Lance

Wstępne informacjeOpisPokemony

1

Imię: Lance (Jap. Wataru ワタル )
Płeć: Mężczyzna
Miasto rodzinne: Viridian
Klasa trenera: Członek Elitarnej czwórki
Powiązania rodzinne: Clair (kuzynka)

1  Lance był liderem Elitarnej Czwórki. To jemu najbardziej zależało na zniszczeniu ludzkości. Jest jednym z trzech osób błogosławionych przez Las Viridian, przez co może porozumiewać się z pokemonami i leczyć je za pomocą dotyku. Potrafi też kontrolować każdego pokemona typu smok.
Po raz pierwszy pokazał się na zawodach pływackich w mieście Vermillion. Przejął tam Dragonaira, który miał być konkursową nagrodą. Następnie zniszczył połowę miasta, ponieważ szukał Giovanniego.

Na wyspie Cerise był głównym przeciwnikiem. Pojedynkował się z Yellow, Blainem, Mewtwo i Giovannim.
Posiada cztery wyjątkowe Dragonairy, które potrafią kontrolować pogodą oraz Gyaradosa, który potrafi atakować niewidzialnymi bąbelkami.
Lance miał na celu zwabienie Giovanniego, by móc odebrać mu odznakę Ziemi. Udało mu się to i dzięki wszystkim odznakom przywołał Lugie, która miała mu pomóc w zniszczeniu ludzkości.
Nie podołał jednak tajemniczej mocy Yellow i przegrał, tracąc przy tym kontrole nad Lugią.

Lacne pojawił się rok później, w Johto. Zdobywał on informacje dotyczące Lu2gii. Był również nauczycielem Silvera, któremu kazał ukraść Totodile’a z laboratorium oraz dawał wskazówki jak pokonać Zespół Rocket. Podarował również chłopcu Tyranitara (jedna Silver oddał mu go).
Okazało się również, że jest spokrewniony z Clair, która pragnie go odnaleźć.
Chłopak, po tym jak pomógł pokonać Zamaskowanego Mężczyznę, poczuł się spełniony i na końcu serii G/S/C został pokazany jak odlatywał na Areodactylu w nieznanym nikomu kierunku.

W serii HeartGold/SoulSilver Lance skontaktował się z profesorem Oakiem, który powiedział mu o sytuacjach, które wskazywały na reaktywacje Zespołu Rocket, który miał na celu złapanie legendarnego pokemona – Arceusa. 3Mężczyzna prosił profesora o wysłanie posiadaczy pokedexu na zawody Pokeathlonu, jednak wysłany trener (Gold) zastał tylko rozjuszonego Dragonite’a należącego do Lance’a.

Ranny Lance pojawił się dopiero w ruinach Alph. Tam wytłumaczył Goldowi wściekłość Arceusa, który zawiódł się na ludzkości oraz dał wskazówkę na temat uspokojenia boskiego pokemona. Lance zauważył również, że Gold nie dogaduje się w pełni ze swoimi pokemonami i wręczył Togepi lśniący kamień.

Podczas walki z legendarnymi pokemonami Lance pojawił się u boku Giovanniego i Pryce’a, którym wcześniej zaproponował czasowy rozejm. Pomógł w walce stawiając czoła Palkii.

Pokemony, które posiada:

 

Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »