Lenora

Wstępne informacjeOpisPokemony

LenoraImię: Lenora (jap.アロエ Aloe )
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Nacrene
Odznaka w posiadaniu: Odznaka podstawy (Basic badge)
Ekspert w typie: Normalnym

Lenora była czarnoskórą liderką sali w mieście Nacrene, gdzie również prowadziła wraz ze swoim mężem -Hawes’em- tamtejsze muzeum. Jako archeolog kochała skamieniałości, co prowadziło do tego, że swoje najcenniejsze wykopaliska trzymała nie w muzeum a w swojej Sali, jak sama twierdziła – wolała je mieć zawsze przy sobie.
Jej specjalnością były normalne pokemony, a w samej sali odbywały się walki w układzie dwa-na-dwa. Pani archeolog walczyła za pomocą dwóch pokemonów: Stoutland’a- którego miała ze sobą jeszcze, gdy był małym Herdierem oraz drugiego pokemona, jakim był Patrat. Odznaką, jaką wręczała była- odznaka podstaw.
Lenora była drugim liderem, jakiego spotkał Black w swojej podróży, była też jedną z pierwszych postaci, które doceniły potencjał młodego trenera- w tym przypadku liderce imponowało, w jak szybkim czasie udało się jej oponentowi przejść przez zagadki w sali.
W późniejszym czasie Lenora na prośbę Claya podejmuje się badań nad tajemniczym kamieniem odkrytym w Spiralnej górze – tym samym samemu wplątując się w konflikt z Triadą Cieni.
Wraz z odkryciem przez Lenorę, prawdziwej natury wykopaliska, jakie trafiło w jej ręce oraz kolejnych posunięć Triady, staje się ona witalną postacią w nadchodzącym konflikcie. Jednocześnie też sama liderka zaczyna tworzyć swój plan mający na celu odparcie przeciwnika. W tym celu liderka z Nacreny, wraz z Clayem decydują się na utworzenie koalicji między ich dwójką a pozostałymi liderami sal z regionu Unovy.
Podczas ataku Triady Cieni na Muzeum Nacareny, Lenora była jedną z ważniejszych postaci, jakie brały udział w tym wydarzeniu – odpierając ataki i utrzymując, linię obrony do czasu aż pozostali liderzy zdążą, dotrzeć na miejsce. Mimo że kobieta była w stanie przejrzeć plan antagonistów, to jednak już, kiedy otrzymała wsparcie od pozostałych sojuszników. Nawet z innymi liderami przy boku plan Lenory nie był w stanie odeprzeć ataku legendarnych pokemonów. Tym samym wraz ze swoimi przyjaciółmi zostaje pojmana przez oponentów.
Podczas ataku zespołu Plazmy na Ligę Pokemon, Lenora była przywiązana do krzyża wraz z innymi liderami, co miało za zadanie skompromitować całą Ligę. Ostatecznie została uwolniona przez Patrata Shoko, tym samym dołączając do bitwy przeciwko przeciwnikom z zespołu Plazma.
Pokemony, które posiada:
patrat
Imię: ???
Gatunek: Patrat
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Patrat był drugim pokemonem Lenory, który walczył u boku jej Stoutlanda zarówno podczas pojedynku z Blackiem, jak i też w starcie z Triadą Cieni.

Stoutland
Imię:
Gatunek: Stoutland
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Stoutland jest pierwszym pokemonem Lenory, którego miała już od momentu, gdy był małym Herdierem. Pierwszy raz widzieliśmy go, gdy Lenora walczyła w sali z Blackiem. Stoutland dużą rolę odegrał też odpieraniu ataku Triady.

Share
Translate »