Leon

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Leon (jap. ダンデ Dande)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne Miasto: Postwick
Klasa trenerska: Mistrz Pokemon regionu Galar
Rodzina: Hop (brat)

 

Opis: Leon zadebiutował w SwSh 02, po raz pierwszy pokazany został na obrzeżach Wedgehurst. Tam próbował zagonić stado Wooloo, które blokowały tory kolejowe, do ich zagrody. W tej czynności pomogli mu Sword i Shield, którzy zaimponowali Mistrzowi Pokemon, dlatego zadzwonił do prezesa Rose, by zarekomendować ich do Mistrzostw.

Gdy tor zostały odblokowane, ruszył do Motostoke, w którym miał udzielić wywiadu. Nigdy tam jednak nie dotarł, ponieważ się zgubił.

Gdy Leon usłyszał eksplozję z elektrowni Hammerlocke, zmartwił się, że mogło coś stać się prezesowi Rose. Został jednak zatrzymany przez Raihana. Lider uspokoił Leona, że sam zajmie się sytuacją a on, jako Mistrz Pokemon nie powinien przyciągać zbytnio swojej uwagi.

Leon ponownie pokazał się w rozdziale SwSh22, gdy znalazł nieprzytomną Sonię. Dziewczyna została wcześniej zaatakowana przez ludzi, którzy nie chcieli by dziewczyna spotkała się z Shield. Gdy na miejsce zdarzenia doszli Piers i Raihan, postanowił zaprowadzić dziewczynę do szpitala.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Charizard
Typ: Ognisty/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Po raz pierwszy został pokazany w SwSh 02. Pomagał zaganiać Wooloo do zagrody.

Share

Translate »