Lillie

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Lillie (jap. リーリエ Lilie)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Raj Aether
Więzy rodzinne: Gladion (brat), Lusamine (matka)

Lillie zadebiutowała w serii Sun/Moon. Przez przypadek zapisała się na zawody Walki Pełnej Mocy. Przed turniejem siedziała w wyznaczonym dla niej namiocie. Gdy Moon i Olivia przyszły się z nią spotkać, w celu wylosowania numerka w walce, z torby przerażonej dziewczyny wyleciał Nebby.

Cała trójka pobiegła za pokemonem do Mahalo Trial, gdzie Nebby został zaatakowany przez dzikie Spearowy.
Lillie była zbyt przerażona, by móc ruszyć na ratunek Nebby’emu, dlatego wyręczyła ją w tym Moon. Po tym, jak uratowała pokemona maluch użył wielkiej eksplozji, niszcząc przy tym most, na którym się znajdowali. Na oczach Lillie przyleciał Tapu Koko i uratował Moon oraz jej Nbby’ego.

Później Lillie przyznała, że omyłkowo zapisała się na zawody, ponieważ jej Nebby, próbując wydostać się z torby, zaciągnął dziewczynę na zapisy. Olivia zgodziła się na wycofanie dziewczyny z zawodów, a na jej miejsce weszła Moon.

Podczas zawodów Lillie wróciła do laboratorium profesora Kukui i została pod opieką Burnet. Dziewczyna przespała całą transmisje festiwalu a śniła o swojej matce i bracie.

Podczas rozmowy Burnet z Kukuim kobieta zauważyła, że Lillie bardzo się stara przy pomocach domowych a nawet wzięła się za łatanie podłogi (dziury były spowodowane testami ataków starterów). Burnet zaproponowała Kukuiemu, by dziewczyna została jego asystentką, ponieważ wie, że dziewczynka przed kimś uciekła a jej Nebby jest tak naprawdę legendarnym Cosmogiem.

Później Burnet postanowiła wziąć Lillie na zakupy. Gdy dowiedziała się, że dziewczyna chce kupić nowe ubrania zaskoczyło ją to. Stwierdziła, że już ładnie wygląda w tym, co ma. Słowa te przywróciły dziewczynie przykre wspomnienia. W odpowiedzi na psychiczny ból dziewczyny Nebby próbował wydrapać w wyrwę w niebie. Gdy dziewczyna straciła przytomność, pokemon również się uspokoił a wyrwa zanikła.

Po tym incydencie Butnet skontaktowała się ze swoim mężem, by powiedzieć wszystkim o sytuacji. Kobieta wtedy oznajmiła wszystkim, że komuś jest potrzebny Nebby ze względu na jego moce. Profesor, dla dobra dziewczyny, poprosił Burnet by ta zabrała Lillie na wyspę Ulaula, by mogła spotkać się z nim, Moon i Sunem.

Profesor zabrała dziewczynę na serfującym Mantinie, który dopłynął do jachtu Profesora Kukui. Po krótkim spotkaniu bohaterów zaatakował Bruxish. Profesor Burnet, Kukui i Moon zostali oddzieleni od Suna i Lillie, którzy wpadli do morza. Tam chłopak wysłał Bahta, by pokonał Bruxisha i uratował Lillie (sam też stracił przytomność).

Nieprzytomnych bohaterów morze wyrzuciło na plażę wyspy UlaUla. Tam zostali znalezieni przez Acerolę, która zabrała ich do Domu Aether – miejsca pobytu sierot i rannych pokemonów.

Po przedstawieniu się, Acerola zabrała bohaterów do opuszczonego marketu Magmart, by tam Sun mógł zrealizować swoją próbę – zrobienia zdjęcia totemicznemu Pokemonowi. Lillie towarzyszyła w próbie. Totemicznym okazał się Mimikyu, którego uczucia zostały zranione przez Suna – chłopak skrytykował wygląd pokemona. Lillie bardzo dobrze rozumiała jak się czuł odrzucony pokemon, ponieważ sama była tak traktowana. Dzięki temu Sun zrozumiał pokemona, którego postanowił złapać, tym samym kończąc próbę.

Później Lillie, wraz z kurierem szukali jagody mirażu za pomocą Stoutlanda, by móc później dostarczyć owoc do Tapu Bulu. W trakcie rozmowy z Rotomdexem okazało się, że jej Nebby jest powiązany ze strażnikami. Ponadto nie wiadomo w którym momencie Cosmog ewoluował w swoją wyższą formę – Cosmoema.

