Koga

Wstępne informacjeOpisPokemony

surge i kogaImię: Koga (jap. キョウ Kyō)
Tytuł: Były Lider Sali Gimnastycznej, Były Podprzywódca Zespołu Rocket, Obecny członek Elitarnej Czwórki w Kanto i Johto
Zawód: Ninja
Więzy rodzinne: Janine (córka)

 Opis: Koga z początku był negatywną postacią serii Pokemon Special, gdzie działał pod komendą szefa Zespołu Rocket – Giovanniego.

Koga zadekoga5biutował w serii R/G/B, w rozdziale “Kontra Rhydon”. Szukał on księżycowego kamienia, który znajdował się w Górrze Księżycowej. Miał okazję walczyć z Redem i Misty. Kiedy stracił przewagę wstrzyknął tajemniczą substancję swojemu Rhyhornowi, który natychmiastowo ewoluował w Rhydona. Przyznał się do porwania Gyaradosa Misty, którego wykorzystywał do celów doświadczalnych (to sprawiło poważny uraz na psychice wężowego pokemona).
Koga po raz kolejny spotkał się zRedem w rozdziale “Kontra Arbok”. Był on odpowiedzialny za przejęcie Wieży Lavender – cmentarzyska dla pokemonów. Opętał on Greena oraz odpędzał każdą osobę, która chciała wejść na teren cmentarza. Red jednak przemógł sztuczkę Kogi (który poruszał zwłokami pokemonów w celu odstraszenia chłopaka) oraz uwolnił od klątwy Greena. Koga przegrał po tym, jak Charmeleon trenera użył ataku “cięcia”, który mocno uszkodził ciało Arboka lidera, co spowodowało, że mężczyzna musiał się wycofać.
Red nie zdołał przeszkodzić Kodze dopiero wtedy, kiedy dostał rozkaz od Giovanniego, by ten złapał Articuno. Mężczyzna z powodzeniem schwytał arbok kogilodowego pokemona, którego dostarczył do Korporacji Silph.
W budynku firmy mężczyzna miał okazję ponownie walczyć z Greenem, używając przy tym strategii “skurczenia” swojego Grimera oraz użył do walki Articuno. Mężczyzna został pokonany po tym, jak myślał iż zamroził i Reda, i Greena lodowym promieniem lodowego ptaka. Wtedy dostał w plecy od ataku Porygona, który należał do Greena.
Wnuk profesora Oaka odebrał nieprzytomnemu przeciwnikowi odznakę duszy, którą podarował Redowi. Chłopak zabrał również mężczyźnie jego Golbata, ponieważ wiedział, że umiejętność pokazywania obrazów w paszczy pokemona może mu się przydać. Po pokonaniu Organizacji Rocket policja nie zdołała złapać Kogi.

Mężczyzna kolejnym razem pojawił się w serii Yellow, jednak już jako sprzymierzeniec. Pomagał walczyć protagonistom z Elitarną Czwórką na wyspie Cerise. Koga został sparowany z Greenem poprzez łyżkę przeznaczenia należącą do Kadabry Sabriny. Green w końcu miał okazję oddać Golbata Kodze, którego zatrzymał na rok czasu,
Mężczyźnie dane było walczyć z Agathą – ekspertką od pokemonów duchów. Mimo że używali tych samych pokemonów (Arboki i Golbaty) przepaść różnicy siły między podopiecznymi Kogi a pokemonami wroga była zbyt duża. koga2Podczas walki mężczyzna pomógł Greenowi, którego oczy zostały sparaliżowane przez “lizanie” Hauntera, dając mu lek na paraliż (dostarczył mu to w shurikenowym pokeballem tak, by Agatha nie mogła się zorientować). Lider wygrał z Arbokiem Kogi, kiedy rozkazał wypić Golbatowi swoją krew i wypluć ją na brzuch Arboka (przez wzory na brzuchu mógł zmieniać się między formą obronną i atakującą).
Zmagania z wrogą kobietą na tym się nie skończyły. Po ucieczce ranny Koga i Green zorientowali się, że w jego cieniu znajduje się Gengar należący do przeciwniczki. Po dłuższych zmaganiach z pokemonem obydwoje zauważyli, że pokemon polega na słuchu, więc wykorzystał strategię odciętego ogona Arboka, którego poke-kobra potrafiła kontrolować na odległość. Zmylony fałszywym przecinkiem Gengar został pokonany przez lidera.
Człowiek wiedząc, że jego misja się zakończyła użył Muka, by zniknąć z oczu Greena.

kogaW serii G/S/C mężczyzna przestał mieć miano lidera sali w Kanto, a tytuł ten przejęła jego córka – Janine. Koga był poszukiwany przez swoją córkę. Pojawił się on przez chwilkę na trybunach podczas otwarcia zawodów ligi, przez co Janine wycofała się z walki, by móc porozmawiać z człowiekiem, który jednak nie pozwolił do spotkania.
W całej okazałości pokazał się podczas podziemnej podróży Reda i Greena do lasu Ilex, w którym toczyła się batalia między protagonistami a Organizacją Rocket. Koga, z początku pomylony z wrogiem, okazał się, że wraz z Bruno nie działa pod niczyją komendą. Obydwoje postanowili pomóc przedostać się chłopcom do lasu Ilex, który rósł na bardzo twardym podłożu.
Na końcu serii Koga i Bruno zaproponowali pokonanym Willowi i Karen do przyłączenia się i stworzenia nowej Elitarnej Czwórki, której celem miało być rośnięcie w siłę.najnowszy koga

