Kimberly

Wstępne informacjeOpisPokemony

kimberlyImię: Kimberly (jap. キワメ Kiwame)
Płeć: Kobieta
Miasto rodzinne: Druga wyspa archipelagu Sevii
Urodziny: Drugi luty
Grupa Krwi: B

kimberlyKimberly to uparta staruszka, której zachowanie jest porównywalne do nastolatki.
Kimberly znana jest jako ”strażniczka ostatecznych ataków”. Rolą kobiety jest szukanie młodych trenerów zdolnych do zdania egzaminu opartego na refleksie, wytrzymałości i zaufaniu. Nagrodą za zdanie egzaminu jest jeden z ostatecznych ataków.

Kobieta poddała próbie Greena i Reda, którzy musieli przejść trzy ścieżki (ścieżka skoku, chwytu i walki). Ostatecznie obydwoje nauczyli się ognistego zniszczenia i rozszalałej rośliny. By wyzwolić z pokemonów energie zmówiła się z Ditto Blue, który przybrał formę Deoxysa. Obydwoje odegrali scenkę, w której Kimberly miała zostać zaatakowana przez fałszywą kopię Pokemona DNA.

Kimberly (podczas ataku Zespołu Rocket) podarowała również ostateczny wodny atak Blue (wodny kanion). Kobieta pomogła przedostać się wieży walk głównym bohaterom za pomocą swojego Dragonite’a. Również zaopiekowała się samą Lorelei, która została pokonana przez swoją przeciwniczkę.

W serii Emerald kobieta została wspominania przez Golda, gdzie nauczyła Crystal i chłopca ostatecznych ataków.

W serii ORAS Kimberly towarzyszyła Stevenowi przy badaniu fresków z Jaskini Granitu. Wtajemniczona w zbliżającą się katastrofę, związaną z końcem świata, uczestniczyła w trenowaniu Sapphire i Emeralda, którzy musieli opanować ostateczne ataki podczas megaewolucji.
Po dopłynięciu na Morskie Mauville kobieta miała wątpliwości co do pomysłu Pana Stone, który za pomocą wykorzystania energii pokemonów miał przesunąć rzeczywistość.

Następnego dnia wszyscy wyruszyli w stronę Morskiego Mauville, by pobrać energię życiową z Blazikena i Sceptile‘a protagonistów. Kobieta jednak nie była pewna co do planu organizacji Devon. Zwierzyła się z tego swojemu przyjacielowi – Brineyowi.
Po pobraniu energii wszyscy zostali zaatakowani przez Zinnie i członków Zespołu Aqua/Magma. Kimberly pomagała w powstrzymaniu przeciwników. Ostatecznie walka została przerwana przez Rybiego.
Po tej walce wszyscy postanowili wyruszyć do Wioski Meteorytów. Podczas podroży, Ruby pokazał Kimberly zwój, który udało się ukraść od Zinni. Kimberly zdolna była do odczytania zwoju i poinformowała bohaterów o ruchu zwanym „smokowstąpieniem”, którego może nauczyć się tylko Rayquaza. Ich podróż została przerwana przez Ambera i Blaisego, którzy sprowokowali Hoopę do przyzwania Groudona i Kyogre, które po uzyskaniu swoich starożytnych form zatopiły statek bohaterów.
Kimberly po raz ostatni była widziana, gdy leżała nieprzytomna w domu starszej, w wiosce meteorytów.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: ???
Gatunek: Meganium
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w serii Fire Red/Leaf Green. Zna ostateczny atak „rozszalałej rośliny”. Został wystawiony raz by zaimponować atakiem.

3
Imię: ???
Gatunek: Typhlison
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w serii Fire Red/Leaf Green. Zna ostateczny atak „ognistego zniszczenia”. Został wystawiony raz by zaimponować atakiem.

4
Imię: ???
Gatunek: Felarigatr
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w serii Fire Red/Leaf Green. Zna ostateczny atak „hydrodziała”.

5
Imię: ???
Gatunek: Dragonite
Typ: Smok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w serii Fire Red/Leaf Green. Dragonite używany był głównie do transportu drogą powietrzną. Po raz pierwszy pokazał się podczas próby Reda i Greena ku zdobyciu ostatecznych ataków. Po raz kolejny pojawił się w serii ORAS, podczas treningu Emeralda i Sapphire w celu opanowania sztuki mega ewolucji. Została użyta do walki przeciwko Goodrze Zinni, jednak przegrał.

Share

Translate »