Później, na rozkaz Aceroli (wysłała go mailem) Sun i Lillie wrócili do domu Aether, by tam wypocząć.

Gdy Sun wyruszył na poszukiwanie komórek Zygarde, Lillie została odebrana przez profesor Burnet. Później, gdy kobieta rozmawiała ze swoim mężem na wideo-rozmowie, dziewczyna zauważyła w tle Type:Nulla, który walczył z ultra bestiami na trasie nr 10. Lillie postanowiła udać się w tamto miejsce. Okazało się, że właścicielem pokemona jest jej brat. Dziewczyna jednak weszła na tor ataku wrogiego Guzzlorda. W ostatniej chwili została uratowana przez Type:Nulla, który przy okazji ewoluował w Silvally’ego. Po pokonaniu ultra bestii rodzeństwo przyznało się, że są dziećmi głównej antagonistki serii – Lusaminy. Lillie powiedziała Gladionowi, że trzy miesiące wcześniej zabrała Cosmoga i tajemniczy flet z Fundacji Aether, by w ten sposób powstrzymać swoją mamę (podobnie Gladion zrobiłz Type:Nullem). Niestety ich czyny dały tyko odwrotny efekt.
Lillie, wraz z Gladionem dotarli do wyspy Poni. Dziewczyna dowiedziała się od brata, że chłopak chciał bronić ją. Nie chciał, by poznała prawdę o ich mamie. Lillie nie zgadzała się z Gladionem, który nie chciał łączyć sił z innymi osobami, ponieważ twierdził, że jedynie będą zawadzać. Podczas podróży zostali zaatakowani przez Ultra Bestię.

Po pokonaniu Xurkitree Gladion i Lillie spotkali się z Hapu i Sunem. Kahuna zauważyła, że mają przy sobie Księżycowy Flet. Z kolei Sun był w szoku, że Lillie i Gladion są rodzeństwem. Okazało się, że wszyscy szukają osoby, która mogłaby zagrać na flecie (Gladion nie potrafił zagrać). Po tym jak Tapu zabrały Suna do Ołtarza Poni, Gladion, Lillie i Hapu postanowili ruszyć za kurierem.

Dziewczyna przyznała Anabel, że Nebby był podle traktowany w Fundacji Aether, by pokemon wyczuł zagrożenie i otworzył Ultra Tunel. Lillie nie mogła znieść cierpienia stworzenia, więc go zabrała i wraz z nim uciekła. Nie mogła sobie wybaczyć, że nie wiedziała o drugim Cosmogu, który był tak długo torturowany, że zaczął otwierać ultra tunele.
Podczas pojawienia się legendarnych pokemonów oraz hordy Ultra Bestii, jej brat zauważył, że Solgaleo nie dołączył się do walki, okazało się, że Sun odrzucił aurę pokemona, by pogadać z Fabą. Z rozmowy wraz z siostrą dowiedział się, że wyspa Raju Aether należała niegdyś do „wpływowej osoby” tej organizacji.

Dziewczyna po tym, jak podsłuchała Guzmę, że Lusamine połączyła się z Nihilego, a jej życie zagraża niebezpieczeństwo, usiadła bezradnie na jednym z pagórków. Tam zauważyła Minę, która szkicowała dziewczynę. Kapitan stwierdziła, że Lillie z kim jej się kojarzy i żeby sobie przypomnieć, postanowiła ją narysować. W ten uświadomiła sobie, że Lillie jest dziewczynką ze zdjęcia w wisiorku, który wzięła od mężczyzny z amnezją pół roku temu. Okazało się, że mężczyzna to zagoniony mąż Lusamine. Mina po krótkiej rozmowie z człowiekiem, postanowiła mu pomóc. W tym celu pożyczyła od niego wisior, jednak zapomniała o tym, że miała cokolwiek zrobić dla mężczyzny. Lillie postanowiła pożyczyć przedmiot, twierdząc, że to pomoże jej mamie wrócić do dawnej siebie.
Po rozmowie z Gladionem o swoich rozważaniach chłopak zachęcił ją, by zmieniła swój wygląd i pokazała się ich mamie jako samodzielna dziewczyna, która potrafi właściwie podejmować decyzje.

