Lana

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Lana (jap. スイレン Suiren)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Konikoni
Więzy rodzinne: Harper i Sarah (rodzeństwo)
Tytuł: Kapitan prób
Specjalizuje się w typie: Wodnym

Lana zadebiutowała w serii Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawiła się wraz z Mallow i Kiawe, podczas podróży do miasta Heahea, by móc spotkać się z Sunem. Nie przyjęła do wiadomości decyzji Kahuny o tym, że chłopak podjął się wyzwania wysp, dlatego osobiście chciała sprawdzić, czy kurier nadaje się do tego zadania.

Po tym, jak Kiawe zaakceptował trenera, Lana dalej miała obiekcje, dlatego zaprowadziła Suna nad Wzgórze Strumieni.

Lana poprosiła chłopaka, pokonał Totemicznego Pokemona, który męczy turystów. Gdy Sun odmówił pomocy, dziewczyna zaczęła płakać. Zachowanie dziewczyny przyparło Kuriera do muru i ostatecznie zgodził się na to.

Na trasie nr 5, gdy Sun (po długich poszukiwaniach) odnalazł totemicznego pokemona, którym okazała się ławica Wishiwashi, zauważył, że Lana zmieniła swoje nastawienie. Z nieśmiałej i płaczliwej dziewczynki zamieniła się w szorstką trenerkę, która nakazała mu należycie walczyć z przeciwnikiem. Wtedy Sun uświadomił sobie, że dziewczyna trenowała totemicznego Pokemona a prośba o pozbycie się stwora była jedynie podpuchą.

Po tym, gdy Sun pokonał totemicznego, a Lana zaakceptowała go, jako pełnoprawnego uczestnika Wyzwań Wysp, Lana dostała telefon od Mallow o tym, że ktoś zaatakował Kiawe. W tym celu postanowili spotkać się w okolicach miasta Konikoni.

Wraz z Mallow i Moon doszli do Wzgórza Pomników, gdzie znaleźli półprzytomnego i pobitego Kiawe. Na miejscu spotkali również członków Zespołu Skull, z którymi Lana, wraz z Mallow rozpoczęły bitwę. Dzięki temu Moon mogła zająć się ranami Kiawe a Sun dowiedział się o Z-ataku.

Następnego dnia, w Konikoni, Lana i pozostali mieli okazje wziąć udział w wideorozmowie z Profesor Burnet. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że to Nebby powoduje wyrwy w niebie. Spekulując, że Zespół Skull chce pojmać Nebyego, Lana zasugerowała wtargnięcie do bazy Zespołu Skull, by „porozmawiać”. Jej prośba była niepodważalna – ze względu na niestabilność emocjonalną dziewczyny Mallow i Kiawe zostali zmuszeni do pójścia razem z nią.

Kiedy doszli na miejsce – przed miasto Po, wyspy Ulaula, kapitanowie spotkali się z Acerolą, Ilimą i Hau. Lana jednak nie chciała czekać i od razu ruszyła w głąb miasta. Tam spotkali się z Guzmą i od razu zostali otoczeni przez członków Zespołu Skull i Ultra Bestie.

Pół roku później kapitan ten został pokazany podczas treningu na Wyspie Exeggutorów.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.

W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii.

Po zażegnaniu kryzysu z Necrozmą wróciła do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Araquanid
Typ: Wodny/Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Araquanid został użyty jako transport drogą wodną do miasta Konikoni (Lana i Sun mieli tam uratować Kiawe). Później został wystawiony do walki przeciwko członkom Zespołu Skull na Wzgórzu Pamięci. Kolejno walczył w mieście Po z Pheromosą, jednak przegrał.


Imię:
Gatunek: Totemiczny Wishiwashi
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Totemiczny Wishiwashi został „wystawiony” przez Lanę, która skłamała, że Pokémon niepokoi turystów. W rzeczywistości tym Pokémonem stworzyła próbę dla Suna. Pokémon został pokonany przez Dollara Kuriera.

Share

Translate »