Leo

Wstępne informacjeOpisPokemony

LeoImię: Leo (jap. ペタシ Petashi)
Płeć: Mężczyzna
Dodatkowe informacje: Przyjaciel Lacka-two, uczeń Akademii Pokemon, Uczestnik Ligi Pokemon, który dostał się do pierwszej ósemki

LeoLeo zadebiutował w serii BW, jako jeden z uczestników Ligi Pokemon. Po przejściu Ścieżki Zwycięstwa chłopak był zdolny dojść do ćwierćfinałów. Jego przeciwnikiem okazał się Cheren. Chłopak przegrał ze swoim przeciwnikiem, przez co zaczął go podziwiać. Leo, mimo przyjaznego stosunku do swojego rywala został on chłodno potraktowany i nie mógł liczyć na żadną reakcję ze strony Cherena. Mimo wszystko chłopak w dalszym ciągu kibicował Cherenowi, by ten stał się Mistrzem Pokemon, w ten sposób trener tłumaczył sobie, że porażka byłaby mniej bolesna gdyby jego przeciwnik okazał się naprawdę potężny.
Gdy podczas meczu przez przypadek natknął się na White ciekawej dlaczego Leo kibicuje swojemu przeciwnikowi z nieśmiałości nie mógł wykrztusić słowa z powodu swojej nieśmiałości do dziewczyn.
Podczas starcia Blacka z N’em Leo dołączył do Cedrika Juniper i Lookera, by asystować im w walce przeciwko Zespołowi Plasma. Powodem chęci pomocy była przegrana Cherena z Blackiem. Leo stwierdził, że pragnie pomóc temu, kto pokonał osobę, która pokonała chłopca. Mimo włożenia pełnej mocy w walce przeciwko N’owi Leo z łatwością poległ.

W serii Black2/White2 Leo zapisał się do miejskiej Akademii w Aspertii. Tam poznał Lacka-Two i Hugha. W pierwszym dniu zajęć chłopak był zaskoczony, że jego nauczycielem będzie Cheren. Po przedstawieniu Whi-twoo Cheren postanowił wysłać uczniów na boisko, by tam mogli stoczyć walki pokemon. Leo, mimo że zdobył ósme miejsce w Lidze Pokemon z łatwością przegrał z Hughem.

Później Leo uczestniczył w konkursie chóralnym w drużynie Jiglypuffów. Chłopak z początku martwił się, z powodu braku talentu muzycznego. Bał się, że przez niego jego zespół przegra. Okazało się jednak, że gdy Leo jest w towarzystwie dziewczyn, przy których się stresuje, potrafi wydawać bardzo przyjemne dźwięki. Jego grupa wygrała a Roxie w ramach nagrody postanowiła zabrać wszystkich na główne zawody chóralne do miasta Castelia.

W trakcie podróży Leo przez przypadek zderzył się z siostrą Hugha, którą zepchnął z burty, ale dzięki swojemu Deino uratował dziewczynę. Od niej dowiedział się, że boi się pokemona tego typu, ponieważ już raz podobnego spotkała. Leo jednak stwierdził, że jego pokemon jest bardzo łagodny i przekonał dziewczynę do jego Deino. Na miejsce przyszedł Hugh, który poprosił Leo, by nikomu nie mówił, że dziewczyna znajduje się na pokładzie.

W mieście Castelia, Roxie znalazła głównego kierownika chóru, który został okradziony przez Zespół Plasma. Hugh, słysząc to postanowił ruszyć w pościg za złodziejami a opiekę nad siostrą powierzył Leo.
W czasie, gdy głównym bohaterom przyszło zmierzyć się z Zespołem Plasma. Leo i siostra Hugha dotarli do Placu Budowy. Tam zupełnie przez przypadek spotkali się z Eelesą.

Okazało się, że liderka szukała chłopca (jak i Lacka oraz Hugha). Kobiecie towarzyszyła Skyla. Chwilę później dołączył do nich Looker, rozpoznany przez Leo jako Lou Karr (bo tak przedstawiał się podczas ligi). Trener wyjaśnił Elesie, że on i dziewczynka przerwali masowe zamrożenie w Castelii, ponieważ zeszli do podziemi. Tam przeszli przez starożytne przejście, w którym musiał bronic siostrę swojego przyjaciela przed dzikimi pokemonami, dlatego jego Deino ewoluował. Po rozmowie z Leo skontaktował się Hugh, który chciał sprawdzić czy u nich wszystko w porządku.
Leo pojawił się w rozdziale 548, po zażegnaniu kryzysu i aresztowaniu Ghersisa oraz Colressa.
Był też świadkiem zwrócenia Purrloina siostrze Hugha przez N’a.

W epilogu odwiedził Hugha, który po pokonaniu zespołu Plasma rzucił szkołę i upierał się, że do niej już nie wróci. Dlatego Leo użył podstępu, by zabrać go do budynku uczelni. Tam Hugh został przeproszony przez wszystkich, dzięki temu wrócił do szkoły.
Leo też pojawił się jakiś czas później podczas ceremonii zakończenia szkoły.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Zewilous
Typ: Mroczny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Deino to jedyny znany Pokémon Leo. Po raz pierwszy został użyty podczas Ligi Pokémon w Unovie. Zmierzył się z Unfezantem Cherena. Został pokonany w ćwierćfinałach. Podczas nalotu Zespołu Plasma na ligę został użyty do zaatakowania Zekroma N’a, jednak z łatwością został odepchnięty. W serii BW2 został użyty do walki z Trapinchem Hugha – przegrał. Później Pokémon uratował siostrę Hugha. Mimo że dziewczynka bała się Deino, przekonała się do Pokémona Leo. Ewoluował do rozdziału 545.

Pokemony, które posiadał:
leo deino

Imię:
Gatunek: Deino
Typ: Mroczny/Smoczy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Zweilousa.

Share

Translate »