Koga

Wstępne informacjeOpisPokemony

surge i kogaImię: Koga (jap. キョウ Kyō)
Tytuł: Były Lider Sali Gimnastycznej, Były Podprzywódca Zespołu Rocket, Obecny członek Elitarnej Czwórki w Kanto i Johto
Zawód: Ninja
Więzy rodzinne: Janine (córka)

 Opis: Koga z początku był negatywną postacią serii Pokemon Special, gdzie działał pod komendą szefa Zespołu Rocket – Giovanniego.

Koga zadekoga5biutował w serii R/G/B, w rozdziale „Kontra Rhydon”. Szukał on księżycowego kamienia, który znajdował się w Górrze Księżycowej. Miał okazję walczyć z Redem i Misty. Kiedy stracił przewagę wstrzyknął tajemniczą substancję swojemu Rhyhornowi, który natychmiastowo ewoluował w Rhydona. Przyznał się do porwania Gyaradosa Misty, którego wykorzystywał do celów doświadczalnych (to sprawiło poważny uraz na psychice wężowego pokemona).
Koga po raz kolejny spotkał się zRedem w rozdziale „Kontra Arbok”. Był on odpowiedzialny za przejęcie Wieży Lavender – cmentarzyska dla pokemonów. Opętał on Greena oraz odpędzał każdą osobę, która chciała wejść na teren cmentarza. Red jednak przemógł sztuczkę Kogi (który poruszał zwłokami pokemonów w celu odstraszenia chłopaka) oraz uwolnił od klątwy Greena. Koga przegrał po tym, jak Charmeleon trenera użył ataku „cięcia”, który mocno uszkodził ciało Arboka lidera, co spowodowało, że mężczyzna musiał się wycofać.
Red nie zdołał przeszkodzić Kodze dopiero wtedy, kiedy dostał rozkaz od Giovanniego, by ten złapał Articuno. Mężczyzna z powodzeniem schwytał arbok kogilodowego pokemona, którego dostarczył do Korporacji Silph.
W budynku firmy mężczyzna miał okazję ponownie walczyć z Greenem, używając przy tym strategii „skurczenia” swojego Grimera oraz użył do walki Articuno. Mężczyzna został pokonany po tym, jak myślał iż zamroził i Reda, i Greena lodowym promieniem lodowego ptaka. Wtedy dostał w plecy od ataku Porygona, który należał do Greena.
Wnuk profesora Oaka odebrał nieprzytomnemu przeciwnikowi odznakę duszy, którą podarował Redowi. Chłopak zabrał również mężczyźnie jego Golbata, ponieważ wiedział, że umiejętność pokazywania obrazów w paszczy pokemona może mu się przydać. Po pokonaniu Organizacji Rocket policja nie zdołała złapać Kogi.

Mężczyzna kolejnym razem pojawił się w serii Yellow, jednak już jako sprzymierzeniec. Pomagał walczyć protagonistom z Elitarną Czwórką na wyspie Cerise. Koga został sparowany z Greenem poprzez łyżkę przeznaczenia należącą do Kadabry Sabriny. Green w końcu miał okazję oddać Golbata Kodze, którego zatrzymał na rok czasu,
Mężczyźnie dane było walczyć z Agathą – ekspertką od pokemonów duchów. Mimo że używali tych samych pokemonów (Arboki i Golbaty) przepaść różnicy siły między podopiecznymi Kogi a pokemonami wroga była zbyt duża. koga2Podczas walki mężczyzna pomógł Greenowi, którego oczy zostały sparaliżowane przez „lizanie” Hauntera, dając mu lek na paraliż (dostarczył mu to w shurikenowym pokeballem tak, by Agatha nie mogła się zorientować). Lider wygrał z Arbokiem Kogi, kiedy rozkazał wypić Golbatowi swoją krew i wypluć ją na brzuch Arboka (przez wzory na brzuchu mógł zmieniać się między formą obronną i atakującą).
Zmagania z wrogą kobietą na tym się nie skończyły. Po ucieczce ranny Koga i Green zorientowali się, że w jego cieniu znajduje się Gengar należący do przeciwniczki. Po dłuższych zmaganiach z pokemonem obydwoje zauważyli, że pokemon polega na słuchu, więc wykorzystał strategię odciętego ogona Arboka, którego poke-kobra potrafiła kontrolować na odległość. Zmylony fałszywym przecinkiem Gengar został pokonany przez lidera.
Człowiek wiedząc, że jego misja się zakończyła użył Muka, by zniknąć z oczu Greena.

kogaW serii G/S/C mężczyzna przestał mieć miano lidera sali w Kanto, a tytuł ten przejęła jego córka – Janine. Koga był poszukiwany przez swoją córkę. Pojawił się on przez chwilkę na trybunach podczas otwarcia zawodów ligi, przez co Janine wycofała się z walki, by móc porozmawiać z człowiekiem, który jednak nie pozwolił do spotkania.
W całej okazałości pokazał się podczas podziemnej podróży Reda i Greena do lasu Ilex, w którym toczyła się batalia między protagonistami a Organizacją Rocket. Koga, z początku pomylony z wrogiem, okazał się, że wraz z Bruno nie działa pod niczyją komendą. Obydwoje postanowili pomóc przedostać się chłopcom do lasu Ilex, który rósł na bardzo twardym podłożu.
Na końcu serii Koga i Bruno zaproponowali pokonanym Willowi i Karen do przyłączenia się i stworzenia nowej Elitarnej Czwórki, której celem miało być rośnięcie w siłę.najnowszy koga

Koga, wraz z pozostałymi z Elitarnej Czwórki, pokazał się w serii HG/SS w rozdziale „Kontra Togepi”. Spotkali się z Goldem podczas zawodów Pokeathlonu, ponieważ przyświecał wszystkim jeden cel – odnalezienie Lance’a.
Mężczyzna uczestniczył w walce przeciwko rozwścieczonemu Dragonite’owi, który należał do Lance’a. Koga użył do starcia Ekansa, który został znokautowany „hiper promieniem” poke-smoka. Po pokonaniu Dragonite’a Koga pochwalił strategię Golda, dzięki której on i jego Togepi mogli zażegnać kryzys z przeciwnikiem.
Na końcu serii Koga został pokazany jak obserwował Bruno, który dostał prezent od Whitney.

Pokemony, które posiada:
Pokemony, które posiadał:
Share
Translate »