Lenora

Wstępne informacjeOpisPokemony

LenoraImię: Lenora (jap.アロエ Aloe )
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Nacrene
Odznaka w posiadaniu: Odznaka podstawy (Basic badge)
Ekspert w typie: Normalnym

Lenora była czarnoskórą liderką sali w mieście Nacrene, gdzie również prowadziła wraz ze swoim mężem -Hawes’em- tamtejsze muzeum. Jako archeolog kochała skamieniałości, co prowadziło do tego, że swoje najcenniejsze wykopaliska trzymała nie w muzeum a w swojej Sali, jak sama twierdziła – wolała je mieć zawsze przy sobie.
Jej specjalnością były normalne pokemony, a w samej sali odbywały się walki w układzie dwa-na-dwa. Pani archeolog walczyła za pomocą dwóch pokemonów: Stoutland’a- którego miała ze sobą jeszcze, gdy był małym Herdierem oraz drugiego pokemona, jakim był Patrat. Odznaką, jaką wręczała była- odznaka podstaw.
Lenora była drugim liderem, jakiego spotkał Black w swojej podróży, była też jedną z pierwszych postaci, które doceniły potencjał młodego trenera- w tym przypadku liderce imponowało, w jak szybkim czasie udało się jej oponentowi przejść przez zagadki w sali.
W późniejszym czasie Lenora na prośbę Claya podejmuje się badań nad tajemniczym kamieniem odkrytym w Spiralnej górze – tym samym samemu wplątując się w konflikt z Triadą Cieni.
Wraz z odkryciem przez Lenorę, prawdziwej natury wykopaliska, jakie trafiło w jej ręce oraz kolejnych posunięć Triady, staje się ona witalną postacią w nadchodzącym konflikcie. Jednocześnie też sama liderka zaczyna tworzyć swój plan mający na celu odparcie przeciwnika. W tym celu liderka z Nacreny, wraz z Clayem decydują się na utworzenie koalicji między ich dwójką a pozostałymi liderami sal z regionu Unovy.
Podczas ataku Triady Cieni na Muzeum Nacareny, Lenora była jedną z ważniejszych postaci, jakie brały udział w tym wydarzeniu – odpierając ataki i utrzymując, linię obrony do czasu aż pozostali liderzy zdążą, dotrzeć na miejsce. Mimo że kobieta była w stanie przejrzeć plan antagonistów, to jednak już, kiedy otrzymała wsparcie od pozostałych sojuszników. Nawet z innymi liderami przy boku plan Lenory nie był w stanie odeprzeć ataku legendarnych pokemonów. Tym samym wraz ze swoimi przyjaciółmi zostaje pojmana przez oponentów.
Podczas ataku zespołu Plazmy na Ligę Pokemon, Lenora była przywiązana do krzyża wraz z innymi liderami, co miało za zadanie skompromitować całą Ligę. Ostatecznie została uwolniona przez Patrata Shoko, tym samym dołączając do bitwy przeciwko przeciwnikom z zespołu Plazma.
Pokemony, które posiada:
patrat
Imię: ???
Gatunek: Patrat
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Patrat został użyty do walki liderskiej przeciwko Braviary Blacka. Z poziomu Pokéballa instruował Stoutlanda jaki będzie następny ruch przeciwnika. Został pokonany „nocnym cięciem” Braviarego. Później został użyty do walki przeciwko Triadzie Cienia.

Stoutland
Imię:
Gatunek: Stoutland
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Stoutland jest Pokémonem Lenory odkąd był Lillipupem. Został wystawiony do walki liderskiej przeciwko Munnie Blacka, którą odesłał do Pokéballa za pomocą „ryku”.Poważnie zranił Braviarego, zamrażając go Lodowym kłem. Walkę jednak przegrał. Później został wystawiony do walki przeciwko Triadzie Cienia.

Share

Translate »