Gdy protagoniści pokonali Zespół Rocket Lorelei stworzyła lodową laleczkę przypominającą Sird i tuż przed ucieczką wroga zdążyła zamrozić jej nadgarstki. Objawy poranionych stanów dawały się we znaki jeszcze w serii Diamond/Pearl.

W serii Emerald pojawiła się na łodzi, która zmierzała w stronę Strefy Walk.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »