Looker

Wstępne informacjeOpisPokemony

lookerImię: Looker (jap. ハンサム Handsome )
Płeć: Mężczyzna
Zawód: Detektyw

Looker po raz pierwszy zadebiutował w serii DP. Przesłuchiwał on naukowców z Zespołu Galactic, którzy działali w okolicach jeziora Valor. Z przesłuchania jednak nic nie wniknęło, ponieważ naukowcy nie znali konkretów na temat organizacji.

W serii Platinum został zatrudniony przez protagonistkę. Miał on pomóc panience Berlitz w poszukiwaniu jej zaginionych ochroniarzy – Paki i Ujiego.

Mężczyzna pomagał dziewczynie w zdobywaniu wydruków przy walce z Mózgami Strefy Walk. Podczas gdy dziewczyna toczyła bitwę w Arkadzie Walk, Looker ruszył do góry Stark, by u boku Bucka zmierzyć się z Zespołem Galactic. Gdy mężczyzna dotarł do góry okazało się, że Charon przechwycił Heatrana i używał pokemona przeciwko Buckowi. W tym celu mężczyzna wysłał pożyczone od Platinum pokemony, by poinformowały ją o zdarzeniu. Ostatecznie mężczyzna przegrał z antagonistą i został przyprowadzony przez Rapidasha Platinum.

Looker odzyskał siły w szpitalu po tym, jak protagoniści pokonali Charona. Pojawił się wtedy, by móc aresztować człowieka. Gdy Charon chciał ruszyć w dalszą podróż, by móc ścigać dalszych członków organizacji Galactic, zadzwonił do niego szef, który odwołał jego misje na rzecz ruszenia do regionu Unova. Przed odejściem człowiek podarował Diamondowi jajo pokemona, które otrzymał od Rangersów z regionu Fiore.

W serii BW Looker wziął udział w Lidze Unova. Wystąpił on w dość lichym przebraniu, pod nazwą Lou Karr. Człowiek dostał się do pierwszej ósemki. Jego przeciwnikiem był Black. Człowiek miał chwilową przewagę, ponieważ Black nie wiedział jakiego typu jest Croagunk – pokemon, który nie występował w regionie Unova. Człowiek jednak przegrał a po porażce ukrył się, by móc dalej obserwować uczestników. Gdy jeden z zawodników – Gray, ujawnił się jako Zinzolin – mnich zespołu Plasma, Looker natychmiast korzystał z okazji by złapać mężczyznę, jednak nie powiodło mu się to.

W końcowych rozdziałach mężczyzna próbował pomóc Blackowi, który walczył z N’em.

W serii BW2 Looker ostatnie dwa lata spędził na poszukiwaniu członków Zespołu Plasma a w szczególności siedmiu Mnichów. Do jego zdania przydzielono mu Lacka, który swoją misję realizował w Szkole Trenerów miasta Aspertia. Jednak okazało się, że to nie Lack jest mu przydzielony na asystenta a on sam. Chłopak udowodnił mu to, gdy pokonał wrogiego Scolipede pokazując różnice w jego umiejętności.

Później Blacke zaprowadził Lookera do jego prywatnego zaopatrzeniowca – Magika. Chłopak chciał przetestować umiejętności Lookera i jego Croagunka. Jednak obydwoje nie zdali drugiego testu. Dostali przez to pouczenie, by nauczyli radzić sobie w walce, przy niesprzyjających warunkach. Trening przerwał im wybuch wydobywający się z góry budynku. Na górze okazało się, że zaatakował Genesect – pokemon stworzony przez zespół Plasma.
Pokemon był kontrolowany przez Colressa, który pojawił się po raz pierwszy na lidze pokemon pod przebraniem Hoodmana.
Po pokonaniu naukowca Lack-two zlecił Lookerowi by napisał raport o tym, czego dowiedzieli się na temat dalszych działań organizacji.
Przez kolejne rozdziały Looker pomagał Lackowi ukrycia. Z pomocą chłopaka udało mu się aresztować Giallo – jednego z siedmiu mędrców. Później jego misja tyczyła się zbadania ścieków miasta Castelia, w których rzekomo miał się ukrywać Bronius i Ryoku. Niedługo po tym na miejscu pojawili się protagoniści, którzy przez przypadek się rozdzielili. Looker napotkał na Hugha, jednak nie chcąc ujawniać się chłopakowi, posłał swojego Croagunka i porozumiewając się przez ukryty mikrofon, próbował wyciągnąć informacje od trenera co dokładnie wie na temat organizacji. Trener jednak nie zaufał „mówiącemu Croagunkowi” i uciekł. Tymczasem mnichów pojmał Lack, który powierzył dalszą procedurę aresztowania Lookerowi, ponieważ on sam musiał ruszyć w pościg za Colressem.

Następnego dnia, gdy Looker nie mógł skontaktować się ze swoim przełożonym, postanowił odwiedzić Magika. Ku jego zaskoczeniu człowiek przyznał, że Lack został zwolniony z Międzynarodowej Policji po tym jak odkryto, że chłopak nielegalnie podawał informacje Magikowi oraz bez pozwolenia wziął Genesecta. Człowiek przed odejściem (na stałe) ze swojej kryjówki podzielił się z Lookerem informacjami o tym, gdzie kontakt z Blakiem się urwał.

W rozdziale 545 Looker badał sprawę znokautowanych pokemonów Lacka, które znajdowały się na Budowie Hali Międzynarodowych Zawodów Pokemon. Tam omal nie wpadł pod koła samolotu Skyli. Niedługo po tym spotkał się z Elesą i Leo, od których dowiedział się o sytuacji zamrożenia Unovy.

Lecąc samolotem, Looker zauważył Lacka-two, który ścigał na swoim Genesekcie Colressa. Za pomocą mini odrzutowca dogonił chłopca i podarował mu jego uzdrowione pokemony. Po krótkiej rozmowie został zaatakowany przez Colressa. Na szczęście miał przy sobie spadochron, więc bezpiecznie wylądował w Wielkiej Przepaści.

Looker ponownie pojawił się w rozdziale 548 wraz z Alderem. Wspólnie pokonali prawie wszystkie pokemony Ghetsisa. Gdy mężczyzna chciał aresztować mnicha złej organizacji fregata, w której się znajdowali, ekslodowała. Wtedy na miejsce przyleciał Black i White na Reshiramie, by w porę ewakuować znajdujących się na statku bohaterów.
Po zażegnaniu kryzysu Looker nieformalnie złożył Lackowi raport o tym, że udało się przeeskortować zamrożonego Colressa do więzienia i o pojmaniu Ghetsisa przez międzynarodową policję.

W epilogu pogratulował Lackowi przywrócenia do międzynarodowej Policji.

W serii Sun/Moon Looker towarzyszył Anabel. Obydwoje zostali zaangażowani w sprawę pojawiających się Ultra Bestii. Krótko po przybyciu obydwoje poznali Suna i Moon, którym zaproponowano współpracę. Później kobieta posłała Lookera by sprawdził sytuacje na innych wyspach podczas ataku Ultra Bestii.
W trakcie zmagań z pracownikami Fundacji, Looker potwierdził masowy napływ Ultra Bestii.

W rozdziale SM35, wraz z Anabel zmierzał za pomocą balonu na górę Lanakila, by dołączyć do walki przeciwko Necrozmie. Mężczyzna był jednak zaniepokojony złym stanem swojej partnerki. Kobieta jednak trzymała się swojego, by dołączyć do bohaterów w potyczce.

Po krótszym czasie był świadkiem rozmowy Anabel z zespołem Ultra Zwiadowców po złapaniu Necrozmy. Ku zdziwieniu mężczyzny kobieta postanowiła ukryć fakt przed Międzynarodową Policją o schwytaniu Necrozmy, składając fałszywy raport. Postanowił to zaakceptować i nie wydał swojej partnerki.

 

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Croagunk
Typ: Trujący/Walczący
Płeć: ???

Opis: Croagunk to jedyny znany Pokémon Lookera. Asystował przy aresztowaniu naukowców w serii DP. Później pomagał aresztować Charona w serii Platinum. Podczas Zawodów Ligi Pokémon w Unovie został wystawiony do walki przeciwko Gravantuli Blacka. Mimo że chłopak miał trudności z rozpoznaniem jakiego typu był Croagunk (nie należał do Pokémonów Unovy), Pokémon przegrał. W serii Black2/White2 towarzyszył mężczyźnie w powrocie do Unovy. Jego siła i możliwości zostały zmierzone w specjalnym laboratorium Magika. Wtedy Lack, przełożony Lookera, stwierdził, że Pokémon powinien więcej trenować. W ściekach miasta Castelia został użyty do porozumienia się z Hughiem (do czapki Pokémona został przyczepiony mikrofon). Chłopak jednak uwierzył, że przemawia do niego sam Pokémon, więc postanowił przed nim uciec.

Później pojawił się podczas aresztowania Ghetsisa a tym samym zażegnania kryzysu w Unovie.

Share

Translate »