Jupiter

Wstępne informacjeOpisPokemony

jupiterImię: Jupiter (jap. ジュピター Jupiter )
Płeć: Kobieta
Klasa trenerska: Podprzywódca Zespołu Galactic

jupiterJupiter pojawiła się w serii Diamond/Pearl, przy jeziorze Wiedzy. Tam zaatakowała Platinum, Maylene i Candice. Pomimo starań trenerek kobieta z łatwością pokonała dziewczyny oraz porwała Uxie, którego dostarczyła do Cyrusa.

Na Filarze Włóczni liderki miały okazję zrewanżować się kobiecie. Dziewczyny pokonały i ogłuszyły przeciwniczkę. Potem Jupiter spotkała się z Sird, której podarowała ubrania, mające łagodzić szkody, jakie poniosła jej wspólniczka w walce przeciwko Lorelei. Jupiter dowiedziała się od Sird, że ta inwigilowała Zespół Rocket, jednak jej misja nie zakończyła się powodzeniem. Rozmowę przerwał Riley, który zajął się walką z Sird, z kolei Jupiter, Saturn i Mars mogli uciec z pola bitwy.

Jupiter była świadkiem walki Charona przeciwko Diamondowi i Pearlowi w mieście Eterna. Jej wspólnicy byli rozgoryczeni tym, że Charon nie był lojalny, ona jednak zachowała zimną krew i postanowiła ruszyć do Zniekształconego Świata w celu uratowania swojego szefa – Cyrusa.
W świecie tym Jupiter musiała zmierzyć się z Marley. Przeciwniczka była zaskoczona siłą członkini Zespołu Galactic, jednak ta znalazła sposób na pokonaniu sygnaturowego ataku Jupiter “daru natury” użytkowanego przez jej Tangrowtha.
Walka została przerwana przez Giratinę przelatującą obok nich.
Po pokonaniu Cyrusa Jupiter, wraz z Mars, Saturnem i Cyrusem wydostała się z Zniekształconego Świata.
Jupiter wpadła we wściekłość kiedy usłyszał od swojego szefa, że rozwiązuje Organizacje Galactic. Uargumentowała tym, że Mars i Saturn bez niego nie mieliby gdzie pójść. Zasugerowany tymi słowami człowiek postanawia zabrać ze sobą Jupiter i pozostałą dwójkę.
Dalsze losy kobiety nie są znane.

Pokemony, które posiada:
2
Imię: ???
Gatunek: Sableye
Typ: Ciemność/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Sableye”. Sableye śledził Candice, Maylene i Platinum w drodze do jeziora Acuity. Gdy został nakryty przez Maylene, zaatakował wraz z Gastrodonem. Przy kombinacji z „błyskiem” Tangrowtha potrafi manipulować swoim cieniem.

3
Imię: ???
Gatunek: Gastrodon
Typ: Wodny/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Sableye”. Gastrodon zaatakował Candice, wrzucając ją w błotną pułapkę a potem zaatakował Riolu Maylene.

4
Imię: ???
Gatunek: Tangrowth
Typ: Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Gastrodon”. Tangrowth został użyty przeciwko Maylene i Candice. Wraz z Sableyem tworzyli idealną kombinacje ataków światła i cienia. Jego najsilniejszym ruchem był „dar natury”, którym Jupiter manipulowała, podwajając pokemonowi różne jagody. Przeciwniczki nie dały sobie rady ze zbyt potężnym pokemonem. Dopiero odniósł porażkę w rewanżu na Filarze Włóczni.

Share

Translate »