Po tym, jak Lillie postanowiła dołączyć do Siny, Dexio i profesora Samsona przez wyrwę w niebie mogli zaobserwować wychodzące komórki, które po krótkiej chwili połączyły się w Zygarde 100%. Podczas gdy wszyscy zastanawiali się czym jest stwór, z nieba spadł i Sun.
Po uratowaniu Suna Lillie wraz z pozostałymi postanowili odnaleźć Moon i Lusamine. Kobietę udało się odnaleźć przy pomocy Crabominable kuriera. Dziewczyna postanowiła zmierzyć się ze swoją matką. Udowodniła kobiecie, że Mohn dalej żyje i przekonała ją, by razem odnaleźć mężczyznę. Pod napływem emocji Lusamine odłączyła się od Nihilego, po czym straciła przytomność. Po stwierdzeniu przez Samsona Oaka, że kobieta żyje, postanowiono o przetransportowaniu jej do szpitala.
W trakcie walki Suna z Necrozmą, która blokowała przejście i uniemożliwiała przeniesienie Lusaminy do szpitala, Lillie zauważyła, że Dollar nie słucha się kuriera. Chłopak wytłumaczył Lillie, że pięć lat temu zawarł układ z Meowthem, w którym pokemon miał pomóc mu w zdobyciu pieniędzy na odkupienie wyspy. Pokemon połączył siły z chłopakiem, urósł w siłę, jednak nigdy nie ewoluował – to pokazywało jak małym zaufaniem darzy chłopca. Gdy Faba odmówił przyjęcia pieniędzy, Dollar stracił zainteresowanie w chłopaku, dlatego Sun postanowił po całej sytuacji wypuścić pokemona na Wzgórzu Pamięci.

Przy powstrzymaniu Necrozmy pomógł Samson Oak i dziewczyna mogła ruszyć razem z Siną i Dexio w stronę szpitala. Chłopak jednak został zatruty przez strzałę. Okazało się, że zaatakowani zostali przez Plumerię przebraną za Moon. Zabieg ten miał wywołać rozpacz w oczach Lillie, gdy jej najlepsza przyjaciółka zabija jej matkę.

Gdy dziewczyna dowiedziała się od Siny i Dexia, że ich wróg nie atakuje łukiem, a robi to przy pomocy pokemona, postanowiła użyć swojego Cutiefly do sparaliżowania Salazzle. Ten ruch umożliwił złapanie „fałszywej Moon”. Lillie i jej mama została skrytykowana unieruchomioną Plumerię za bycie fałszywymi. Kobieta uspokoiła się dopiero wtedy, gdy Lillie pokazała jej na wideo-rozmowie Guzmę, udowadniając jej, że nie musi pracować dla fundacji, skoro jej przywódca powrócił z ultra tunelu.

Po pokonaniu i złapaniu Necrozmy przez Drużynę Ultra Zwiadowców dziewczyna postanowiła zajmować się nieprzytomną matką.
Po paru miesiącach dowiedziała się, że istnieje sposób na uleczenie Lusaminy. W tym celu musiała wyruszyć do Kanto, by spotkać się z Billem, który raz dokonał fuzji z pokemonem. W podróży towarzyszyła jej profesor Burnet.

Pokemony, które posiada:

Imię: ???
Gatunek: Cutiefly
Typ: Owadzi/Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Cutiefly pokazał się po raz pierwszy w rozdziale SM36. Pokemon został wykorzystany do sparaliżowania Salazzle, należącej do Plumerii.

Pokemony, które posiadała:

Imię: Nebby
Gatunek: Cosmoem
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Nebby (Jap ほしぐもちゃん Hoshigumo-chan) to jedyny znany Pokémon Lillie. Po raz pierwszy został pokazany, gdy uciekł z torby swojej właścicielki podczas festiwalu w mieście Iki. Został zaatakowany przez Spearowy na moście przed Próbą Mahalo. Został jednak uratowany przez Moon i zwrócony Lillie. Później okazało się, że jakimś sposobem Cosmog ewoluował w Cosmoema. Podczas rozmowy ze swoim bratem – Gladionem, okazało się, że dziewczyna ukradła Cosmoga swojej mamie – Lusamine, by ta nie mogą zrealizować swoich szalonych planów wpuszczenia Ultra Bestii do ich świata.
Podczas walki Gladiona z Ultra Bestią, pokemon wyrwał się z rąk Lillie, by spotkać się z drugim Cosmoemem.

Share

Translate »