Kiawe

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Kiawe (jap. カキ Kaki)
Płeć: Mężczyzna
Rodzinne miasto: Paniola
Tytuł: Kapitan prób
Specjalizuje się w typie: Ognistym

Kiawe Zadebiutował w serii Sun/Moon. Wraz z Mallow i Laną przybył do miasta Heahea, by spotkać się z uczestnikiem wyzwania wysp. On jak i jego towarzyszki byli sceptycznie nastawieni do Suna. Mieli wątpliwości, że jest godny podjęcia takiego wyzwania, mimo wcześniejszej akceptacji Kahuny. Kiawe jako pierwszy wyzwał chłopaka do walki. Gdy jednak dowiedział podczas starcia chłopak dowiedział się, że Sun robi wszystko, by zarobić pieniądze, natychmiast przerwał walkę i zadzwonił do sklepu Magmart, przepraszając swojego szefa o nagłe wyjście i błagał, by nie został zwolniony. Po znalezieniu wspólnego języka, jakim było oszczędzanie (Kiawe oszczędza na szkołę taneczną), Kiawe zaakceptował Suna, jako prawowitego uczestnika wyzwań wysp. Obydwoje stali się dobrymi przyjaciółmi.

Innego zdania była Lana, która zabrała Suna nad Wzgórze Strumienia, by móc się zmierzyć z Totemicznym Pokemonem. Kiawe zaś musiał wrócić do pracy. Pożegnał się z nowym przyjacielem i zaproponował wspólną pracę w sklepie. Mimo kuszącej propozycji Sun musiał odmówić.
Później mężczyzna został zaatakowany na Wzgórzu Pomników. W tym celu zadzwonił do Mallow, która przez telefon usłyszała głosy napastników. Gdy bohaterowie dobiegli na miejsce, okazało się, że Kiawe został mocni poturbowany przez członków Zespołu Skull.

Podczas gdy wściekła Lana i Mallow rozpoczęli walkę z wrogiem, Moon zajęła się ranami Kiawe. Ledwo przytomny mężczyzna wytłumaczył Sunowi, że moc, którą posiadł En podczas turnieju w mieście Iki pochodzi z Oginum Z – kamienia, który został ukryty w futrze poke-kota.

Bohaterowie zabrali Kiawe do Ruin Życia, by móc spotkać się z Tapu Lele. Po tym, jak Moon wyleczyła rany Kiawe, ten wytłumaczył mu zasady działania Z-ataków. Dzięki temu Sun mógł opanować ognisty Z-atak dla swojego pokemona. Kiawe również przyznał, że nie został zaatakowany przez członków Zespołu Skull, tylko przez kogoś znacznie silniejszego. Powodu braku posiadania Z-pierścienia (który pozostawiony został u Hali) Kiawe pożyczył Sunowi swój przedmiot, który dostał pięć lat wcześniej od samej Tapu Lele.

Po tym Kiawe wraz zresztą zostali zaatakowany przez Gladiona, któremu udało się pokonać Tapu Lele. Gdy Kiawe rzucił swój Z-pierścień w kierunku Suna, został on zniszczony przez Type: Nulla. Mężczyzna przeżył załamanie na widok swojego rozkruszonego Z-pierścienia.

Następnego dnia, w Konikoni, Kiawe i pozostali mieli okazje wziąć udział w wideorozmowie z Profesor Burnet. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że to Nebby powoduje wyrwy w niebie. Spekulując, że Zespół Skull chce pojmać Nebyego, Lana zasugerowała wtargnięcie do bazy Zespołu Skull, by „porozmawiać”. Jej prośba była niepodważalna – ze względu na niestabilność emocjonalną dziewczyny Mallow i Kiawe zostali zmuszeni do pójścia razem z nią.

Kiedy doszli na miejsce – przed miasto Po, wyspy Ulaula, kapitanowie spotkali się z Acerolą, Ilimą i Hau. Lana jednak nie chciała czekać i od razu ruszyła w głąb miasta. Tam spotkali się z Guzmą i od razu zostali otoczeni przez członków Zespołu Skull i Ultra Bestie.

Pół roku później kapitan ten został pokazany podczas treningu na Wyspie Exeggutorów.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.

W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii.

Po zażegnaniu kryzysu z Necrozmą Kiawe rozpoczął współpracę z Sunem jako kurier.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Alolański Marowak
Typ: Ognisty/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Alolański Marowak został użyty do walki przeciwko Enowi Suna w mieście Heahea. Walkę jednak przerwał Kiawe, który zapomniał powiedzieć swojemu szefowi, że urwał się z pracy.

Share

Translate »