Korrina

Wstępne informacjeOpisPokemony

korrina
Imię
: Korrina (jap. コルニ Corni)
Płeć: Kobieta
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Miasto Shalour
Odznaka w posiadaniu: Dudnienia (Rumle Badge)
Ekspert w typie: Walczącym
Miejsce zamieszkania: Miasto Shalour
Więzy rodzinne: Gurkinn (dziadek)

korrinaKorrina zadebiutowała w serii Pokemon Special XY. W mieście Santalune pomogła X’owi i reszcie w pokonaniu Celiosy – członkini Zespołu Flare, która ukradła chłopcu Kangaskhanite. Używając swojej mega rękawicy liderka megaewoluowała Lucario i przechytrzyła przeciwniczkę. Po zwróceniu X’owi jego własności, chłopak megaewoluował Garu i razem pokonali przeciwniczkę.

Następnie dziewczyna podarowała w prezencie rolki dla Tierno. Jednak gdy liderka dowiedziała się, że X nie przeszedł ceremonii przejścia, nie uznała chłopaka za następce megaewolucji. Nie rozumiała dlaczego jej dziadek podarował chłopcu kamień bez tak ważnego obrzędu, w tym celu wyruszyła do swojego miasta, by dostać odpowiedź.

Gdy jednak Gurkinn dał jej właściwą odpowiedź, zostali zaatakowani przez Trevenanta. Korrina natychmiast ruszyła do walki, która okazała się przynętą. Liderka miała zostać odciągnięta od swojego dziadka, który był głównym celem Essentii. Kobieta chciała wiedzy na temat megaewoluji, jaką posiada Gurkinn. Po ucieczce od Trevenanta Korrina dołączyła do walki. Obydwoje zostali zapędzeni w kozi róg, dlatego nie mieli wyboru i zniszczyli rodzinną wieżę.

Po ucieczce i przespaniu się po ciężkim dniu Korrina została obudzona przez Dianthę (przebrana za chłopaka). To ona poinformowała liderkę, że jej dziadek jest atakowany przez Chalmersa – admina Zespołu Flare. Obydwie pokonały wroga za pomocą  megawyewoluowanych pokemonów. Dianthia zdradziła dziewczynie, że jest w trakcie poszukiwania kokonu legendarnego Yveltala, by zdążyć przed przejęciem drzewa Xerneasa przez wrogą organizację.

W trakcie swojej podróży Korrina i jej towarzysze znaleźli Diancie, będąca w tarapatach. Razem zdołali pokonać złodzieja, któremu zlecono porwanie Różowej Księżniczki dla klienta pragnącego megaewolucji.

Gdy grupa Korriny odnalazła Zespół Flare, wrogowie byli w trakcie transportu drzewa Xerneasa. Na miejscu znaleźli X’a który nie radził sobie z Celosią, jednak został uratowany przez Korrinę, Dianthie i Gurkinna, którzy posłali megawyewoluowane pokemony na swoich wrogów.

Podczas, gdy Gurkinn dołączył do X’a, Dianthia porwana przez Malvę, Korrina postanowiła samotnie ruszyć za Celosią, która była w trakcie transportu Xerneasa.

Liderka dogoniła wroga i oświadczyła, że nie pozwoli na to, by Zespół Flare przejął Kalos. Dziewczyna jednak została wyśmiana, ponieważ umknął jej fakt, iż wroga organizacja już to zrobiła, a teraz po prostu nie muszą niczego trzymać w sekrecie.

Korrina pokonała Cleosie dzięki aurze Lucario, tym samym uwalniając z kontroli Aegislasha wszystkich mieszkańców Vaniville. Liderka jednak nie zauważyła Honedge, który uderzył ją w głowę.

Gdy X i towarzysze znaleźli Korrine, była nieprzytomna a jej kluczowy kamień i mega rękawica zostały skradzione.

Po tym Korrina została zabrana do szpitala w mieście Laverre. Mimo że jej obrażenia nie były duże, lekarz przyznał, że odebranie kluczowego kamienia odznaczyło ogromne piętno na psychice Korriny.

Trzy miesiące później, po pokonaniu Zespołu Flare, X zapytał Korrinę, czy może wyruszyć do miasta Shalour, żeby zostać oficjalnym Następcą Mega Ewolucji.

Pokemony, które posiada:
Imię:
Gatunek: Lucario
Typ: Stalowy/Walczący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Lucario to jedyny znany pokemon Korriny. Miała go od Riolu. Po raz pierwszy został pokazaniu u boku swojej trenerki w mieście Santalune. Podczas walki z Celosią pokazał swoją megaewolucję. Dzięki swojej aurze mógł zniwelować działanie Aegislasha Celosia i uwolnić bohaterów spod kontroli umysłu. Później, podczas powstrzymania transportu drzewa Lucario został pokonany przez Doublade Celosii.

Share

Translate »