Lance

Wstępne informacjeOpisPokemony

1

Imię: Lance (Jap. Wataru ワタル )
Płeć: Mężczyzna
Miasto rodzinne: Viridian
Klasa trenera: Członek Elitarnej czwórki
Powiązania rodzinne: Clair (kuzynka)

1  Lance był liderem Elitarnej Czwórki. To jemu najbardziej zależało na zniszczeniu ludzkości. Jest jednym z trzech osób błogosławionych przez Las Viridian, przez co może porozumiewać się z pokemonami i leczyć je za pomocą dotyku. Potrafi też kontrolować każdego pokemona typu smok.
Po raz pierwszy pokazał się na zawodach pływackich w mieście Vermillion. Przejął tam Dragonaira, który miał być konkursową nagrodą. Następnie zniszczył połowę miasta, ponieważ szukał Giovanniego.

Na wyspie Cerise był głównym przeciwnikiem. Pojedynkował się z Yellow, Blainem, Mewtwo i Giovannim.
Posiada cztery wyjątkowe Dragonairy, które potrafią kontrolować pogodą oraz Gyaradosa, który potrafi atakować niewidzialnymi bąbelkami.
Lance miał na celu zwabienie Giovanniego, by móc odebrać mu odznakę Ziemi. Udało mu się to i dzięki wszystkim odznakom przywołał Lugie, która miała mu pomóc w zniszczeniu ludzkości.
Nie podołał jednak tajemniczej mocy Yellow i przegrał, tracąc przy tym kontrole nad Lugią.

Lacne pojawił się rok później, w Johto. Zdobywał on informacje dotyczące Lu2gii. Był również nauczycielem Silvera, któremu kazał ukraść Totodile’a z laboratorium oraz dawał wskazówki jak pokonać Zespół Rocket. Podarował również chłopcu Tyranitara (jedna Silver oddał mu go).
Okazało się również, że jest spokrewniony z Clair, która pragnie go odnaleźć.
Chłopak, po tym jak pomógł pokonać Zamaskowanego Mężczyznę, poczuł się spełniony i na końcu serii G/S/C został pokazany jak odlatywał na Areodactylu w nieznanym nikomu kierunku.

W serii HeartGold/SoulSilver Lance skontaktował się z profesorem Oakiem, który powiedział mu o sytuacjach, które wskazywały na reaktywacje Zespołu Rocket, który miał na celu złapanie legendarnego pokemona – Arceusa. 3Mężczyzna prosił profesora o wysłanie posiadaczy pokedexu na zawody Pokeathlonu, jednak wysłany trener (Gold) zastał tylko rozjuszonego Dragonite’a należącego do Lance’a.

Ranny Lance pojawił się dopiero w ruinach Alph. Tam wytłumaczył Goldowi wściekłość Arceusa, który zawiódł się na ludzkości oraz dał wskazówkę na temat uspokojenia boskiego pokemona. Lance zauważył również, że Gold nie dogaduje się w pełni ze swoimi pokemonami i wręczył Togepi lśniący kamień.

Podczas walki z legendarnymi pokemonami Lance pojawił się u boku Giovanniego i Pryce’a, którym wcześniej zaproponował czasowy rozejm. Pomógł w walce stawiając czoła Palkii.

Pokemony, które posiada:
4
Imię:
Gatunek: Dragonite
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Exeggcutor”. Został uratowany przez Lance’a, gdy był małym Dratinim (pływał w zanieczyszczonej wodzie). Od tamtej pory jest bardzo posłuszny Lance’owi. Nawet będąc u kresu sił, wiernie mu służył. Podczas zawodów Pokeathlonu wpadł w szał ale został pokonany przez Togepiego Golda. Pomagał w walce z legendami, mierząc się z Palkią.

5
Imię:
Gatunek: Dragonair (cztery)
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Dragonair część I”. Posiadają umiejętności kontrolowania pogodą. Jeden z nich miał być nagrodą przy zawodach pływackich, jednak przeszedł na stronę Lance’a. Niektóre z nich ruszyły, by zniszczyć wyspę Cinnibar.

6
Imię:
Gatunek: Areodactyl
Typ: Kamienny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Caterpie”. Jest on często używany jako transport powietrzny. Uczestniczył w walce na wyspie Cerise.

7
Imię:
Gatunek:
Typ: Wodny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Exeggcutor”. Jako Magikarp został uratowany przez Lance’a. Został użyty podczas walki na wyspie Cerise. Jego specjalnym atakiem są niewidzialne bąbelki.

8
Imię:
Gatunek: Tyranitar
Typ: Kamienny/Ciemność
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Tyranitar”. Został podarowany Silverowi. Walczył przeciwko Goldowi. Ostatecznie został zwrócony Lance’owi.

 

Pokemony, które posiadał:
9
Imię:
Gatunek: Horsea
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samica

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Ostateczna Walka Część II”. Pojawiła się we wspomnieniach Clair.

10
Imię:
Gatunek: Lugia
Typ: Psychiczny/Latający
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra ???”. Był przez chwilę kontrolowany przez Lance’a. Miał on za zadanie oczyścić świat z ludzkości, jednak została uwolniona przez Yellow.

11
Imię:
Gatunek: Dratini
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra ???”. Pojawił się we wspomnieniach, podczas budowy elektrowni w Cerulean. Ewoluował w Dragonite’a.

12
Imię:
Gatunek: Magikarp
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra ???”. Pojawił się we wspomnieniach, podczas budowy elektrowni w Cerulean. Ewoluował w Gyardosa.

13
Imię:
Gatunek: Pupitar
Typ: Kamienny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Pupitar”. Został wystawiony podczas walki z Silverem. Ewoluował w Tyranitara.

Share

Translate »