Kahili

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Kahili (jap.プルメリ カヒリ Kahili)
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Członek Elitarnej Czwórki
Specjalizuje się w typie: Latającym

Kahili zadebiutowała w serii Sun/Moon. Po raz pierwszy pojawiła się, odwiedzając Halę. Została wezwana przez Kahunę, który potrzebował jej do asystowania przy uspakajaniu strażników wysp, które zostały z jakiegoś powodu rozwścieczone.

Kobieta przyznała, że po powrocie do Aloli, na łące Melemele została zaatakowana przez tajemnicze istoty, które połamały jej kije golfowe (którymi się broniła). Stwierdziła, że prawdopodobnie to one mogą być powodem wściekłości Tapu.

Kolejno Kahili pojawiła się w Ruinach Życia, gdzie zauważyła bohaterów, którzy rozpoczęli walkę z Gladionem (trzymającym przy sobie uśpioną Tapu Lele). Lecąc na swoim Skarmory i używając kija golfowego, Kahili posłała dwa swoje pokemony w stronę Suna – Toucanona, który miał powstrzymać walkę, oraz Oricorio, który dał Sunowi Z-Pierścień, który został stworzony przez Halę. Kobieta stwierdziła, że gdyby Gladion był pewny swojej wygranej, nie niszczyłby Z-pierścienia, należącego do Kiawe.

Miała okazje uczestniczyć w rozmowie na temat Nebby’ego, który, według Burnet, miał tworzyć wyrwy w niebie. Kahili postanowiła wrócić na wyspę Melemele, by poinformować o wszystkich Halę.

Pół roku później Olivia wraz z Kahili obserwowały rozmowę Hau, który przekonał Halę by mężczyzna go trenował. Wiedząc, że nie mają tam nic do roboty, poleciały na Skarmorym w stronę góry Lanakila, przy której mieli znajdować się kapitanowie prób. Olivia miała dostarczyć Kiawe jego z-pierścień a Kahili Z-kamienie, których zebrała cały komplet.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.

W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii.

Po złapaniu Ultra Necrozmy i zażegnaniu kryzysu w Aloli postanowiła wrócić do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Toucanon
Typ: Norlamny/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Toucannon został użyty do zaatakowania Type: Nulla w Ruinach Życia. Zdekoncentrowało to Gladiona a Kahili mogła dostarczyć Z-pierścień Sunowi, z którym chłopak walczył.


Imię:
Gatunek: Skamory
Typ: Latający/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Skarmory zaniósł swoją trenerkę do Ruin Życia. Z jego pleców zagrała swoimi Pokémonami w golfa, transportując w ten sposób Pokéballe do Suna, który zmagał się z Gladionem.


Imię:
Gatunek: Oricorio
Typ: Ognisty/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Oricorio został pokazany, gdy Kahili broniła się przed Buzzwole i Kartaną. Później dostarczył Z-pierścień Sunowi.

Share

Translate »