Koga, wraz z pozostałymi z Elitarnej Czwórki, pokazał się w serii HG/SS w rozdziale “Kontra Togepi”. Spotkali się z Goldem podczas zawodów Pokeathlonu, ponieważ przyświecał wszystkim jeden cel – odnalezienie Lance’a.
Mężczyzna uczestniczył w walce przeciwko rozwścieczonemu Dragonite’owi, który należał do Lance’a. Koga użył do starcia Ekansa, który został znokautowany „hiper promieniem” poke-smoka. Po pokonaniu Dragonite’a Koga pochwalił strategię Golda, dzięki której on i jego Togepi mogli zażegnać kryzys z przeciwnikiem.
Na końcu serii Koga został pokazany jak obserwował Bruno, który dostał prezent od Whitney.

Pokemony, które posiada:
weezing
Imię:
Gatunek: Weezing
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Weezing zadebiutował w serii Yellow podczas walki przeciwko Agacie.

rhydon
Imię: –
Gatunek: Rhydon
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Rhydon Kogi po raz pierwszy pojawił się w serii R/G/B jako Rhyhorn. Pokemon walczył przeciwko Pika Reda. Żeby zwiększyć siłę pokemona Koga zaaplikował swojemu pokemonowi tajemniczy środek, stworzony przez naukowców Zespołu Rocket. Substancja wymusiła na pokemonie ewolucje. Rhydon okazał się na tyle potężny, że zmusił Reda i Misty do ucieczki z Góry Księżycowej.

muk
Imię:
Gatunek: Muk
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Muk zadebiutował w serii Yellow, podczas walki przeciwko członkom Elitarnej Czwórki. Użył wówczas smogu, który miał zamaskować obecność Kogi. Po raz kolejny pokazał się w serii HG/SS podczas zawodów Pokeathlonu.

koga
Imię:
Gatunek: Golbat
Typ: Trujący/Lot
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Golbat po raz pierwszy pojawił się w serii R/G/B. Jest o wiele mniejszy od innych pokemonów z tego gatunku. Dzięki swoim ultradźwiękom potrafi stworzyć ekran w swojej paszczy, który obrazuje to, co wykryły wale. Po tym, jak Green i Red pokonali Kogę w budynku Korporacji Silph pokemon został porwany przez Greena, ponieważ był mu potrzebny do zlokalizowania profesora Oaka. Golbat ostatecznie wrócił do swojego prawowitego trenera podczas walki z Agathą.

koffing
Imię:
Gatunek: Koffing
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Koffing zadebiutował w serii Yellow. Podczas walki z Agatą zagrał kluczową rolę w pokonaniu Gengara. Dzięki smogowi, z którego mógł układać wyrazy przekazał Greenowi, że kluczem do pokonania poke-cienia jest cisza.

grimer
Imię: –
Gatunek: Grimer
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: W serii R/G/B pokemon służył swojemu trenerowi za płaszcz. Pokemon miał za zadanie uciszyć Greena, by ten nie mógł wydawać poleceń swoim pokemonom.

gastly
Imię:
Gatunek: Gastly
Typ: Duch/Trucizna
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Gastly pojawił się w serii R/G/B w wieży Pokemonów. Stworek ten przejmował martwe ciała pokemonów, by móc odstraszać miejscową ludność. Opętał również Greena i jego Charmeleona. Pokemon został zdemaskowany i pokonany przez Bulbasaura Reda.

tentacruel
Imię:
Gatunek: Tentacruel
Typ: Wodny/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Tentacruel zadebiutował w serii G/S/C. Pokemon pomógł Redowi i Greenowi w przekopaniu się do lasu Ilex.

ekans
Imię:
Gatunek: Ekans
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ekans zadebiutował w serii R/G/B. Został wystawiony do walki przeciwko Scytherowi Greena, podczas inwigilacji Kormporacji Silph. W serii HG/SS został użyty do walki przeciwko Dragonitowi Lancea, jednak został szybko pokonany przez “hiper promień”

arbok
Imię:
Gatunek: Arbok
Typ: Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Arbok jest najsilniejszym pokemonem Kogi. Podczas walki z Charmeleonem Greena jego głowa została odcięta. Mimo drastycznych ran pokemon w przeciągu dwóch lat mógł zregenerować swoje ciało. Dzięki temu nabył umiejętność kontrolowania odciętych części ciała. Arbok zmierzył się przeciwko Arbokowi Agathy. Jego sygnatrurowym atakiem jest “kwas”.

Pokemony, które posiadał:
Rhyhorn
Imię: –
Gatunek: Rhyhorn
Typ: Kamienny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Rhydona w rozdziale “Kontra Rhydon”.

articuno
Imię: –
Gatunek: Articuno
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Po raz pierwszy pojawił się na wyspach Morskiej Piany. Tam Zespół Rocket złapał tego legendarnego pokemona. Giovanni pożyczył Articuno Kodze podczas walki przeciwko głównym bohaterom. Potem Articuno, poprzez moc odznak, połączył się z Moltresem i Zapdosem tworząc nowego pokemona – ZapMolCuno. Główni bohaterowie zdołali pokonać, rozłączyć i uwolnić legendy.

Share

Translate »