Leon

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Leon (jap. ダンデ Dande)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne Miasto: Postwick
Klasa trenerska: Mistrz Pokemon regionu Galar
Rodzina: Hop (brat)

 

Opis: Leon zadebiutował w SwSh 02, po raz pierwszy pokazany został na obrzeżach Wedgehurst. Tam próbował zagonić stado Wooloo, które blokowały tory kolejowe, do ich zagrody. W tej czynności pomogli mu Sword i Shield, którzy zaimponowali Mistrzowi Pokemon, dlatego zadzwonił do prezesa Rose, by zarekomendować ich do Mistrzostw.

Gdy tor zostały odblokowane, ruszył do Motostoke, w którym miał udzielić wywiadu. Nigdy tam jednak nie dotarł, ponieważ się zgubił.

Gdy Leon usłyszał eksplozję z elektrowni Hammerlocke, zmartwił się, że mogło coś stać się prezesowi Rose. Został jednak zatrzymany przez Raihana. Lider uspokoił Leona, że sam zajmie się sytuacją a on, jako Mistrz Pokemon nie powinien przyciągać zbytnio swojej uwagi.

Leon ponownie pokazał się w rozdziale SwSh22, gdy znalazł nieprzytomną Sonię. Dziewczyna została wcześniej zaatakowana przez ludzi, którzy nie chcieli by dziewczyna spotkała się z Shield. Gdy na miejsce zdarzenia doszli Piers i Raihan, postanowił zaprowadzić dziewczynę do szpitala.

W SwSh24 Leon dowiedział się od Sonii, że Rose współpracują z jej napastnikami: Sordwardem i Shielbertem. Postanowił poinformować wszystkich o tym fakcie, po czym wszyscy razem wyruszyli do Hammerlocke, by porozmawiać z prezesem. Międzyczasie rozpoczął się Najmroczniejszy Dzień a dzikie pokemony zaczęły przypadkowo gigantamaxować. Jako Mistrz Pokemon Leon musiał zmierzyć się ze stworkami siejącymi chaos. Gdy dotarł do siedziby Macro Cosmosu, dowiedział się od prezesa, że mężczyzna robi to dla dobra Galaru. Leon był świadkiem porażki Sordwarda i Shielberta w walce przeciwko Eternatusowi.
Gdy Leon usłyszał od Oleany, że Rose chciał wywołać i szybko zakończyć najmroczniejszy dzień za pomocą bohaterów (którymi miał być Shilbert i Swordward), postanowił pomóc w pokonaniu Eternatusa. Niedługo potem, wraz z innymi, stoczył bitwę.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Charizard
Typ: Ognisty/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Po raz pierwszy został pokazany w SwSh 02. Pomagał zaganiać Wooloo do zagrody.
Później został użyty do walki przeciwko dynamaxowanym pokemonom podczas Najmroczniejszego Dnia.

Imię: ???
Gatunek: Dragapult
Typ: Smoczy/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Dragapult zadebiutował w rozdziale SwSh28, został wystawiony do walki przeciwko Eternatusowi.

Share

Translate »