Król Robotów

Wstępne informacjeOpis

król robotówKról robotów (jap. カラクリ大王 King of Tricks)

Król robotów jest bliskim przyjacielem Wattsona oraz Emeralda.

król robotówW serii Ruby i Sapphire pojawił się jako drugoplanowa postać. Mężczyzna projektował roboty oraz usiłował schwytać Donphana, który przeszkadzał mu w pracy. Marzył o odkryciu Nowego Mauville. W poszukiwaniach zaginionego miasta pomogła Sapphire.
Po odnalezieniu miasta i niemiłej przygodzie związanej z wrogim akumulatorem Król Robotów dowiedział się, że miasto Maville zostało skonstruowane przez jego dziadka. Stworzone na rzecz dzieci, które nie miały miejsca do zabawy.

Po raz kolejny pojawił się podczas szaleństwa Groudona i Kyogre, gdzie (wraz z Plusle i Minunem) pomógł uwolnić Sapphire z zamkniętego samochodu, oraz przyczynił się do przebicia bariery, która otoczyła Sootopolis.

Człowiek pojawił eis również w serii Emerald we wspomnieniach samego Emeralda. Człowiek był pierwszym przyjacielem chłopca, pomógł mu uwierzyć w siebie, oraz skonstruował specjalny strój, który miał zapobiec kompleksom Emeralda. Ponadto ułatwiał wykonywanie codziennych czynności.

W serii ORAS pojawił się retrospekcji Emeralda po tym, jak chłopiec dowiedział się o potencjalnym końcu świata. Chłopak nie chciał widzieć człowieka smutnego po tym, jakby powiedział o zbliżającej się katastrofie.

Później Król Robotów, wraz z pozostałymi pojawił się w mieście Sootopolis, by asystować w powstrzymaniu meteoroidu, który miał uderzyć w ich planetę. Miał zaatakować w tym samym czasie, by móc opóźnić zagrożenie. Ostatecznie świat został uratowany.

Share

Translate »